ZduneX25

MIUI 8.7.26

Recommended Posts

Nadal wywala Panel Sterowania przy próbie wejścia w statystyki baterii.

Wysłane z Mi5

Z każdym kolejnym piątek i updatem zastanawiam się nad dalszym sensem posiadania Mi6 

Jedna tak podstawowa rzecz jak powiadomienia na ekranie blokady nie działają ...

serio zastanawiam się nad Iphonem 8 żona ma i ten telefon jest po prostu świetny wszystko działa jak należy i nie trzeba googlować non stop jakiegoś problemu 

• Confused 1

Też miałem takie problemy na Mi5s. Od momentu kupienia przechodziłem na MIUI 9, potem 10 a w międzyczasie update Androida. Ostatnio wyczyściłem cały telefon w TWRP i skonfigurowałem od początku, bez żadnego przywracania back-upu. Chodzi jak złoto :) Android niestety jest jak Windows, od czasu do czasu trzeba zrobić "format c" ;)

• Like 2

Ściągnąłem w końcu plik po paru godzinach. Przy próbie instalacji z pliku mam błędy :(

Instalacja się nie udaje :(

37888987_1019217198239805_413477085701472256_n.jpg

6 minut temu, figurel napisał:

This package is "land" device a masz omegę. Pobrałeś ROM dla Redmi 3S/X -  land

Zły plik dodali. Znajduje swoj tel, chce pobrać z serwera głównego i pobiera mi się to, co pobrałem.

Edited by Tonik

1 minutę temu, mgreta36 napisał:

A pisałeś, że kilka godzin... ;)

Anulowalem pobieranie w tel. Ściągam z prędkością ok 250kb/s na kompie. Więc szybciej.

Ale zmieniłem już swój post :) zly plik dodali do serwera głównego...

Mam problem ,nie mogę pobrać aktualizacji z telefonu ,ktoś wie dlaczego? Pisze mi pobierz klikam i komunikat wersja miui jest aktualna

• Like 1

Jak tam Panowie bateria na Mi6 przy tej aktualizacji ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Redmi 4 2/16 (prada). W TWRP wszystko zainstalowało się poprawnie i elegancko, uruchamiam system, pojawia się logo MI z trzema kropeczkami i "Powered by Android" pod spodem, po paru chwilach czekania pojawia się pasek postępu, dochodzi do końca, znowu Android i trzy kropeczki, później znowu pasek postępu, znowu dochodzi do końca, znów trzy kropeczki... i tak w kółko. Po pięciu seriach uruchomiłem ponownie w TWRP i spróbowałem jeszcze raz reboot, ale dalej jest to samo. :(

Na karcie SD mam też ostatnią wersję MIUI9 dla telefonu. Co muszę zrobić, żeby do niej wrócić? Format data, a później po prostu install? Czy zaznaczyć jakieś konkretne opcje w zaawansowanych ustawieniach Wipe?

Nie dość, że aktualizację wypuszczane w taki dzień i o takich godzinach gdzie siedzi najwięcej osób na necie to jeszcze serwery do d**y.. Trzeba poczekać do jutra bo to sensu nie ma xd apropo ma ktoś takie coś, że podczas pobierania jakiegoś pliku przez przeglądarkę nie można używać praktycznie telefonu ? Zablokować i zostawić aż skończy.

Taki mały bug w MI6 nie da się pisać w pasku wyszukiwana w menu aplikacje bo jest za wysoko, tak jakby pod belka powiadomień 218c0aa189f878c1988188443e6db711.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Mi pobiera z serwera głównego teraz 250-400kb/s. Nie jest źle

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Siedzę jeszcze na mi8 dwa softy wstecz od tego, ale mam dwa pytania do was bo pewnie krazycie po forach miui. 

Czy będzie jakaś poprawka diody bo nie dość że jest dość blada i słabo ja zauważyć w porównaniu do kolorowej z mi5(wiem tu koloru nie będzie, ale mogłaby mocniej świecić) i czy będzie poprawka by dioda mrugała płynnie a nie skokowo?

Druga sprawa czy da się jakoś rozwiązać problem powiadomień na mi8? Jakieś chociaż kropki po lewej stronie notcha? Bo i tak zegara nie ma jak się ma na pulpicie widget zegara i marnująe się to miejsce. Jakieś chociaż kolorowe kropki bez szczegółowych ikonek. Bo często nawet nie wiem że coś mi przyszło dopóki nie rozwinę paska. Wiem, że apki pokazują cyferkę powiadomień, ale np Whatsapp pokazuje mi cyferkę 2 gdy mam tylko jedną wiadomość xD Pewnie sprawę powiadomień załatwiłoby ustawienie AOD, ale nie chcę tego. Znudziło mi się już w pradawnych czasach Lumi gdzie można było nawet jakaś tapetę wstawić oprócz zegara i ikonek

Guest
1 godzinę temu, tomkill napisał:

niech ktos wrzuci rom na zippyshare lub uptobox serwer bo nie da rady sciagnac roma  oficjalnej strony

Poczekaj jeszcze parę godzin i pobierz później. Za jakiś czas nie będzie już problemu z pobraniem. 

9 godzin temu, mrosi napisał:

A Ty co? Służących potrzebujesz? Pobierz i przetestuj samodzielnie. 

Za kolejny taki wpis poleci warn. Najbardziej w#$%^&* mnie lenistwo i pasożytnictwo...

Nie rozumiem po co ta agresja. Po prostu chciałem usłyszeć opinię osoby, która już to zrobiła. Wiedziałbym czy opłaca się wgrywać nowy ROM. Ostatnio jak się przesiadłem na nowszą wersję to straciłem kilka godzin wracając na poprzedni i tym razem chciałem się przed tym ustrzec. 

• Like 4

Oczywiście brak nowych powiadomień dla 6.0. Miałem lekką nadzieje, że może je wprowadzą wraz z tą aktualizacją. Nikt mi nie wmówi, że to feature nougat+. Przecież istnieje android n-ify dla lollipop-marshmallow który wprowadza nowe powiadomienia i quick reply :D Problem taki, że działa jedynie na romach bez nakładki. No nic czekam nadal. Pewnie przed kupnem nowego fona wprowadzą :D 

Zacytuję, bo ja widzę co niektórzy nie potrafią czytać:

MIUI 10 8.7.19

• Poprawki tłumaczenia
  • Zaktualizowane UI w Muzyce
  • Możliwość ustawienia dźwięku otrzymania SMS oddzielnie od powiadomień (Android 7.x)

Tłumacząc na polski: możliwość ustawienia odrębnego dzwonka dla sms mają urządzenia z Androidem 7.x. Czyli, bo pewnie za chwilę znów pojawią się wpisy typu "nie mogę ustawić dźwięku sms", jeśli masz Androida innego niż 7.x, to nie ma, a przynajmniej nie powinno być takiej opcji.

1 godzinę temu, BoyBen napisał:

Nie rozumiem po co ta agresja. Po prostu chciałem usłyszeć opinię osoby, która już to zrobiła. Wiedziałbym czy opłaca się wgrywać nowy ROM. Ostatnio jak się przesiadłem na nowszą wersję to straciłem kilka godzin wracając na poprzedni i tym razem chciałem się przed tym ustrzec. 

Po dwóch godzinach od publikacji wątku, gdzie jeszcze nie wszystkie ROMy były na serwerach? Pomyśl człowieku...

Poza tym pobierz ROM, zainstaluj, przetestuj. Dlaczego ktoś ma ponosić potencjalne ryzyko zamiast ciebie?

Koniec offtopu. Za kolejne tego typu pytanie, poleci warn.

1 godzinę temu, esem napisał:

A co to znaczy HMi5... ? Chodzi mi o to "H".

Hongmi. To chińska nazwa dla Redmi. Stosowana była zamiennie z Redmi, ładnych kilka lat temu... ;) 

• Confused 1

Po wejściu w Ustawienia > Wyszukaj w ustawieniach otrzymuję komunikat "Aplikacja Ustawienia przestałą działać" RMN3Pro. Jak sobie z tym poradzić ?

Kalendarz ma ciekawy problem - wydarzenie zapisane jest widoczne po zaznaczeniu jednej pozycji w prawo, a w prawidłowym dniu jest pusto dcf6ed441b80cd7bb4ab0e247ac69a2d.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Mi 8, bardzo nieprzyjemny bug... W galerii, plikach etc. - generalnie wszędzie gdzie jest menu kontekstowe ... brak jest tytułów wyboru, tzn. nie są widoczne napisy.

Screenshot_2018-07-29-00-25-29-525_com.miui.gallery.png

Edit: "Android 8.x - Blank option dialogs on certain devices." – błąd już znany na xiaomi.eu / czekam na reupload.

@talib1990 podbijam, u mnie ten sam problem w kalendarzu

BTW. Mi 8 ma antirollback? Czy można flashować poprzednie wersje xiaomi.eu?

Edited by QBAQ

8 godzin temu, talib1990 napisał:

Kalendarz ma ciekawy problem - wydarzenie zapisane jest widoczne po zaznaczeniu jednej pozycji w prawo, a w prawidłowym dniu jest pusto 

To jest dość stary błąd, kiedyś zgłaszany i oznaczony błędnie jako rozwiązany. Miało pomagać manipulowanie uprawnieniami kalendarza, niestety takie zabiegi pomagają na jakiś czas, a i tak nie zawsze kalendarz chce wrócić do normy. Mnie to przesunięcie pojawia się co jakiś czas i trudno jest mi znaleźć w tym jakąkolwiek prawidłowość. Dzieje się tak odkąd mam Xiaomi (wrzesień 2016) i kolejne aktualizacje systemu nie wyeliminowały tego problemu.

Czy da wam się wysunąć belkę powiadomień na ekranie blokady?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, maciek253 napisał:
Czy da wam się wysunąć belkę powiadomień na ekranie blokady?

U mnie na Mi5 nie da się.

EDIT:

Jest taka opcja, zaczęło działać

MI 5

fdd6c184118654a1d57ca1d21f049717.jpg

//Nezu: Więcej pustej przestrzeni nie dało się wcisnąć?!

Guest
This topic is now closed to further replies.