ZduneX25

MIUI 8.7.19

Recommended Posts

Czy istnieje możliwość, by tekst powiadomień był zawijany, np. w Messengerze, gdzie dłuższe odpowiedzi urywają się 3-kropkiem?

MI 5

Na English (US) xiaomi.eu jest normalnie kropka. W Polsce jednak separatorem dziesiętnym jest przecinek. Spacja niełamliwa służy do oddzielania grup trzycyfrowych więc obecny zapis dla języka polskiego jest niepoprawny. Pozostało wam czekać, aż ktoś to naprawi i wstawi tam przecinek zamiast spacji.

• Like 2

Na sofcie 8.7.5 na mi6 w końcu działał rewelacyjnie smartlock. Od softu 8.7.12 już przestał działać. Aktualny soft postawiłem jeszcze raz na czysto i zaufane urządzenie oraz wykrywanie kontaktu z ciałem nie działa

A gdzie jest w ustawieniach - smartlock zaufane urządzenia. Nie one tego znaleźć 

Ukryte opcje , w sklepie Googe Play masz programik żeby je włączyć ale musisz mieć dostęp do root. Zresztą nie ma sensu bo smartlock nie działa na Miui, bynajmniej u mnie nigdy nie działał.

小米手机4c

Sęk w tym , że na 8.7.5 działało rewelacyjnie bez żadnych dodatkowych apek.

Rozwiń swoją wypowiedź. Jak bez dodatkowych apk, to była opcja konfiguracji np zaufane miejsca ? Gdzie masz w Miui zakładkę dla smartlock ?

小米手机4c

33 minuty temu, Xylometazolin napisał:

Sęk w tym , że na 8.7.5 działało rewelacyjnie bez żadnych dodatkowych apek.

Działało, czy tylko ci się wydawało, że działa? Tak jak wydaje się, że "find device" działa(jeśli już załapie to z dokł. do najbliższego masztu).

@SLiM

Smartlock BT był/jest w ekran blokady i..., pozostałe..., odblokuj przez BT.

17 minut temu, dzidexx napisał:

@SLiM

Smartlock BT był/jest w ekran blokady i..., pozostałe..., odblokuj przez BT.

Ale to jest tylko do opaski lub zegarka BT

Ja pytam o zaufane miejsca, odblokowanie przez lokalizację GPS, a nie przez BT

Pytam gdzie on widział te opcje w Miui ?

2e5923c6cae1275ded2126948515d796.jpg

小米手机4c

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

@SLiM

Ach, teee opcje... widziałem tylko raz - same się pokazały gdy kilka razy odblokowałem pod domem. 

Mili moi.
Przetrawiłem już wiele dziwności, błędów i zmian mniejszych i większych.. jednak:

Gram w pokemony, kupiłem go-tcha [opaska BT do łapania] i nie działa.
Na samsungu s3, nawet na dooge max5pro działa prawidłowo.

Na MIUI nie łączy, wywala, zabija [fc] samą grę. Ogólnie świruje strasznie i nie da się używać.
Może ktoś gra i posiada gotcha lub oryginalną opaskę i coś się wypowie?

@frrancuz Napisz osobny temat w jakimś dziale albo ogólnym fona lub miui, bo tutaj to pytanie zaginie, co więcj ma się nijak do samego wątku...

Na razie chciałem "wybadać" czy to coś z wersją czy w ogóle. Ponieważ opaskę mam od niedawna i nie wiem czy/jak działała na np. 9.

Co trzeba ustawić, by Magisk nie wyświetlał powiadomienia, że jakiś program ma uprawnienia root?

Czy mogę odinstalować SuperSu jak mam Magisk?

Sorka, ale dopiero wczoraj przesiadłem się z MIUI 9 -> 10 i jeszcze trochę rzeczy jest dla mnie nowych :)

25 minut temu, krzygaj napisał:

Czy mogę odinstalować SuperSu jak mam Magisk?

Możesz - obecnie to aplikacja użytkownika.

25 minut temu, krzygaj napisał:

...ustawić, by Magisk nie wyświetlał powiadomienia...

Magisk Manager - Ustawienia - aut.odpowiedź: przyznaj, powiadomienia: brak.

Dalej brak ikony Amazfita w lewym górnym rogu (na pasku). Ktoś wie jak naprawić? Z screena w pierwszym poście wynika że powinna być. 

5 minut temu, ukey napisał:

Dalej brak ikony Amazfita w lewym górnym rogu (na pasku). Ktoś wie jak naprawić? Z screena w pierwszym poście wynika że powinna być. 

Ustawienia>Powiadomienia i pasek stanu opcja Pokaż ikony powiadomień. Masz to włączone ??

Zdecydowanie na MI 5X gorszy zasięg GSM, Wi-Fi i problemy z GPS. Fixa wcale prawie nie łapie. Tyle co po restarcie.

• Like 1

4 godziny temu, SLiM napisał:

Ustawienia>Powiadomienia i pasek stanu opcja Pokaż ikony powiadomień. Masz to włączone ??

Tak najpierw sprawdziłem ustawienia, później reinstall apki, i nic dalej muszę rozwinąć by zobaczyć info 

Już nie wiem co mam ustawić, żeby mi nie pokazywało ciągle tego komunikatu o roamingu. Mam ustawione Przesyłanie danych podczas roamingu na Nigdy i nic to nie zmienia.
81f8b809becc0ff74353d0ae0c5bf402.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Już nie wiem co mam ustawić, żeby mi nie pokazywało ciągle tego komunikatu o roamingu. Mam ustawione Przesyłanie danych podczas roamingu na Nigdy i nic to nie zmienia.

Jak ustawisz na Nigdy to zawsze wyskoczy komunikat o utracie danych mobilnych , włącz na Zawsze to go nie będzie

小米手机4c

• Like 2

Witam!! w obecnej aktualizacji znikly mi notatki, a takze nie dzialalo blokowanie reklam, zarowno nie moglem adaweya wlaczyc bo pisalo ze nie ma wystrarczajaco miejsca na partycji a takze z pliku z forum nie dzial blokowanie reklam, wrocilem przez twrp do starej wersji 8.2.1 i teraz nie moge juz przywrocic kopii  8.7.19 a jak robie aktualizacje to zwiesza sie na etapie wprowadzania pin'u. ma ktos jakies pomysly co mam zrobic?? telefon to mi4s

Pozdrawiam

16 godzin temu, frrancuz napisał:

Mili moi.
Przetrawiłem już wiele dziwności, błędów i zmian mniejszych i większych.. jednak:

Gram w pokemony, kupiłem go-tcha [opaska BT do łapania] i nie działa.
Na samsungu s3, nawet na dooge max5pro działa prawidłowo.

Na MIUI nie łączy, wywala, zabija [fc] samą grę. Ogólnie świruje strasznie i nie da się używać.
Może ktoś gra i posiada gotcha lub oryginalną opaskę i coś się wypowie?

Go-tcha u mnie działa idealnie na Xiaomi Redmi Note 4X z MIUI10.

• Like 1

@Macdg po przejściu na Miui10 dla Mi4S/Mi4C nie ma już miejsca na partycji system, nic zainstalujesz jak nie zrobisz miejsca. Albo skorzystaj z Magisk, jest moduł blokowania reklam. Sprawdź ten wątek:

Edited by SLiM

Czy przy próbie cofnięcia się z aktualizacją na Mi6 mając obecnie zainstalowane 8.7.19 czeka mnie Brick jak w przypadku RM5? Czy też dotyczy to konkretnie tego modelu ? Obecna aktualizacją w kwestii baterii jest żałosna a wcześniejszy update był świetny...

I nie wiem czy to wina moje Mi6 ale przy pojemności baterii mniejszej jak 30%, skaner linii papilarnych zaczyna świrować. Kiedy chce odblokować telefon to tylko ekran się podświetla i trzeba ręcznie wpisać kod/wzór. Dzieje mi się tak od kilku aktualizacji.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Dobry.

Po najnowszej aktualizacji , przestały działać mi motywy. Wchodząc w ustawienia -> motywy lub - > dźwięk i wibracja. Odrazu mnie wywala i pokazuje się okienko , że motywy przestały działać. Wyczyszczenie danych z motywów nic nie daje. Nie mogę zmienić ani tapety ani dzwonków. Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić ?

screenshot_2018-07-25-17-52-13-352_com.android.settings(1).pngscreenshot_2018-07-25-17-52-17-902_com.miui.home.png

Byłoby miło, jakbyś podesłał log (Pokaż treść błędu)...

6 godzin temu, SLiM napisał:

Jak ustawisz na Nigdy to zawsze wyskoczy komunikat o utracie danych mobilnych , włącz na Zawsze to go nie będzie emoji6.png

小米手机4c

A wymyślił ktoś jak zlikwidować te powiadomienia o zmianie nadajników?

Edited by genior

A wymyślił ktoś jak zlikwidować te powiadomienia o zmianie nadajników?   

Przecież już podałem rozwiązanie CellBroadcastReceiver.apk za to odpowiada , można ją wywalić albo wyłączyć powiadomienia. Na Mi4C nie ma tej APK to nie mam powiadomień.Znajdź Ustawienia>>Zainstalowane>>Transmisje komórkowe powiadomienia na off.

小米手机4c

Przecież już podałem rozwiązanie CellBroadcastReceiver.apk za to odpowiada , można ją wywalić albo wyłączyć powiadomienia. Na Mi4C nie ma tej APK to nie mam powiadomień.Znajdź Ustawienia>>Zainstalowane>>Transmisje komórkowe powiadomienia na off.

小米手机4c

Tylko ze takiego czegos nie ma ;-)

25 minut temu, SLiM napisał:

...CellBroadcastReceiver.apk za to odpowiada , można ją wywalić albo wyłączyć powiadomienia. Na Mi4C nie ma tej APK ....

U mnie na Mi4c jest ta app.

Tak, na 8.7.19. Może to pozostałość po 8.4.26 - bo nie stawiałem 10 na nowo..

Edited by mgreta36

Guest
This topic is now closed to further replies.