ZduneX25

MIUI 8.7.26

Recommended Posts

Witam.

Na kenzo po aktualizacji sieć wi fi nie włącza się automatycznie, trzeba wejść w ustawienia wi fi, kliknąć na konkretną sieć, dopiero się łączy. Co dziwniejsze zniknął mi po aktualizacji messenger, każda próba zainstalowania kończy się niepowodzeniem. Ze sklepu Play wywala błąd 505, wyczyściłem dane aplikacji sklep, usunąłem i przywróciłam konto google, bez poprawy.

Z innego źródła, aplikacja nie została zainstalowana.

Wszystko fajnie tylko:

zużycie baterii tym razem to jakaś pomyłka. System Android przerasta nawet pokemony!

Po 4h, w tym ekran 2h[PoGO] pokemon 25% system Android 41%!! W 4h działania 60% baterii..

Tak źle to jeszcze nie było. A to akurat przy graniu. W spoczynku nie jest wcale jakoś lepiej. 4-7% na godzinę leżenia.

Do tego mocno się nagrzewa. Zdecydowanie czuć cały czas ciepłotę, nawet zwyczajnie YT oglądając czy nawet "czytając internet". Chyba najgorszy soft na rn5p pod tym względem jak do tej pory. Z niecierpliwością czekam na następny.

Infornacyjnie: od bardzo dawna mam to samo na telefonie, używam podobnie w podobnych warunkach. Wiem mniej więcej ile telefon mi pracuje. Dlatego wiem również, że tym razem jest bardzo źle.

Wszystko fajnie tylko:
zużycie baterii tym razem to jakaś pomyłka. System Android przerasta nawet pokemony!
Po 4h, w tym ekran 2h[PoGO] pokemon 25% system Android 41%!! W 4h działania 60% baterii..
Tak źle to jeszcze nie było. A to akurat przy graniu. W spoczynku nie jest wcale jakoś lepiej. 4-7% na godzinę leżenia.
 Do tego mocno się nagrzewa. Zdecydowanie czuć cały czas ciepłotę, nawet zwyczajnie YT oglądając czy nawet "czytając internet". Chyba najgorszy soft na rn5p pod tym względem jak do tej pory. Z niecierpliwością czekam na następny.

Infornacyjnie: od bardzo dawna mam to samo na telefonie, używam podobnie w podobnych warunkach. Wiem mniej więcej ile telefon mi pracuje. Dlatego wiem również, że tym razem jest bardzo źle.

A był reupload? Bo z tego co zauważyłem to na 8.7.26 nie pokazuje mi opcji w przycisku więcej w galerii,plikach itp. błąd znany ale ciekawe czy będzie naprawiony. A co do baterii to ja jestem na 8.7.12 i trzyma dobrze ale nie wiem dlaczego mam wrażenie że na global stable 9.5.13 trzymała o niebo lepiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Teraz można korzystać z gestów systemowych, dzięki za możliwość zachowania również aktywnych przycisków ;)

2 godziny temu, piter69pan napisał:

Witam.

Na kenzo po aktualizacji sieć wi fi nie włącza się automatycznie,

U mnie nie ma takiego problemu. Mam ustawione 2 różne sieci i tylko kiedy jestem w zasięgu przełącza się z LTE na wi-fi. Messengera nie mam więc nie wypowiem się. Poza tym reszta u mnie działa bez problemu.

Zainstalowałem image prez TWRP, teraz nie mogę się dostać do TWRP przez kombinację klawiszy 
Włącz 3 way reboot w opcjach programististycznych i następnie restart, i na dole ikonka flash

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, Strzelba napisał:

A ja mam provlem z aplikacja Poczta
Nie mozna na niej ustawic konta Microsoftu w domenie Live.com
W starej wersji apki konfigurowalo.sie konto live.com jako exchange a teraz
1. Wogole nie autoryzuje go
2. Wykrywa jako pop
Prunowalem zainstalowac stara wersje.apki ale nie ma mozliwosci no chyba ze nie wiem jak to zrobic

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

U mnie od zawsze działa, sprawdź ustawienia:

Screenshot_2018-07-30-09-38-52-047_com.android.email.png

Próbowałem ustawić indywidualny kolor diody powiadomień dla Hangouts. Niestety dioda dalej świeci kolorem ustawionym dla SMS (Mi5). A jak to u Was działa?

• Thanks 1

Dla Redmi Pro jest FC w ustawieniach jeśli wejdziemy w "szukajkę" u góry, by znaleźć konkretne ustawienie. Wywala settings. 

Nadal nie działa wyszukiwanie kontaktów z polskimi literami w dialerze na RN4X.

Niestety nie dziala
Przed aktualizacja bylo ok ale po aktualizacji wywalio mi.wszystkie kontakty i kalendrz
A jak na nowochce.dodac konto live.com to nie rozpoznaje.go jako exchange tylko jako zwykle ale i tak nie moze sie autoryzowac wpisujac rozne adresy serwerow

8 godzin temu, Numb napisał:

U mnie od zawsze działa, sprawdź ustawienia:

Edited by mrosi
Edycja cytowanej zawartości jest zbyt wymagająca intelektualnie....?
  • Sad 1

Problem na MI5x. Wchodząc do aplikacji SMS i jak chcę napisać nowego SMSa do nowego kontaktu istniejącego w książce to nie można wyszukać tegoż, mimo iż poprawnie wpisałem jego imię/nazwisko/nazwę. Obojętne czy z polskimi znakami diakrytycznymi czy bez. Żeby do takiej osoby napisać SMSa musze wejść w kontakty, tam znalkeźć osobe, i zjej numeru wybrać SMS. Wtedy moge dopisać tekst i wysłać. W kwietniowej wersji MIUI to działało poprawnie.

Czytnik wolniej działa plus widać tak jakby migięcie ekranu blokady.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

U mnie na mi5 build spisuje się na prawdę super, bateria jak na miui9 global Stable lub lepiej. Pod koniec dnia zazwyczaj mam 20-30% a dziś 58%. Nie do uwierzenia :P 

5 godzin temu, DarDo1 napisał:

spróbuj zmienić to:

Screenshot_2018-07-30-09-39-01-975_com.android.phone.thumb.png.59481da9fe1952a7b333cff707e0fb1f.png

Są pewne problemy z liczeniem "danych". Np. dziennie zużycie kompletnie się nie zgadza, co widać na załączonym obrazku (bliższa prawdy, choć i tak chyba zaniżona jest wartość po lewej).

Poza tym - podsumowanie "W tym miesiącu" pokazuje miesiąc poprzedni, a nie bieżący.

Screenshot_2018-07-30-21-50-14-874_com.miui.jpg

• Like 1

Cześć,  prośba o wsparcie.

Telefon: Mi Note 2

Wersja TWRP: 3.2.0-0 z tabelki przeznaczonej dla mojego telefonu.

Posiadam wersję 8.7.12, nie mogę zrobić update do 8.7.26. Po pobraniu przez OTA lub ręcznie, sprawdzałem po dwa razy, otrzymuje komunikat w załączeniu.

Przechwytywanie.thumb.JPG.f60d207001d7dae599555bbe348aaec4.JPG

przy próbie zainstalowania aktualizacji z pliku .zip, nie odnajduje plików na pamięci wewnętrznej. TWRP ich nie widzi.

Dodam, że usuwałem szyfrowanie w TWRP, zainstalowałem przecież poprzednie wersje systemu. Kilka aktualizacji przez OTA też już wykonywałem i nigdy nie było problemu.

Co może być przyczyną? Da się do obejść bez 'format data' ? Nie chce tracić danych.

9 minut temu, blu88 napisał:

Cześć,  prośba o wsparcie.ć danych.

Musisz podnieść TWRP do 3.2.2-0 dla scorpio - jak nie "zobaczy" data to bez formatu się nie obejdzie, ale oczywiście najpierw backup.

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
  • Like 1

Czy ktoś w MI6 ma problem z cichym głośnikiem słuchawki podczas rozmów ? Możliwe , że już wcześniej tak było albo mój głośnik się popsuł i nie ma związku z softem. Czasami naprawdę słabo słyszę, mimo że mam głośność maksymalną.

17 minut temu, RASTY777 napisał:

Musisz podnieść TWRP do 3.2.2-0 dla scorpio - jak nie "zobaczy" data to bez formatu się nie obejdzie, ale oczywiście najpierw backup.

Pomogło, dziękuje.

U mnie działa.

Mam pytanie korzystam z romu 8.7.12 na redmi note 5 pro z racji iż w wersji 8.7.26 jest błąd z pustymi polami w opcji "więcej" w galerii i nie tylko. Dzisiaj a zauważyłem że na ekranie blokady mogę zjechać paskiem powiadomień w dół a wcześniej tak nie miałem a chcę to wyłączyć. najlepsze jest to ze nie mogę tej opcji nigdzie znaleźć szukałem w opcjach ekranu blokady w powiadomieniach, w ułatwieniach dostępu i nie znalazłem:/

U mnie na mimix nawet format nie pomógł nadal nie widzi data,

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

@marcinj6

Powiadomienia i pasek stanu.

Hmm u mnie są tylko takie opcje w powiadomieniu i pasku. A jaka masz wersje romu miuipolska 8.7.12?

4d0c722a0c5736cd3e401d62f341b00a.jpg

Czy ktoś w MI6 ma problem z cichym głośnikiem słuchawki podczas rozmów ? Możliwe , że już wcześniej tak było albo mój głośnik się popsuł i nie ma związku z softem. Czasami naprawdę słabo słyszę, mimo że mam głośność maksymalną.
Miałem tak kilka razy w zeszłym tygodniu. Ostatnio jakby się naprawiło

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

@marcinj6
Nie, 8726. Używam najniwszej bo mi brak "widoczności" funkcji nie przeszkadza.
W wersji 8712 nie ma tej opcji. Została dopiero dodana w późniejszych.

16 godzin temu, RASTY777 napisał:

spróbuj zmienić to:

Po zmianie wyszukuje polskie znaki, ale z klawiaturą coś się stało:
a8db25a3ecaaa2755196600f4090bdbd.jpg

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...

Guest
This topic is now closed to further replies.