Skocz do zawartości
  • 0

Następca Redmi 4A


Aki

Pytanie

Cześć.

Moje Redmi 4A po ponad 1,5 roku dzielnej służby powoli zaczyna okazywać oznaki zmęczenia, więc zacząłem rozglądać się za jakimś następcą.

Przyzwyczaiłem się do Xiaomi więc chętnie bym został z marką.

Chciałbym utrzymać zbliżony rozmiaru (telefonu, ekran może być nieco większy jak się zmieści), czyli mniej więcej: 140 x 71 x 9 mm (pewnie się nie da więc przymnijmy: 150x75x10mm może będzie łatwiej) - podejrzewam to jest najgorszy z warunków.

Nie pogardzę mocną baterią (4000mAh lub więcej było by mile widziane ale nie będę się upierał jak nie będzie a telefon da radę przeżyć dzień naprawdę mocarnego katowania: dual sim, internet, gps, youtuby itp.) - ostatnio telefon ma ze mną naprawdę ciężkie życie i poza wymienionym powyżej robi również za przenośną maszynę do pisania, do której połączam klawiaturę bezprzewodową (chcę OTG!). Co do rozdzielczości to 720p mi wystarcza (jak będzie więcej to też dobrze, pod warunkiem, że telefon i bateria wytrzyma).

Aparat - Xiaomi jakichś super aparatów nie ma, poziom 4A będzie wystarczający, choć wiadomo, że lepszym nie pogardzę.

 

Moją uwagę przykuł Redmi Note 4 (raczej wariantu 4/64 bym szukał na Snapdragonie niż 3/32). Choć to zdaje się telefon co debiutował w 2016 roku warto jeszcze?

W salonie Xiaomi widziałem też Redmi Note 5A Prime (ale ten Snap 435 budzi u mnie jakieś złe skojarzenia, że to dość stara jednostka - poprawcie mnie jeśli się mylę).

Wiec w sumie nie mam pojęcia co by było dobre i starczyło na ok 2 lata. Jesteście w stanie coś polecić?

Budżet to ok 1000zł.

Edytowane przez Aki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
  • 1

Jak lubisz miui do Note 5 4/64, ewentualnie trochę słabszy R5+ 5/64. Redmi 6 Pro porównywalny do R5+ z tym, że jest trochę mniejszy i jeszcze go chyba nie ma w Polskiej dystrybucji.

PS. Wielkości się nie bój, ja po 2,5 roku na Redmi 3 przesiadłem się na Note 5 i jest całkiem wygodnie. Poza tym telefon bardzo szybko i płynnie działa. Ja rozważałem pomiędzy R5+ i RN5. RN4 to już starsza konstrukcja, chociaż jakby był w dobrych pieniądzach to i też warto się nim zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za propozycje.

Ostatnie dni spędzam łażąc po sklepach, oglądając wymienione przez was modele (to co się da i co znalazłem), przymierzając się do nich i porównując na żywo.

Nadal w dużej mierze są one dla mnie "za duże" (to ~1,5cm długości więcej sprawia strasznie dziwne wrażenie jak się trzyma to w ręce) - pewnie kwestia przyzwyczajenia, w sumie 4A też był dla mnie na początku "bardzo za duży" (a teraz jest już po prostu trochę duży - mam dość małe łapki).

 

A tak z ciekawości, @fake4r - co rozumiesz przez dobrą cenę na RN4X?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Aki napisał:

Nadal w dużej mierze są one dla mnie "za duże" (to ~1,5cm długości więcej sprawia strasznie dziwne wrażenie jak się trzyma to w ręce) - pewnie kwestia przyzwyczajenia, w sumie 4A też był dla mnie na początku "bardzo za duży" (a teraz jest już po prostu trochę duży - mam dość małe łapki).

 

No to niestety nie kupisz nic od xiaomi. 
W rozmiarze redmi 4a obecnie do dostani jest redmi 5a i redmi 4x. Tyle ze ten 5a to w praktyce to samo co 4a. 
Natomiast 4x to niestety juz starszy model, ktory znika z rynku, stad ceny ostatnio mocno poszybowaly. Jest to ostatni telefon od xiaomi z ekranem w rozmiarze 5". I teraz niestety nic w tym rozmiarze nie znajdziesz. Redmi 5 (bez literek) niby gabarytowo podobnie, ale ekran juz w stosunku 18:9 co oznacza ze jesli masz male rece, obsluga jedna reka odpada. 

Ewentualnie mi6 ktory ma ekran 5,2" jest niewiele wiekszy od 5" redmi 4a. Niestety jego cena jest nadal nieakceptowalna, pomimo poand roku od premiery. 


Porownuj sobie tutaj rozmiary ale zwroc uwage na wielkosc ekranu: https://www.phonearena.com/phones/size

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No zauważyłem, że Xiaomi nie bardzo chce ułatwić życie ludziom, z niezbyt dużymi rękoma i nie wydaje zbyt wielu "małych" telefonów.

Mi6 wygląda kusząco, choć cena zabija... :(

Redmi 6 - wygląda nawet nawet ale nie mam najlepszych wspomnień związanych z MediaTekami... chyba, że coś się zmieniło w tej materii i MediaTeki są dobrze wspierane i działają o wiele lepiej.

Redmi 5 (3/32) - niby ekran aż 5,7 cala, większy od 4A ale w ręce leżał mi jakoś tak lepiej niż Note 5...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam ten sam "problem",

chciałbym tylko mieć pewność, że następca np redmi 5A w wersji dual ma również tą opcję, że na obu simach może działać równolegle 3G lub wyżej,

czy ktoś z użytkowników 5A może to potwierdzić ?

i co znaczy Hybrid Dual sim ? tak jak w tym opisie ?

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4a-8420.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...