ZduneX25

MIUI 8.7.19

Recommended Posts

Tak, na 8.7.19

To ja już nic nie wiem , u mnie nie ma , nie znalazłem, a nie przypominam sobie żebym wywalił Ale może faktycznie wywaliłem, u mnie nie żadnych powiadomień operatora.

小米手机4c

Czy ktoś mi powie co się dzieje? 

Wyłączony GPS oprócz 1 godz. Wyłączony wifi. Bluetooth ok tak ale wg statystyk nie ciągnie dużo. I co ? 2 godziny sot.a telefon nie wytrzymuje doby. Miejscami grzeje sie. Wrzucam zrzuty , może mi ktoś pomoże. Mój stary mi5 po dwóch latach dłużej o wiele ciągnął. Mam powoli dość.

Screenshot_2018-07-25-21-39-19-814_com_miui.securitycenter.thumb.png.bac83ca8555bfc300930d951e302400b.pngScreenshot_2018-07-25-21-38-32-454_com_miui.securitycenter.thumb.png.aeed191dbc1474e0ea7811bd6f0d697c.pngScreenshot_2018-07-25-21-38-18-255_com_miui.securitycenter.thumb.png.cf665f6b8898c7bf309f733afd2a49ad.pngScreenshot_2018-07-25-21-38-15-841_com_miui.securitycenter.thumb.png.b1801facdad36a0f68565de723ebd502.png

Soft aktualny mi 8, LTE też wylaczone

50 minut temu, weah napisał:

Soft aktualny mi 8, LTE też wylaczone

Jeżeli Twój fon praktycznie nie wchodzi w DeepSleep, to czego oczekujesz? Pobory % na spisie apek wyglądają OK. Coś Ci fon wybudza i tyla. Magisk, WLD i sprawdzaj...

Coś jest skopane w tym ROMie jeżeli chodzi o zarządzanie energią. Poziom baterii ginie w oczach. Zrobiłem właśnie cofkę do 8.7.12 v2 i teraz bateria trzyma świetnie. Jeżeli mam wybierać pomiędzy możliwością ustawienia dzwonka SMSa a czasem pracy na baterii to wybieram to drugie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, QBAQ napisał:

@weah coś Ci budzi telefon, tak jak @Nezumi pisał. Na moim Mi8 bateria mnie bardzo pozytywnie zaskakuje.

Właśnie sprawdzam, na razie wyłączyłem AoD(chociaż mi się podobało), - testuję, dziękuje za uwagi

Do Magiska pobrać jakiś moduł WLD czy po prostu pobrać apk? Bo też odczuwam, że bateria nie trzyma jak trzymała jeszcze na M9

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

U mnie na Mi8 również bateria fajnie trzyma, moim zdaniem lepiej niż na 8.7.12

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

38 minut temu, Heisenberg napisał:

Do Magiska pobrać jakiś moduł WLD czy po prostu pobrać apk? Bo też odczuwam, że bateria nie trzyma jak trzymała jeszcze na M9

Styka zazwyczaj sama apka, tlyko pamiętja jej nadac prawa Root.

Dnia 21.07.2018 o 15:31, rock'n'rolla napisał:

Nie mogę pobrać z żadnego serwera :(

Pobierz z poziomu telefonu z Aktualizacji...

Dnia 23.07.2018 o 17:41, kaudii napisał:

Ja na Mi8 nie potwierdzm, u mnie działa to prawidłowo

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

U mnie też na Mi6 jest ok...

Screenshot_2018-07-26-13-08-35-523_com.android.contacts.png

3 godziny temu, Heisenberg napisał:

Daj znać czy wpadłeś na jakiś trop. U mnie Facebook ma podejrzanie wysoką aktywność. Aczkolwiek dla mnie to i tak 99% wina MIUI 10.

Też walczę ze zbyt dużym zużyciem baterii gdy telefon jest nieużywany. Powyłączałem wszelkie automatyczne aktualizacje, została tylko autosynchronizacja poczty, powyłączałem zbędne powiadomienia aplikacji, których nie używam. Nie jest jeszcze idealnie ale jest lepiej. W nocy zeszło 3-4%, przez osiem godzin w ciągu dnia zeszło 9%.

Dzisiaj naładuję do 100% i będę śledził WLD i może coś wychwycę. Na tę chwilę mam 1h 46min SoT i 49% baterii co jest nie do zaakceptowania na baterii 4000.
2a5bbeb1379a21d8c8b628d040773cad.jpg

• Like 1

Mi5 Naładowany wieczorem, a stan rano. W nocy co chwila wybudzony , co ciekawsze mam ustawione oszczędzanie baterii w godzinach 23:00 - 06:00.

Screenshot_2018-07-26-06-31-31-614_com.miui.securitycenter.png

Edited by chudy002

Proszę mi sprawdzić czy na tej wersji można w Whatsapp udostępnić lokalizację, uprawnienia przyznane a nie działa , mapy Google w sekundę znajdują.

06c185923db87f0153eb893dc571fc34.jpg

Zresztą to samo na Hangouts , szuka GPS , tak że ten tego coś tu jest nie tak.

ab3f4ee915e3d09602fd5e22e81f7c87.jpg

小米手机4c

na moim RN4X dziala w whatsapp, hangouts nie posiadam
Czyli wszystko jasne.

小米手机4c

Czy tylko ja mam problem z brakiem powiadomień na ekranie blokady ???

Dostane powiadomienie np. FB widzę, że jest ikona "F" na górnej belce ale nie otwieram tylko odblokowuje ekran zablokuje ponownie i ekran blokady pusty 
Powiadomienie nie powinno wisieć dalej na ekranie blokady ???

Nie widać też "F" na górnej belce trochę to skopane 

Z Revoluta zginęło mi odblokowanie odciskiem palca - nie wiem czy to wycięli z aplikacji czy to jest efekt przejścia na MIUI 10? Jakoś zbiegło mi się to w tym samym czasie i nie wiem co jest przyczyną.

Jak jest u Was?

25 minut temu, krzygaj napisał:

Z Revoluta zginęło mi odblokowanie odciskiem palca - nie wiem czy to wycięli z aplikacji czy to jest efekt przejścia na MIUI 10? Jakoś zbiegło mi się to w tym samym czasie i nie wiem co jest przyczyną.

Jak jest u Was?

U mnie działa (i działało we wszystkich wcześniejszych wersjach od pierwszego wydania MIUI10) bez zarzutu.

W aplikacji sprawdź: Więcej -> Profil i tam w sekcji "Bezpieczeństwo" mam "Zaloguj się za pomocą odcisku palca" z możliwością włączenia/ wyłączenia "suwakiem"

@damaz78 - no właśnie nie mam takiej opcji, a kojarzę, że była

Screenshot_2018-07-27-08-50-21-363_com.revolut.revolut.png.5ac245cf7f08e2ac5339c7fecc0097c6.png

Qrde coś mi się kojarzy, że gdzieś w ustawieniach MIUI było - jakieś uprawnienia trzeba dać do czytnika palca czy coś takiego...

Po wejściu w statystyki baterii mam FC. Czyściłem już dane aplikacji ale nic to nie dało.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Czy będzie nowa wersja w tym tygodniu? Rozpaczliwie liczę, że naprawi drenaż baterii. 

Edited by rock'n'rolla

Więc po paru dniach testu mam takie o to rezultaty. @QBAQ   @Nezumi

Platforma testowa Mi 8, soft 8,7,19,   synchronizacja włączona

1) zdjęcie nr 2 opaska mi band stale podłączona bluetooth, Always on Display włączone, LTE, GPS stale

2) zdjęcie nr 3 opaska mi band włączona, wyłączony AoD oraz przejście z LTE na 3G, GPS tylko do zdjęc i endomondo

3) zdjęcie nr 1bluetooth wyłączony, tak jak AoD, GPS do zdjęć i endomondo

Podsumowanie: średnio dziennie około 2 do 2,5 SoT, Na pewno poprawiło się znacznie jak wyłączyłem AoD, troszkę też jak odłączyłem bluetooth. 

Jednak czy takie rozwiązanie mnie zadowala? nie stanowczo nie. Na wykresie jest coś co wybudza - podejrzewam synchronizację (maile itd). Pewnie następny krok to użyć magiska do sprawdzenia - jednak nie do końca wierzę że to jest główny powód. Oczekuję z niecierpliwością że poprawią soft i przy używaniu endomondo, korzystania z uroku LTE czy nawet Aod to telefon powinien wytrzymać cały dzień i powinno mu jeszcze zostać ze 30% rezerwy. Ot tak się rozmarzyłem. 

screen bez.pngscreen aod opaska.pngsccreen opaska.png

@weah Nie chcę Cię martwić, ale wykresy wyglądają OK, pomijając fakt częstego wybudzania(2 screen, telefon praktycznie 90% czasu jest wybudzony), to wykres idzie równo, nie ma nagłych spadków, pożerania. Nic innego Ci z tego nie "wywróżę".  Samo LTE wiele Ci nie da, różnica jest marginalna, to samo GPS. BT tak, ten potrafi czasami pozreć kilkanaście %. No i SoT to też nie jest wyznacznik, jedni zrobią 2-3h SoT, inni 5-6h, ale sposób w jaki użytkują fon jest różny... Ci pierwsi będą raczej odpalać sobie np muzykę/endo, czy cokolwiek, wyłączac ekran i chować telefon do kieszeni/kłaść na biurku, Ci drudzy będą siedzieć nosem w ekranie, oglądając filmy, grając, czytając książki, newsy, czy też przeglądając non-stop FB/Insta.... Sam mam dni, gdzie na Mi5 przez cały dzień zejdzie mi może 30%, a są też takie, że w 4-5h zjadę do 0 po prostu przeglądając czeluście internetu...

• Like 1
  • Thanks 1

U mnie (Mi Max 2) po aktualizacji wywala (FC) Notatek.

Prócz tego po każdym właczeniu tel. pokazuje mi się komunikat o karcie SD (Interfejs - Karta SD - Do przenoszenia zdjęć...).

Pytanie - czy da się jakoś zmienić kolejność ikon w pasku statusu?

Zawsze na początku miałem wifi, potem mobilne.

Teraz mam odwrotnie i średnio mi to się podoba.

Poza tym wszystko wydaje się ok (motywy, "ogonki" w dialerze...).

@weah nie wiem kolego co mogę Ci powiedzieć...

Mój Mi8, pozostało mi jeszcze 12%:

pixlr.jpg

Edited by QBAQ

Dobra, udało się.

Świeża instalacja i wszystko śmiga jak na razie.

Edited by mini21

Note 4X 
Po głębszych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że nie będę nic zmieniał, szukał winowajcy wybudzania bo te wyniki są do zaakceptowania, gdyż prawie codziennie przez parę godzin słucham Spotify na słuchawkach, mam ciągle uruchomioną transmisję danych (najczęściej w H+), ciągle podłączoną opaskę przez BT i synchronizację. Może jak kiedyś tak wyjdzie M11 to postawię system na czysto. A zaraz zabieram się za instalację 8.7.26

I jeszcze jedna sprawa (może w nowej wersji już tego błędu nie będzie). Gdy zrobię zrzut ekranu to zmieniło się miejsce zapisu. Wcześniej były w Pamięć wewnętrzna -> DCIM -> Screenshots. A teraz jest w Pamięć wewnętrzna -> Pictures -> Screenshots. I jak usunę tego screenshota w menadżerze plików to ten screen dalej znajduje się w Pictures -> Screenshots. Zauważyłem to, gdy chciałem wrzucić zdjęcie na dysk google i zobaczyłem stare screeny, które już kilka dni temu usunąłem. Można to także sprawdzić poprzez inne aplikacje. Jestem ciekawy jak to u Was działa.

Screenshot_2018-07-28-08-26-42-462_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-07-28-09-12-20-283_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-07-28-08-26-37-006_com.miui.securitycenter.png

Mnie osobiście nie podoba się zmiana w ostrzeżeniu o użyciu danych w przeglądarce stockowej.Kiedyś była możliwość zablokowania korzystania z danych, a teraz jest opcja "Darmowy Transfer" po kliknięciu w tą opcję przenosi nas na jakąś stronę z chińskimi znaczkami. Nie można przeglądać strony jeśli nie klikniemy "Kontynuuj". Jest to o tyle uciążliwe, że po kliknięciu "Kontynuuj" jeśli na stronie są jakieś materiały wideo to odpadają się same z automatu. Fajnie by było jakby w kolejnych aktualizacjach została przywrócona opcja "Blokuj"8ff906c29cae4f6bfcd26f2789a44bdc.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.