Skocz do zawartości

RN4X 4/64 - Brak WIFI, Bluetooth, GPS. Nie wchodzi w recovery


czerwony03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od lutego tego roku jestem w posiadaniu Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon 4/64).

Niestety, dwukrotnie po upadku doszlo do uszkodzenia ekranu. Po pierwszej wymianie (samodzielna) ekranu wraz z ramką telefon śmigał bez problemów kolejne kilka miesięcy. W niedzielę (22.07) wymieniałem ekran po raz drugi. Po włączeniu telefonu okazało się, że praktycznie nie ma zasięgu WIFI (2m od routera mam 1-2 kreski), urządzenia bluetooth są odnajdywane tylko po przyłożeniu do obudowy, a GPS nie łapie fixa (jakbym siedział w piwnicy w bloku).

Pierwsza myśl jaka wpadła mi do głowy, to uszkodzona antena wifi,bt,gps:

551988c809ac15237c328b54df75c547.jpg

Przełożyłem ją z telefonu koleżanki do swojego, niestety bez rezultatu. Zauważyłem, że telefon koleżanki bez tego "plastiku" i tak ma znacznie lepszy sygnał, niż mój z założonym....

Następnie chciałem wykonać factory reset oraz aktualizacje do najnowszego systemu xiaomi.eu. Ale i tu pojawił się problem. Telefon nie chce wejść w recovery. Po wysłaniu przez fastboota "fastboot flash recovery twrp_mido.img", a następnie "fastboot boot twrp_mido.img" telefon odłącza się od komputera, ale na ekranie cały czas jest obrazek fastboota. Po ponownym podpięciu do komputera komenda "fastboot devices" nie wykrywa urządzenia.

Soft:

dTPbCp6.png

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły i sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Testowałem oryginalny uszkodzony ekran z ramką (pierwszy). Niestety bez zmian. Nadal taki sam zasięg wifi, bt oraz brak fixa.

 

PS. Wiem że długo nie odpisywałem, ale nie dostałem powiadomienia o odpowiedzi ;D

Edytowane przez czerwony03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...