Skocz do zawartości

Mi 8SE - bootloop


kostekw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po odblokowaniu bootloadera postanowiłem zainstalować xiaomi.eu ROM. Wrzuciłem TWRP (http://drive.google.com/open?id=1X39kp3oBz-SYD-fNK-uEgD6VlUUG-WMq), i przeszedłem do wrzucania nowego ROM`u. Wszystko przeszło bezproblemowo, natomiast uruchomienie urządzenia niestety skończyło się na zobaczeniu bootloop`a. Spróbowałem powrócic do poprzedniego ROMu, wrzucić stable ROM jak i z MIUI 10 - bezskutecznie. Wszedzie kończy się na bootloopie. Za każdym razem czyściłem cache oraz data.
Teraz komputer wykrywa telefon tylko w fastboot, TWRP wygląda jakby zostało usunięte z telefonu ponieważ wchodząc w recovery wyświetla mi się chiński loader. Wg Mi Unlock oraz fastboot getvar bootloader jest dalej odblokowany.

Próba ponownego wrzucenia TWRP:

root@lifebook-PC:/home/lifebook/Desktop# fastboot boot twrp-mi8se.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 1.244s]
booting...
FAILED (remote: Failed to load/authenticate boot image: Load Error)
finished. total time: 1.294s

Jak mógłbym przywrócić telefon do pełnej funkcjonalności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flashowanie szło bezproblemowo. Przy bootowaniu juz pokazywał błąd który jest widoczny w 1szym poście. 
Ruszyłem MiFlashem wiec dam znać czy poszło czy nie. 

Ruszył chiński stable ROM

@edit1

Chyba jestem skazany na chiński ROM :/ 

TWRP dalej nie chce zaskoczyć. ADB nie widzi dalej telefonu. TWRP poprzez fastboot dalej podczas próby odpalenia się wywala z komunikatem Failed (remote: Failed to load/authenticate boot image: Load Error). 

@edit2

Udało się załadować TWRP, lecz po instalacji Xiaomi.eu ROM (MIUI 10) od 20 min 3 kropki niezmiennie. Poczekam jeszcze z godzinę z tym i jeśli nic nie ruszy to wrzucam z powrotem chiński stable ROM bo kończy mi się cierpliwość. Najpierw 10 dni czekania na odblokowanie bootloadera, 2 dni walki z instalacją i teraz 3 dzień problemów... 
Jeśli miałby ktoś jakiś pomysł co moze być przyczyną tego bootloop`a to będę wdzięczny za informacje.

Edytowane przez kostekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się (aczkolwiek reki nie dam sobie teraz uciąć), że robiłem format data. Szczególnie, że instalowałem na paru telefonach własnie xiaomi.eu i działało.

Ale zaraz wrzuce to jeszcze raz aby się upewnić.

 

@edit

Działa. Jak sie okazuje 3 dni męki przez własną głupotę. 
Dziękuję za wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez kostekw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...