Skocz do zawartości

Amazfit Bip - naliczanie km przy braku ruchu


Ermilka1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się, czy naliczanie km przy braku ruchu jest normalne, czy tylko mój egzemplarz tak ma i czy jest to podstawa do wymiany. Kiedy prędkość spadnie do zera i ruchu nie ma Bip mimo wszystko nalicza km. Z wykorzystaniem funkcji pauzy/auto-pauzy jest podobnie. Pauza się włącza, ale po jej wyłączeniu okazuje się, że zostały naliczone km np. przed pauzą było 1,5 km, a po przykładowo 1,9 km (im dłuższa przerwa, tym dystans większy). Czy ktoś miał podobny problem? Zastanawiam się także, czy to wina krokomierza - czy jest możliwość wyłączenia go?

 

Edytowane przez Ermilka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję, chociaż tu mam inny problem, bo nie wyświetlają mi się wszystkie elementy aplikacji Mi Fit. W 100% wyświetla się status i aktywność, a w części profil 90% okien mam czarnych i muszę na chybił trafił naciskać wzorując się zrzutami z internetu, jak one wyglądają w rzeczywistości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalną, a dziś zainstalowałam update najnowszy z apkmirror i też nie działa, do tego po instalacji zegarek też przestał działać (zawiesił się). Czekam aż się rozładuję, żeby zrobić factory reset. Z zegarkiem miało być prościej, a tu ciągle coś (problemy z logowanie, sparowaniem, nie działającą do końca aplikacją, naliczaniem km, nie działającą auto pauzą, a teraz to zegarek wcale nie działa). Chciałam tylko coś co porządnie policzy km (GPS jest dokładny, nie mam zastrzeżeń), a wychodzi na to, że i tak je ciągle liczę ręcznie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ermilka1 napisał:

Dzięki, spróbuję jak mi się uda z nim do porządku dojść.

Wątpię żeby zmiana MiFita na starszego i modyfikowanego pomogła. Starszego Firmware (a FW ma wpływ na sposób działania krokomierza) taka wersja nie wgra. U Ciebie z tego co opisujesz jest jakiś problem ze współpracą MiFita z systemem w telefonie, niezależnie od tego naliczania dystansu przy pauzie. Tylko takie problemy ze współpracą mogą nawet uceglić zegarek, np jak zostanie przerwany proces wgrywania FW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Wątpię żeby zmiana MiFita na starszego i modyfikowanego pomogła. Starszego Firmware (a FW ma wpływ na sposób działania krokomierza) taka wersja nie wgra. U Ciebie z tego co opisujesz jest jakiś problem ze współpracą MiFita z systemem w telefonie, niezależnie od tego naliczania dystansu przy pauzie. Tylko takie problemy ze współpracą mogą nawet uceglić zegarek, np jak zostanie przerwany proces wgrywania FW. 

Masz rację, bo w Philipsie S326 wifi i bt działają jak chcą, bt ciągle się sam wyłącza, nawet podczas update'a. Nawet zainstalowałam BLE Scanner i jest lepiej, ale nie idealnie. Dochodzę do wniosku, że im nowsza technologia, tym większe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ermilka1 napisał:

Masz rację, bo w Philipsie S326 wifi i bt działają jak chcą, bt ciągle się sam wyłącza, nawet podczas update'a. Nawet zainstalowałam BLE Scanner i jest lepiej, ale nie idealnie. Dochodzę do wniosku, że im nowsza technologia, tym większe problemy.

Niby zegarek ma współpracować z każdym smartphone'em i jedynym wymaganiem jest wersja androida/ios'a a w praktyce jednak wychodzi, że najlepiej działa z urządzeniami od tej samej firmy niestety :/ U mnie na Xiaomi wszystko działa idealnie a pożyczyłem znajomemu na dzień zegarek bo chciał sprawdzić ile kroków robi w pracy i u niego na jakimś starszym modelu sony co chwilę zrywało połączenie a oficjalny  Mi fit się wysypywał podczas aktualizowania A-GPS nie wiedzieć czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, gdybym wiedziała, że tak to będzie działać, albo raczej nie działać, to chyba wolałabym kupić nowy telefon z dobrym GPSem. Poprzednio miałam LG Optimus L3 II  E430 - GPS był perfekcyjny, nie wiem, czy coś jest go w stanie przebić. Bip jest generalnie fajny, nawet teraz jak muszę czekać na rozładowanie, to wieki trwa, mimo, że wczoraj 9 godzin GPS, to zużył tylko 40%. Trasę wyznacza perfekcyjnie, gdybym mogła jakoś krokomierz to zakładam, że liczyłby km idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ermilka1 napisał:

Szczerze, gdybym wiedziała, że tak to będzie działać, albo raczej nie działać, to chyba wolałabym kupić nowy telefon z dobrym GPSem.

Jeśli chodzi o GPS to w każdym tanim Redmi działa rewelacyjnie. Dużo lepiej od A-GPS w zegarku. Funkcja treningu w Bip-ie działa tak sobie z powodu dużej bezwładności  w próbkowaniu położenia A-GPS. Niestety przy uruchomionym treningu z poziomu zegarka, MiFit nie ma na nią wpływu (jedynie FW w zagarku). Dobrze że jest funkcja treningu w Bip-ie, ale jak poruszasz się z telefonem, to zdecydowanie lepiej uruchomić trening z poziomu MiFita. Wtedy z zegarka pobierane są tylko dane pulsu, bateria nie jest drenowana, a dystans wyliczany na podstawie GPS nie kroków. Niestety do tego potrzebny jest telefon z dokładnym GPS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FromWP napisał:

Jeśli chodzi o GPS to w każdym tanim Redmi działa rewelacyjnie. Dużo lepiej od A-GPS w zegarku. Funkcja treningu w Bip-ie działa tak sobie z powodu dużej bezwładności  w próbkowaniu położenia A-GPS. Niestety przy uruchomionym treningu z poziomu zegarka, MiFit nie ma na nią wpływu (jedynie FW w zagarku). Dobrze że jest funkcja treningu w Bip-ie, ale jak poruszasz się z telefonem, to zdecydowanie lepiej uruchomić trening z poziomu MiFita. Wtedy z zegarka pobierane są tylko dane pulsu, bateria nie jest drenowana, a dystans wyliczany na podstawie GPS nie kroków. Niestety do tego potrzebny jest telefon z dokładnym GPS-em.

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, ale rozejrzę się po ofercie telefonów Redmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...