Skocz do zawartości

Audio/Wideo/Foto


Ari93

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje w sumie tematu o aparacie/kamerze a gdzieś ktoś w którymś temacie wrzucił filmik (chyba?) z koncertu gdzie jakość audio... ehm, na moim koncercie to wyszło znacznie lepiej ;)

Wycięło mi ten akapit i nie zauważyłem kiedy ;/ dopiszę więc tak na szybko... Fajnie że nagrywa i tak w 4K (zapewne przez stabilizację cyfrową) dzięki czemu powiększanie wygląda bardzo sensownie moim zdaniem. Na MI5 powiększenie było znacznie gorsze ;p. Pochwalić muszę też balansowanie jasnością, czy to stroboskopy czy zmieniające się w tle oświetlenie aparat zachowuje się tak jak by "zafiksował" się na wokalistach i na ich podstawie ustawiał jasność. Generalnie jasność zmienia bardzo szybko ale fajnie że nie widać tej walki ze stroboskopami np jak to widywałem w poprzednich telefonach z drugiej strony na dworze było jeszcze względnie jasno... w nocy pewnie było by nieco gorzej.  Bardzo podoba mi się również działanie fokusu, jest bardzo szybki i bardzo celny bez zbędnego szukania tak jak to miało miejsce u mnie w MI5... skończyło się tym że ustawiłem ostrość na dotknięcie bo ten co chwile próbował ją ustawić nawet nagrywając cały czas to samo miejsce oddalone gdzieś bardzo daleko od telefonu.

Co do zdjęć to generalnie bajka, problem jest jedynie w trybie ręcznym z włączoną latarką i robiąc zdjęcia "obiektom" w trybie makro. Obiekty są prześwietlone lekko... zdjęcie poniżej zrobiłem z ekspozycją -0,7 i też dzisiejszego wieczora ;) wydawało mi się że MI5 ma dobry aparat bo potrafiłem nim strzelić naprawdę udane fotki ale to... Jednak widać że to jest obecna światowa czołówka jeśli chodzi o mobilne aparaty, coś niesamowitego.
https://drive.google.com/file/d/1cQHgNeAOnED8DiR5N_km01bvVaWLRG8P/view?usp=sharing

Ale żeby nie było tak pięknie... Jak wiadomo aparat posiada stabilizację optyczną i to widać. Jednakże... wystarczy przybliżyć do np x1.1 i od razu jak by stabilizacja przestaje działać, obraz strasznie zaczyna skakać bez żadnego upłynnienia. To samo jest przy wideo, wyłączając stabilizację obrazu w ustawieniach widać że stabilizacja optyczna działa i niweluje drgania, jeśli natomiast włączymy stabilizację obrazu to widać że kąt widzenia się zawęża (wiadomo, na jakiejś podstawie musi stabilizować) ale jednocześnie obraz znowu się trzęsie tak jak by stabilizacja optyczna została wyłączona. Sam obraz stabilizowany jest dopiero w postprodukcji, widać zresztą na moim nagraniu jak miejscami obraz "faluje" i staje się lekko rozmyty, myślę że jak by dodatkowo działała stabilizacja optyczna takiego falowania by nie było... mógłby to ktoś wyjaśnić jak to jest z tą stabilizacją optyczną? Moim zdaniem stabilizacja cyfrowa robi świetną robotę (IMO 100x lepszą niż ta sztuczna z OnePlusa) i jak by miała do pomocy również optyczną wyglądało by to jeszcze lepiej. Dodam że obecnie wgrane mam MIUI 10 8.7.12 (czyli ta sprzed tygodnia), może to kwestia bety i za jakiś czas to zostanie poprawione? No i ten brak 60 fps...
Jak wyglądają Wasze materiały, jakieś opinie, ciekawe uwagi? ;)

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Moje pytanie jest następujące:

Jakość zdjęć rośnie wraz ze zmianą romu z globala na xiaomi.eu?

Mam teraz 9.6.4.0(ODGMIFD), telefon przyszedł dziś. Liczyłem na to, że aparat będzie szał natomiast jest bardzo słabo. Zdjęcia są gorsze niż te, wykonywane do tej pory moim OnePlus 5, którego aparat nie ma najlepszych opinii w necie.

Z lewej OP5, z prawej Mi Mix 2s

39638367_285752528918880_3154906254917238784_n.jpg

Aparat generalnie ma tendencje do prześwietlania zdjęć a zakres dynamiczny jest wyraźnie gorszy niż w OnePlusie.

Edytowane przez majkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
1 godzinę temu, pieciak napisał:

aparat o niebo lepszy w MI. 

I nie tylko od S7. Natomiast na XDA trolle piszą takie bzdury że się nóż w kieszeni otwiera. Aparat gorszy od G4 itp itd, że P20 Pro robi lepsze zdjęcia za dnia z tymi akwarelami i inne... Ludzie chyba już zdjęcia oceniają po AI i kolorach z kosmosu. Co za czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zajmowałem się serwisem telefonów... jak wygląda szybka aparatu w S7? Była wymieniana? Szybki te pękają na potęgę a często wymieniane są na jakieś plastikowe g***a. Oczywiście że nie chcę bronić S7 ale porównywanie nowego Mixa 2S z dwu letnim S7 w którym szybka moim zdaniem była kiepska to tak średnio ;) Ciekawe jak z szybką w Mixie 2S, póki co u mnie wygląda idealnie, szybka z Mi 5 też po 2,5 roku wygląda idealnie jak z fabryki także jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari93 To nie wina zmiany szybki. S7 i S8 w sumie też w oryginale mają optykę z mydła, tym nie da się zrobić ostrej fotki w macro czy nocą, wszystko się rozmywa. To były pierwsze telefony z tak jasnym szkłem i produkcja ich niezbyt wychodziła. Dopiero S9 jest poprawiony pod tym względem.

Nie wiem jak Mix 2s, ale Mi 8 ma bardzo ostrą optykę (widać ostre promienie światła z latarni nocą, macro też ostre). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty moim zdaniem jest jak najbardziej ok w Mixie ale np znacznie lepiej było w Mi 5, tam było 16 MP i niestety to dosyć mocno widać powiększając zdjęcia czy robiąc w makro zdjęcia bardzo małym obiektom. Fajnie że telefony poszły w jakość ale niestety szczegółowości się przy tym trochę oberwało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja dodam swoje 3 grosze, a raczej problem. Otóż przy nagrywaniu Video nagrywa się cichy pisk... :-( (w dość cichym pomieszczeniu, ale nie tylko: np. w aucie podczas jazdy też)

Długo nie mogłem stwierdzić co to za zakłócenia - w końcu okazuje się że gdy w MI MIX 2S jest włączone wifi LUB bluetooth - podczas filmowania nagrywa się pisk.

Gdy wyłączy się Wifi i bluetooth - pisk się nie nagrywa. 

Czy to powszechna wada tego telefonu, czy tylko mi się trafił bubel? versja najnowsza MIUI 11.

WAŻNE! Przy oglądaniu i odsłuchiwaniu materiału pisk jest cichy, trzeba się wsłuchać, ale jak już się go usłyszy to już zawsze będzie się zwracać na to uwagę.

Dla porównania - podobny model: MI 8 - nie nagrywa żadnych pisków, za to ma dużo gorszą stabilizację obrazu video :-(

 

PS. W MI MIX2S nie było i nie będzie Always on display?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...