Skocz do zawartości

Kabel SPDiF jack/wtyk RCA


kapciu75

Rekomendowane odpowiedzi

Można kupić przejściówkę jack-> optyk. Koszt kilka złotych.

Ale teraz jeszcze doczytałem. W ten sposób, co Ty piszesz będziesz miał sygnał analogowy. Czyli w najlepszym razie dolby surround (albo NEO: Cinema ) lub stereo. Przy zastosowaniu przejściówki sygnał będzie przesyłany w postaci cyfrowej, czyli AC-3 lub DTS.

 

Edytowane przez IronCXII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kapciu75 napisał:

Mam amplituner Pioneer VSX-511. Wejście optyczne mam zajęte przez tuner satelitarny. Zostało mi wolne wejście chinch (digital). To taki żółte gniazdo oraz gniazda L+R (białe/czerwone).

To nie zadziała, w sensie przesyłu sygnału w formie cyfrowej. Natomiast analogowo jak najbardziej, lecz będą ograniczenia ( o których pisałem ) w dźwięku przestrzennym. Na pełne 5(6,7).1 nie masz co liczyć (zakładając, że podłaczysz kabel jack ->2x chinch do wejść białego i czerwonego. Żólty jest wejściem cyfrowym elektrycznym). No chyba,że coś takiego poszukać (link poglądowy, chodzi tylko o rodzaj urządzenia) https://www.mikam.com.pl/konwerter-optyczny-toslink-na-elektryczny-rca-coaxial-spdif-audio-p-1708.html .

Edytowane przez IronCXII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, souacz napisał:

To mi box nie ma coaxiala w Jacku? Tylko optyka i AV? Ja używałem ten kabel do innego boxa i tam miałem 5.1.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Albo optyk albo coaxial. W przeciwnym razie po co byłyby dwa typy cyfrowych wejść w aplitunerach lub innych odbiornikach? Ale faktycznie wygląda jak coaxial. Chyba muszę jeszcze o tym poczytać. Byłem przekonany, że to optyk...

Właśnie sprawdziłem, włączony emituje czerwone światło z wyjścia jack. Więc to wskazuje na optyk...:-D.

Edytowane przez IronCXII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, souacz napisał:

Że jest optyk to wiem. Ale w innym chińskim wynalazku miałem zintegrowany coaxial i av w jednym jacku. Myślałem, że mi box ma tak samo plus optyk bo dałoby się tak zrobić.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

No cóż, takiej wiedzy nie posiadam. Pewnie jest to możliwe, skoro istnieją konwertery optyk-> coaxial i odwrotne (tylko, że to są koszty ). Zresztą kabel Xiaomi na to może wskazywać. Natomiast wszelkie informacje, które czytałem raczej wskazywały na optyczne wyjście. Może ktoś jeszcze się wypowie, ja używam połączenia HDMI. Ale myślę, że byłaby to niezwykle pożyteczna informacja dla posiadaczy tego playerka

Edytowane przez IronCXII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kupiłem 2 lata temu, już go nie mam nawet, dałem kumplowi razem ze starym boxem bo w międzyczasie kupiłem też amplituner z hdmi. Kabel podobny do tego ze zdjęcia ale miał gniazdo rca a nie wtyk i był krótszy. Ale ja go używałem z innym boxem, nie wiem czy w mibox zagra bo nie wiadomo czy w wyjściu Jack jest zintegrowany coaxial. Xiaomi nie pokazuje nigdzie budowy gniazda

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, souacz napisał:

... Kabel podobny do tego ze zdjęcia ale miał gniazdo rca a nie wtyk i był krótszy...

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Czyli ten kabel co kupiłeś to był RCA-RCA (chinch-chinch)? Bo tak to zrozumiałem.

Natomiast była już na forum dyskusja na ten temat (rodzaj wyjścia cyfrowego), lecz bezowocna. A zatem pozostaje zaopatrzyć się w taki kabel i to sprawdzić.

Nawiasem mówiąc nigdy nie spotkałem się z wyjściami cyfrowymi zintegrowanymi w jednym gnieździe.I do tego jeszcze analogowe. Nawet uznani producenci stosowali w swoich produktach po prostu dwa wyjścia (coaxial i optyczne). Ale to nie znaczy, iż jest niemożliwe takie połączenie. W końcu Mi Box ma tak małe wymiary, że zastosowanie zintegrowanego wyjścia nabiera sensu.

Edytowane przez IronCXII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje? Jakiego kabla szukać? Te od Xaiomi nie są już sprzedawane. Zwłaszcza w dobie amplitunerów z gniazdami HDMI.

W domu znalazłem dwa kable chinch - chinch (żółte końcówki). Jeden grubszy, drugi cieńszy...

Natomiast w netcie znalazłem coś takiego jeszcze. Przejściówkę do kabla powyżej, tylko dlaczego mono?

349ea3d.jpg Taka przejściówka chyba nie poda DTS czy DD5.1 do amplitunera....

Jeszcze znalazłem taki kabel.

Jakieś podpowiedzi?

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez kapciu75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten kabel co kupiłeś to był RCA-RCA (chinch-chinch)? Bo tak to zrozumiałem.
Natomiast była już na forum dyskusja na ten temat (rodzaj wyjścia cyfrowego), lecz bezowocna. A zatem pozostaje zaopatrzyć się w taki kabel i to sprawdzić.
Nawiasem mówiąc nigdy nie spotkałem się z wyjściami cyfrowymi zintegrowanymi w jednym gnieździe.I do tego jeszcze analogowe. Nawet uznani producenci stosowali w swoich produktach po prostu dwa wyjścia (coaxial i optyczne). Ale to nie znaczy, iż jest niemożliwe takie połączenie. W końcu Mi Box ma tak małe wymiary, że zastosowanie zintegrowanego wyjścia nabiera sensu.
Nie. Z jednej strony jack, z drugiej gniazdo rca

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_204060.html

jest to kabel ze złączem jack 3,5 mm. A nie jestem pewien jakie ma Mi Box. No , ale to można sprawdzić.

Bardzo możliwe, iż 3,5 mm jest standartem w TV Xiaomi ( bo tak jest dedykowany ten kabel)

 

po klikninięciu na stronie sklepu odnośnika do TV Box mamy cos takiego

https://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_204061.html?wid=1433363#goodsDetail

 

 

Edytowane przez IronCXII
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.com/SPDIF-Digital-Coaxial-Audio-Cable/dp/B01LZCJX1Y 

może jeszcze tu,

ewentualnie kabel z Twojego linka, choć wtyk jack różni się od tego dedykowanego Mi Boxowi (zawsze można zwrócić, jeśli by nie działał), a jak nie to tak jak napisałem .Przejściówka jack-> optyk , po czym konwerter optyk-> coaxial .

Edytowane przez IronCXII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, souacz napisał:

nawet lepiej bo na MM nie miałem DD+ w Netflix a teraz mam

Chwila... A może jeszcze Tobie DD 5.1 z Netflixa nie dropi, w sensie: co pewien czas króciutkie zacięcia dźwięku?

Pytam, bo problem dość powszechny, zauważony także na moim MiBoxie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...