Skocz do zawartości

[TWRP] [Magisk] Dodatki xiaomi.eu , blokowanie reklam, klawiatura Xperia


SLiM

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatki xiaomi.eu do instalacji w TWRP oraz jako moduł do Magisk. 

  • Klawiatura Xperia 32/64bit
  • Blokowanie reklam

 

U413YuEl.pngUQjX4RJl.jpg

EKjP4bzl.pngUFPNuAEl.png

 

Alternatywnie można też skorzystać z modułu do Magisk *

abw5ITLl.jpg

 

Paczka do instalacji w TWRP: twrp-add-ons-xiaomi.eu.zip

Paczka do instalacji w Magisk: magisk-module-add-ons-xiaomi.eu.zip

Plik hosts z https://someonewhocares.org/

 

Edytowane przez SLiM
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat

Witam,

Mam pytanie, czy Klawiaturę Xperie można dograć do Xiaomi Mi A1.

Przesiadłem się z Xiaomi redmi 4 pro ponieważ padł mi ekran i chciałem wypróbować xiaomi z czystym androidem, ale myślałem, że będzie chmura, ale nie ma. Czy klawiatury też nie będę mógł sobie wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrosi napisał:

Gdybyś używał MIUI nieco dłużej wiedziałbyś, że to dawna klawiatura MIUI, zaadaptowania na potrzeby ROMów Xiaomi...

Cóż, używam MIUI od niecałego roku, z systemem "bawię się" od tygodnia także wybacz mi, że tego nie wiedziałem :C Normalne pytanie, nie musisz od razu dawać wielokropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rav96 napisał:

Cóż, używam MIUI od niecałego roku, z systemem "bawię się" od tygodnia także wybacz mi, że tego nie wiedziałem :C Normalne pytanie, nie musisz od razu dawać wielokropka.

A co takiego jest z wielokropkiem...?

Nie dorabiaj ideologii tam, gdzie jej nie ma. Po prostu. Klawiatura Xperia alias MIUI jest w zasadzie od początku związana z MIUI Polska. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uczulony jestem na wielokropek, dla mnie od razu znaczy dość lekceważący ton rozmówcy. Jeśli nie miałeś tego na myśli to sory, po prostu mam taki nawyk :). Dzięki za odpowiedź, zainstalowałem i zobaczę jak się będzie sprawować.

Edytowane przez rav96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Klawiaturze Xperia jest możliwość zmiany klawiatury w pionie na klasyczną, czyli nie qwerty a taką numeryczną jak w starych telefonach ze słownikiem T9. mi się tak wygodniej pisze. Aczkolwiek 5.5' w A1 pozwala na swobodne pisanie qwerty wiec chyba nie będę się w to bawił.

 

Tak czy inaczej chciałem się dowiedzieć co z TWRP i w jaki sposób je zainstalować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

I klops, po wgraniu 9.10.11 na Mi Mix2S te dodatki przestały działać...  I hosts i klawiatura Xperia.

@Orjon czytałem gdzieś kiedyś, że wraz z androidem 10 zmieniły się lokalizacje dla plików. Można je po prostu przekopiować do tych nowych w twrp? Jeśli tak to skąd-dokąd? Zależy mi przede wszystkim na klawiaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, hosts działa, ale klawiatura po przekopiowaniu wywala w kółko błąd:

java.lang.UnsatisfiedLinkError: Failed to load SwiftKey SDK's native library "swiftkeysdk-java"
    at com.touchtype_fluency.impl.NativeLibLoader.unpackAndLoad(NativeLibLoader.java:92)
    at com.touchtype_fluency.impl.NativeLibLoader.loadOrUnpack(NativeLibLoader.java:46)
    at com.touchtype_fluency.SwiftKeySDK.<clinit>(SwiftKeySDK.java:90)
    at com.touchtype_fluency.SwiftKeySDK.createSession(Native Method)
    at com.touchtype_fluency.util.d.verify(SourceFile:378)
    at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.LanguagePackConfigurationHandler.verifyLanguagePacks(LanguagePackConfigurationHandler.java:530)
    at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.LanguagePackConfigurationHandler.verifyIfNeeded(LanguagePackConfigurationHandler.java:411)
    at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.LanguagePackConfigurationHandler.scheduleConfigurationIfNeeded(LanguagePackConfigurationHandler.java:369)
    at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.LanguagePackConfigurationHandler.configureIfNeeded(LanguagePackConfigurationHandler.java:324)
    at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.LanguagePackConfigurationHandler.configureIfNeeded(LanguagePackConfigurationHandler.java:310)
    at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.SwiftKeyLanguagePackHandler.configureIfNeeded(SwiftKeyLanguagePackHandler.java:356)
    at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.SwiftKeyEngine.loadLanguages(SwiftKeyEngine.java:680)
    at com.sonyericsson.textinput.uxp.glue.InputMethodServiceGlue.onCreate(InputMethodServiceGlue.java:285)
    at android.app.ActivityThread.handleCreateService(Unknown Source:75)
    at android.app.ActivityThread.access$1600(Unknown Source:0)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:653)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:19)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:242)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:98)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:275)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@warsztat, klawiatura jako taka działa samodzielnie. Instalujesz ją po prostu jako .apk, po wrzuceniu do pamięci telefonu. Wystarczy mieć włączone instalowanie z nieznanych źródeł. I tego też nie musisz szukać, system zapyta Cię o zezwolenie na początku instalacji pliku. :)

[EDIT]

Paczka sama w sobie jest do instalacji w TWRP lub Magisk. Do pierwszego potrzebujesz odblokowanego bootloadera. Do drugiego instalujesz Magisk (root).

W paczce jest gdzieś ukryty plik .apk. klawiatury. Musisz rozpakować i poszukać, a następnie wrzucić go do pamięci i zainstalować.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...