Skocz do zawartości

Samoistne dodanie kilku osób jako adresaci SMS


worekgdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziwny problem. Piszę SMS, wybieram adresata i .... w przypadku wybrania jednego, konkretnego numeru w polu "Do" automatycznie mam dołączonych sześc numerów z książki adresowej. Zawsze te same, zawsze w tej samej kolejności. Tak jakby osoby te były  w jakiejś grupie. Uprzedzam nigdy nie były i nie są.

Nie dało nic wykasowanie tej osoby i utworzenie jej kontaktu na nowo. Dalej dołączane są te numery.

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam dziwny problem. Piszę SMS, wybieram adresata i .... w przypadku wybrania jednego, konkretnego numeru w polu "Do" automatycznie mam dołączonych sześc numerów z książki adresowej. Zawsze te same, zawsze w tej samej kolejności. Tak jakby osoby te były  w jakiejś grupie. Uprzedzam nigdy nie były i nie są.
Nie dało nic wykasowanie tej osoby i utworzenie jej kontaktu na nowo. Dalej dołączane są te numery.
O co chodzi?
Może reset ustawień??

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich ustawień?
To już wolę wysyłać do kilku osób. Za dużo pracy, prób i błędów, żeby wszystko działało jak trzeba.
Dzięki i pozdrawiam 
Nie wszystkich możesz zrobić reset ustawień sieci może to wystarczy. Nie usuwasz wtedy zawartości telefonu tylko odświeża się ustawienia w moim rozumowaniu :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Albo inaczej może wyczyść dane w aplikacji sms ona się wyczyści ale możesz zrobić kopię zapasową i łatwo przywrócić zawartość sms

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2018 o 10:17, worekgdy napisał:

Nie dało nic wykasowanie tej osoby i utworzenie jej kontaktu na nowo. Dalej dołączane są te numery.

Wyczyść dane aplikacji sms i sprawdź, czy pomoże:

Ustawienia -> Aplikacje -> Zainstalowane -> SMS -> Wyczyść dane (na dole karty).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Musze jednak wrócić do tematu.

Niestety znów ten sam problem. I to już nie tylko przy jednej osobie, ale co najmniej przy trzech różnych. Wybierając kontakt, wpisując SMS wszystko jest OK. Dam WYŚLIJ i dołącza dodatkowe numery. Oszaleć można.

Czyszczenie pamięci SMS za radą @mrosi i pełne, i podręczne nie przynosi już efektu. To chyba było jednorazowe lub jakimś cudem 

Nie wspomnę o co coraz częstszych przypadkach nie dostarczania SMSów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, worekgdy napisał:

Witam.

Musze jednak wrócić do tematu.

Niestety znów ten sam problem. I to już nie tylko przy jednej osobie, ale co najmniej przy trzech różnych. Wybierając kontakt, wpisując SMS wszystko jest OK. Dam WYŚLIJ i dołącza dodatkowe numery. Oszaleć można.

Czyszczenie pamięci SMS za radą @mrosi i pełne, i podręczne nie przynosi już efektu. To chyba było jednorazowe lub jakimś cudem 

Nie wspomnę o co coraz częstszych przypadkach nie dostarczania SMSów.

Kiedyś miałem podobny przypadek to okazało się że wina leżała po stronie karty SIM. 

Gość w Play powiedział że często się to zdarza bo teraz karty mają więcej pamięci na kontakty i przez to się psują częściej. 

Po wymianie karty problemy ustały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Problem nie ustąpił. Na szczęście MI6 sprzedany i przesiadka na MI10 Lite 5G Ma razie bez problemu, ale tu SMSy obsługuje Google Messages (też trochę mnie wkurza )
Ale nie sądzę żeby to był problem z kartą SIM. Nigdy nie trzymalem kontaktów na karcie. Zawsze i wyłącznie zsynchronizowane z kontem Google.
Nie mniej jednak, może komuś ta rada pomoże.
Temat chyba zamknąć.

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...