Skocz do zawartości

Ładowarka / Quick Charge 4.0+


AfgFire

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Czy ktoś z was znalazł ładowarkę z obsługą QC 4.0+ ?
Osobiście na ten moment mam 3 ładowarki z QC 3.0 jednak czas na ich wymianę.

QC 4.0 + powinno nam zapewnić o 15% szybsze ładowanie oraz o 3 stopnie niższą temperaturę podczas ładowania. 
Brzmi świetnie. 
A wy co myślicie o QC 4.0 - Warto wymieniać ładowarkę ? Opłaca się ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certified Power Chargers:

Ever Win car charger (VP4plus)

 Ever Win wall charger (TC4Plus)

Portway Wall Charger (PTL-27WPDQ4)*

Razer Phone Power Adapter

 źródło: https://www.qualcomm.com/media/documents/files/quick-charge-device-list.pdf

Sam myślałem nad zakupem tego: https://www.razer.com/eu-en/mobile/razer-phone-power-adapter , ofc adapter Germany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Steller napisał:

Certified Power Chargers:

Ever Win car charger (VP4plus)

 Ever Win wall charger (TC4Plus)

Portway Wall Charger (PTL-27WPDQ4)*

Razer Phone Power Adapter

 źródło: https://www.qualcomm.com/media/documents/files/quick-charge-device-list.pdf

Sam myślałem nad zakupem tego: https://www.razer.com/eu-en/mobile/razer-phone-power-adapter , ofc adapter Germany.

Super. :)

Jednak nie moge znalsc informacji jakichkolwiek o ladowarkach oprocz tej od razer. 

Czy udalo Ci sie znalesc reszte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AfgFire napisał:

200 zl za ladowarke to troszke przesada :D

No trochę za dużo, ale qc4+ powstało już jakiś czas temu, a nadal ładowarki nie są tak łatwo dostępne jak QC3.0 z 2016 roku ;d Chyba sobie trochę poczekamy, ale i tak pełne naładowanie xiaomi trwa około  <2h więc nie tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze HAMA

Domowa - strona producenta

Domowa Saturn

Samochodowa - strona producenta

Samochodowa Saturn

 

Wg strony producenta w niemieckim Media Markt też powinny być

 

Wczoraj doszły do mnie obie ładowarki  z HAMA,  dziś powinny przyjść kabelki to w weekend porównam czasy ładowania. Jak będzie tylko mała różnica to fruną z powrotem bo prawie 90 euro za dwie ładowarki + kable to trochę za dużo za "trochę" szybciej

 

UPDATE

Ok, przetestowałem i fruną z powrotem. Albo Xiaomi kituje z tym QC4+ albo ten mikroczip w ładowarce nie potrafi się dogadać z Mi8, w każdym razie efekty wyglądają tak:

            Xiaomi QC3.0        HAMA 4+ 220V
    start       5%    33st         5%    34st
    5          13%    36st        16%    37st    
    10        20%    38st        23%    38st
    15        27%    39st        30%    38st
    20        34%    40st        37%    40st
    25        44%    40st        45%    39st
    30        53%    40st        53%    39st
    35        61%    40st        61%    40st
    40        69%    39st        68%    40st
    45        77%    37st        75%    38st
    50        82%    36st        80%    37st
    55        86%    34st        84%    35st
    60        89%    33st        88%    33st
    65        91%    32st        90%    32st
    70        93%    31st        92%    30st
    75        95%    30st        94%    29st
    80        96%    29st        96%    28st
    85        97%    29st        97%    28st
    90        98%    29st        98%    28st
    95        99%    28st        99%    27st
    100        100%    28st        100%    27st

 

Ładowarki samochodowej nawet nie rozpakowuję, szkoda zachodu, pewnie będzie taka sama kicha. Odsyłam obie i zamawiam porządną ładowarkę samochodową z QC3.0

Edytowane przez TomaszKur
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

:(

qc 3.       X.                    X°C

qc 4.   Aż do    0,8X.   Aż do       -5°C

qc 4+   aż do 0,8X*0,85=0,68X aż do -3°C

X vs 0,68X 32% różnicy

Aż do 32% szybciej a różnicy brak :( ?

5 + 3 = 8°C aż do stopni chłodniej :) ?

qc 4 = up to 20% faster up to 5° cooler

qc 4.0+ = up to 15% faster up to 3° cooler

pomijając te procenty jakaś różnica powinna być ?

Może w ustawieniach gdzieś jest blokada

Edytowane przez Adrian909
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Dzisiaj odebrałem baseusa samochodowego (49 zł, za tyle był dostępny od ręki u mnie w mieście. Są też za 39, a na alli jeszcze taniej) i jestem mile zaskoczony. Miałem okazję póki co potestowac zawrotne 16 minut, ale w tym czasie naładował telefon od 58% do 77%. Miałem włączoną nawigację, bluetooth i wifi bez połączenia, jasność średnia. Telefon to mi8.

Są jakieś konkretne aplikacje przeznaczone do testowania ładowarek?

Znalazłem też adaptery 230->12, 5A od 48 zł. Zamierzam kupić i przetestować z baseusem. Czyli za 90 zł by była ładowarka sieciowa qc 4+.

Te co wyżej wymieniacie to nie mogę znaleźć. Z kolei razer to jest 30 euro plus przesyłka pewnie.

 

Edit, screen z ładowania przed chwilą

 

Screenshot_2019-02-19-18-40-40-242_com.digibites.accubattery.png

Edytowane przez rafalst23
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Xiaomi i ich wariacje na temat quick charge. Szkoda kasy na lepsze ładowarki bo Xiaomi tego nie wykorzystuje w pełni.

Sam mam dobre ładowarki i kable od Blitzwolf. Modele BW-S5 i BW-S9, samochodowa BW-C10. Miernik Ruideng UM34C.

Od kilku dni mam Mi A2 z pseudo QC 3.0.
Ładuje z mocą około 12W. Napięcie w porywach do 6,4-6,5V, natężenie około 2A. Śmiech na sali. Ile oszczędzimy czasu w stosunku do stockowych 10watowych ładowarek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Poszperałem trochę i wychodzi na to że QC4+ i USB-PD są ze sobą zgodne. Oczywiście nigdzie nie jest wprost powiedziane że tak to zadziała więc trzebaby przetestować. Swoje założenie opieram na tym że wg https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quick_Charge 27W w QC 4+ jest osiągane tylko w trybie USB-PD. Dodatkowo Qualcomm w wielu miejscach mówi o zgodności QC 4+ I USB-PD.

Tak więc taki Aukey powinien działać: https://www.aukey.pl/product-page/aukey-pa-y8-ładowarka-sieciowa-27w-3a-usb-c-power-delivery-3-0 lub pa-y10 gdy chcemy dodatkowy port USB mieć.

 

EDIT:

Pogrzebałem dalej i wychodzi na to że QC4+ wykorzystuje protokół USB-PD 3.0 do negocjacji parametrów zasilania. Natomiast dodaje ono po stronie telefonu takie rzeczy jak podwójna ścieżka przepływu prądu w obwodzie odpowiedzialnym za ładowanie (łatwiej odprowadzić ciepło) czy zoptymalizowany algorytm który wymyśla jakie napięcie w danej chwili żądać. Od strony ładowarki natomiast nic się nie zmienia - są to ładowarki USB-PD tylko ze specjalną certyfikacją od Qualcomma co by się pieniądze zgadzały.

Edytowane przez kamaloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dzidexx napisał:

Od roku mam Mi Note 3 z QC 3,

Ładuję co trzy dni w nocy ładowarką 750 mA, custom kernel+rom ogranicza max. napięcie baterii do 4.3 V.

Ładowarka QC 3... gdzieś leży.

 

Emm no i co z tego powodu? Ładuję codziennie Mi 8 ładowarką z zestawu i korzystam jak człowiek. Zanim bateria padnie to ten telefon sprzedam lub schowam do szafy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 3/24/2019 at 12:25 AM, kamaloo said:

Pogrzebałem dalej i wychodzi na to że QC4+ wykorzystuje protokół USB-PD 3.0 do negocjacji parametrów zasilania. Natomiast dodaje ono po stronie telefonu takie rzeczy jak podwójna ścieżka przepływu prądu w obwodzie odpowiedzialnym za ładowanie (łatwiej odprowadzić ciepło) czy zoptymalizowany algorytm który wymyśla jakie napięcie w danej chwili żądać. Od strony ładowarki natomiast nic się nie zmienia - są to ładowarki USB-PD tylko ze specjalną certyfikacją od Qualcomma co by się pieniądze zgadzały.

Czyli w teorii, zestaw ładowarka PD 3.0 >27W i kabel USB-C 100W powinien ładować Mi9 tak samo jak ładowarka Xiaomi 27W z QC 4.0+.

Ktoś może coś takiego sprawdził i faktycznie odpalił się Turbo Charge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Zakupiłem ładowarkę Xiaomi 27W, model: MDY-10-EH. Dokładnie taka ładowarka jest w zestawie z chińską wersją Mi 9.

e1c6b15d68a4eb895b2f4261a3c48bfe.jpg

Niestety ani w Mi 8 ani w Poco F1 nie z tą ładowarką nie działa QC 4.0 (turbo charge). Telefon cały czas ładuje się max QC 3.0 (fast charge).

433fd96a806c098f5fb8c49cc97e7f55.jpg

f0f6d7ee4bcdbab09103ef4b1903f2d8.jpg

Czy ktoś z Was uruchomił turbo charge na Mi 8 ? Nie wiem czy ta ładowarka to podróbka, czy może winny jest kabel, czy jest jeszcze jakaś inna przyczyna, że telefon ładuje się max 18W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Boże... Wejdź na stronę Qualcomma i poczytaj jakie ładowarki wspierają 4.0. Ile razy można powtarzać?

Nie, to co podlinkowałeś nie ma 4.0 i mieć nie będzie. Aukcja kłamie w żywe oczy, tam nie ma QC 4.0. Wejdź w obrazki, ktoś wrzucił opakowanie ładowarki gdzie widnieje QC 3.0, nie ma wzmianki o lepszym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Lista ładowarek 4.0+ update 10/2019
Belkin car charger (F7U075)
Belkin wall charger (F7U073au)
Belkin wall charger (F7U073kr)Belkin wall charger (F7U073my)
Belkin wall charger (F7U073vf)
BQ wall charger (ADT-18ATA-PCG)
Cellular Italia wall charger (SPA-KSA-30P-D5)
Ever Win car charger (VP4plus)
Ever Win wall charger (TC4Plus)
HAMA wall charger (00178273)
HAMA car charger (00178274)
Honor wall charger (ADT-18ATA-PCG)
Kuantech wall charger (KSA-45P2-45W D5)
Portway wall charger (PTL-27WPDQ4)
Razer Phone power adapter
SIRIN LABS wall charger (KSA-30P-D5)
Trust International wall charger (BV-23140)
Ventev car charger (TSD02)
Ventev wall charger (TWS07)

quick-charge-device-list.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka dni temu zakupiłem do ładowarkę BlitzWolf® BW-S12 27W celem ładowania ultrabooka Chuwi AreoBook przez złącze USB-C (Power Delivery). A czy testował ktoś z was może tą ładowarkę, czy będzie ona ładowała Mi 8 w trybie Charge Turbo. Ta ładowarka nie ma oficjalnego certyfikatu QC4+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne , sam brałem na ali 27W qc 4 - teraz patrzę na ładowarka a tam przy logo qualcoma - 3. Zastanawia mnie jedna rzecz na org z mi9 mam fast charge a na tez zamówionej wyskakuje mi turbo charge - i faktycznie telefon ładuje się szybciej. Muszę poczekać aż bateria spadnie aby porównać w Ampere jakie wartości dają obie ładowarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z Poco F1 będzie problem, ponieważ nie mam już tego telefonu ale podejrzewam, że wartości ładowania będą bardzo podobne do tych które wyszły na Mi 8.
Natomiast jeśli chodzi o Xiaomi Mi 8, to niestety ładowarka BlitzWolf BW-S12  27W nie ładuje tego telefonu w standardzie QC4+

 

Ładowarka BlitzWolf BW-S12 27W:

Screenshot_2020-02-21-13-43-55-145_com.gombosdev.ampere.thumb.jpg.1d5181c394445e6e03c735f0f681badb.jpg  Screenshot_2020-02-21-13-44-58-216_com.gombosdev.ampere.thumb.jpg.06cc935946be25b91d027bc65b4319bf.jpg

 

Oryginalna ładowarka Xiaomi 18W:

Screenshot_2020-02-21-13-48-12-116_com.gombosdev.ampere.jpg Screenshot_2020-02-21-13-50-22-882_com.gombosdev.ampere.jpg

 

Jak widać na powyższych screenach ładowarka 27W od BlitzWolf osiąga troszkę mniejsze wartości ładowania niż oryginalna fabryczna ładowarka z zestawu. Przy QC 4+ aplikacja Ampere powinna pokazać wartości w granicach 4500 mA. Praktycznie takie same wartości jak BlitzWolf BW-S12 wypluła ładowarka 27W od Xiaomi MDY-10-EH, dlatego nie zamieszczałem tych screenów. 


Niżej wrzucam link do mojego posta opisującego ładowanie Mi 9T Pro. Napisałem tam również moje spostrzeżenia odnośnie wartości ładowania, jakie podaje aplikacja Ampere w porównaniu do wartości zmierzonych miernikiem USB. W tym poście nie wrzucałem zdjęć z wartościami z miernika, ponieważ są one adekwatne do tych, które wrzucam w poniźej:

https://miuipolska.pl/forum/topic/45775-mi-9t-prok20-pro-ładowarka/page/3/?tab=comments#comment-554149

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...