Skocz do zawartości

Znikajacy sygnał GPS


corass

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim, mam problem z GPS niezależnie czy był to syfmiui czy miui 10 by xiaomi.eu 8.7.12. sytuacja wygląda tak że wg GPS test tuż po restarcie systemu dość szybko znajduje satelity i wszystko działa sprawnie. Jednak po np 8godzinach czy następnego dnia (nie ma reguły) GPS test nie możne znaleźć żadnych satelit i dopiero restart telefonu pomaga. Jak się domyślacie strasznie to upierdliwe. Pytanie czy to kwestia bety czy chipu? Dual GPS oczywiście cały czas włączony. Ktoś też tak ma lub zna jakiś sposób na rozwiązanie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, johnny1836 napisał:

U mnie na China Stable GPS działał miodzio.

Na xiaomi.eu wygląda to identycznie jak piszesz.

@AfgFire co masz na myśli?

Wpisz w google Fix GPS i znajdziesz informacje co i jak. Nie chcę wysyłać linków tutaj bo zaraz przyleci jakiś mod z problem.

PS:Jest potwierdzenie, ze gps fix pomaga :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

Cześć!
U mnie niestety nadal GPS szwankuje, więc udało mi się znaleźć na innych forach 2 sposoby na naprawę GPS w Mi 8. Jeśli macie problem z GPS, spróbujcie - może zadziała ;)

Sposób 1:

Cytat

select gps device only 
if you can, locate a-gps settings in the rom, ( in settings, search settings, write a-gps),and select:
all network, msb, server adress supl.google,com, server port 7275 , hot
push more at the botton and save.
reboot your phone

Sposób 2: 

Cytat

- Go to parameters > battery and performance > Choose the application > three dots on the upper right corner --> Show system apps + Play store --> No restriction


Ja wykonałem u siebie oba sposoby i na razie testuję. Wypowiem się po całym dniu jak wygląda sytuacja :)

 

EDIT:

Po całym dniu GPS działa na 8.8.16 ;)

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie się schrzaniło i już wogole nie łapie nawet po restarcie (teraz to co 30 sekund gdzieś w okolicy coś przybliży ale nie dokładnie)

Spróbowałem wszystkich w/w kroków i nic. Możecie mi podpowiedzieć jaki był pierwotny adres servera supl w Xiaomi gdyż ten supl.google.com   mi nie działa (nie zapisałem)

Czy macie jeszcze jakieś propozycje co zrobić? (zrobiłem wpie dalvik, restart, reinstalka softu 8.8.16 i nic)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, weah napisał:

U mnie właśnie się schrzaniło i już wogole nie łapie nawet po restarcie (teraz to co 30 sekund gdzieś w okolicy coś przybliży ale nie dokładnie)

Spróbowałem wszystkich w/w kroków i nic. Możecie mi podpowiedzieć jaki był pierwotny adres servera supl w Xiaomi gdyż ten supl.google.com   mi nie działa (nie zapisałem)

Czy macie jeszcze jakieś propozycje co zrobić? (zrobiłem wpie dalvik, restart, reinstalka softu 8.8.16 i nic)

 

 

 

supl.qxwz.com

 

U mnie też jest problem z GPS. Po resecie telefonu łapie fixa w parę sekund, a po kilkunastu minutach już nie ma w ogóle GPS. 

Miui 10 by Xiaomi.eu 8.7.26

 

Z innej beczki można wgrać do tego telefonu jakiś inny soft/ROM etc.?

Całe życie siedziałem w iOS i chciałem się przerzucić na Android na razie nie jest łatwo. 

Edytowane przez Berez1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Berez1991 napisał:

supl.qxwz.com

dzięki, udało mi się to osiągnąć poprzez przywróć ustawienia. mimo tego nie działa

13 minut temu, Berez1991 napisał:

U mnie też jest problem z GPS. Po resecie telefonu łapie fixa w parę sekund, a po kilkunastu minutach już nie ma w ogóle GPS. 

Generalnie przy wszystkich softach miałem że czasami się zawieszał i potrzebował restartu aby gps wrócił. Teraz mam tak że w ogóle nie łapie gps'u.

14 minut temu, Berez1991 napisał:

Całe życie siedziałem w iOS i chciałem się przerzucić na Android na razie nie jest łatwo. 

Powinieneś zacząć od stable aby się przyzwyczaić. moim zdaniem. Gdyż w każdym sofcie, jak na razie, coś nie gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, weah napisał:

dzięki, udało mi się to osiągnąć poprzez przywróć ustawienia. mimo tego nie działa

Generalnie przy wszystkich softach miałem że czasami się zawieszał i potrzebował restartu aby gps wrócił. Teraz mam tak że w ogóle nie łapie gps'u.

Powinieneś zacząć od stable aby się przyzwyczaić. moim zdaniem. Gdyż w każdym sofcie, jak na razie, coś nie gra. 

Panowie mam 8.8.16 i nie mam najmniejszych problemów z GPS.

Na czym sprawdzacie gps ?
I czy macie włączoną wysoką dokładność w ustawieniach ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też GPS działa OK. Co prawda na China działał tak z 3x lepiej przynajmniej na testerach. W tym samym miejscu miałem na testach z 20-25wyników i fixa w kilka sekund, a aktualnie mam między 1 a 6 i fixa łapie z pół minuty do minuty, natomiast nie ma to żadnego wpływu na odczytywanie GPS'a przez mapy, nadal prowadzą dobrze, GPS trzyma dokładne położenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2018 o 11:48, AfgFire napisał:

Panowie mam 8.8.16 i nie mam najmniejszych problemów z GPS.

Również zauważyłem znaczną poprawę na tym romie - telefon działa 5 dni od aktualizacji i nadal łapie fixa w kilka sekund :)

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2018 o 14:41, KajoJajo napisał:

Robiłem fixy gps, ustawiałem a-gps Google jednak GPS nadal nie łapię poprawnie mojej lokalizacji. W test GPS pokazuje no signal, a Google maps rwą moja pozycję co 30 sekund... Jakieś pomysły co jeszcze można zrobić? Dodam że przed updatem do 9.6 było to samo.

Spróbuj zainstalować rom china przez mi flash i sprawdź na romie china 

Dnia 27.08.2018 o 15:50, paphal napisał:

Zastosuję się do wszystkich podpowiedzi. Dziś mój pierwszy dzień z Mi 8 i póki co jestem zażenowany.

Aktualizacja Działa! GPS fix + lokalizacja tylko moduł GPS i śmiga.

Powiem Ci szczerze, że lokalizacje łapie bardzo bardzo dobrze. Dodatkowo niedługo android 9 który też ma poprawić działanie GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przestawieniu na serwer google GPS po paru dniach zaczął normalnie działać. Wczoraj wgrałem aktualizacje do wersji stabilnej i GPS w ogóle nie działa. Nawet resety telefonu nie pomagajooo. Poprzednia na której wszystko działało to 8.8.16 dev. Mogę wrócić do poprzedniej wersji 8.8.16 przez TWRP? 

Dodam że różne kombinacje w ustawieniach nic nie pomagają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witajcie

Mam problem z GPS na swoim MI8. W ogóle nie łapie fixa. Wersja MIUI 8.8.16 (rozwojowa)

Pokrótce... jakieś 1,5 miesiąca temu miałem podobną przygodę. GPS działał wyśmienicie(łapał fixa po 2 sek, dokładność do 4m)... i pewnego dnia przestał całkowicie łapać fixa (MIUI 8.8.16). Najpierw zrobiłem wipe (casch i dalv)... nie pomogło. Więc wgrałem nowy soft ale GPS nie wrócił... mało tego przestały odpowiadać aplikacje (bateria, kalendarz, aktualizacje i jeszcze parę innych). Postanowiłem postawić telefon od początku. Full format i instalacja softu (notabene 8.8.16). Wszystko ponownie zadziałało poprawnie. 

Aż do dzisiaj. Rano jadę włączam GPS i brak fixa ("GPS Test" nic nie pokazuje). Znów wipe i nic się nie zmienia. Ręce opadają. 

Czy może to być wina złego TWRP (mam 3.2.1-0611)? Ten ze strony Miui Polska nie zadział na moim telefonie.

Co mogę jeszcze zrobić żeby nie kasować całego telefonu?

Może to jakiś wirus albo inne g...?

Pozdrawiam Hightower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hightower113 Powinno pomóc, tak tylko ostrzegam, że najnowsza wersja jest na Androidzie P i system bootuje się ponad minutę, jest to pewnie jakiś bug, na wersji miui 8.9.20 albo 8.8.13 było ok. Dodatkowo radzę poczytać trochę o anti-rollback w xiaomi, żeby nie uceglić telefonu  w przyszłości (tl;dr nie można wracać do wcześniejszych wersji systemu bez uprzedniego sprawdzenia czy index rollback jest właściwy) 

  1. Can I still switch between MIUI Global Stable, MIUI Global Developer, MIUI China Stable, and MIUI China Developer?
    • Yes, but you need to compare the rollback indices before you install an older MIUI version.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hightower113

Tak, nie testowałem tego ale w teorii tak jest. W teorii:

odpalasz telefon w trybie fastboot 

w cmd Windows:

fastboot getvar anti

Jeśli wynik wynosi 4 to jest zaimplementowany anti-rollback

próba downgradu to brick i serwis

Nie wiem jak jest z romami xiaomi.eu. ale romy instalowane przez fastboot można sprawdzić wykonując taką rzecz :D : pobierasz jakiś rom fastboot który chcesz zainstalować, wypakowywyujesz flash-all.bat z archiwum tar.gz , otwierasz flash-all.bat edytorem tekstowym typu notepad++, szukasz  set CURRENT_ANTI_VER=# 

# = liczba indexu rollback, jeśli jest większa lub równa tej którą masz u siebie rom jest bezpieczny i możesz go wgrywać u siebie, jeśli jest mniejsza to brick.

To z romami fastboot, niestety nie wiem czy w ogóle była by możliwość sprawdzenia tego w romach zip.

Trochę odbiegłem od tematu i jest to nie składnie, ale mam nadzieję że trochę pomogłem w zrozumieniu tego. Jeśli coś zepsujemy przy robieniu update to chyba tylko serwis, jeśli się mylę to chętnie dowiedziałbym się czegoś nowego : )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Steller Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie. Teraz będę już  spokojniejszy bo będę  wiedział co i jak . Zawsze nowe jest mocno stresujące.

I tak w związku z brakiem GPSu muszę zainstalować najnowszy soft. Chyba że pójdę w 8.8.30 zostając przy aktualnym Androidzie.i zobaczę co będzie

 

W gwoli informacji i obowiązku. Zrobiłem update do wersji 8.8.30... Z dobrych informacji GPS ruszył.. Ale niestety jak poprzednio posypały się apki systemowe (np. bateria czy kalendarz). Zadziwiające jest to, że zrobiłem wipe data i wszystko było dobrze. Ale po wgraniu z kopi zapasowej wszystko się posypało. Chyba jakiś programik sypie mi system. 

Dziś wieczorem będę stawiał wszystko od porządku na 8.8.30 wgrywając i konfigurując ręcznie. Później backup w TPWR i będę czekał na kolejny strzał :( Trochę łudzę się nadzieją, że przejście na Androida 9 rozwiąże moje problemy z GPSem. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skąd pobrać fix GPS pod twrp ? Kilka instalowałem z sklepu Play ale słabo działają ? Podrzuci ktoś jakiś link ? Zainstalowane mam miui polska najnowsza wersja 10.0.6 .A skąd wy macie takie wersje jak 8.8.30? Wracajac teraz do tej wersji to chyba zbrodnia ?

Edytowane przez dzeronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2018 o 08:12, Steller napisał:

@dzeronimo masz miui stable, my mamy miui weekly https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/

wersja 8.8.30 - jest to data wydania. tj. pierwsza ósemka to rok wydania, druga miesiąc, liczba trzecia tj.30 to dzień.

To o czym pisałem post wczesniej było testowane na miui Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...