ZduneX25

MIUI 8.7.19

Recommended Posts

@Waxy zgadza się. Przy odblokowywaniu czytnikiem pokazuje się na ułamek sekundy ekran blokady. Rzadko kiedy z niego korzystam, gdyż mam odblokowywanie za pomocą MiBanda.

SMS -> Ustawienia (Menu dodatkowych ustawień) -> na dole listy Transmisje komórkowe -> Więcej -> Ustawienia
Powinno wystarczyć wyłączenie "Pokaż transmisje na kanale 50". Jeśli nie, to pogrzeb w przełącznikach.
Po probie wylaczenia tej opcji, wraca ona do stanu właczony..

3 minuty temu, genior napisał:

Po probie wylaczenia tej opcji, wraca ona do stanu właczony..

Popróbuj z innymi przełącznikami w tej sekcji.

Kiedyś w ustawieniach sieci komórkowych, była opcja informacji o stacji/przekaźniku. Teraz, niestety, nie mogę tej funkcji znaleźć.

Popróbuj z innymi przełącznikami w tej sekcji.
Kiedyś w ustawieniach sieci komórkowych, była opcja informacji o stacji/przekaźniku. Teraz, niestety, nie mogę tej funkcji znaleźć.
Teraz jest to w Ustawienia>sieci bezprzewodowe>wiecej> komunikaty alarmowe. Wszystko wylaczylem oprocz tegi ostatniego co i tak jest opisane jako tylko dla Brazylii ? Nie mozna tego wylaczyc po prostu samo sie wlacza po wyjsciu z tych opcji

3 minuty temu, genior napisał:

Teraz jest to w Ustawienia>sieci bezprzewodowe>wiecej> komunikaty alarmowe. Wszystko wylaczylem oprocz tegi ostatniego co i tak jest opisane jako tylko dla Brazylii ? Nie mozna tego wylaczyc po prostu samo sie wlacza po wyjsciu z tych opcji

Komunikaty alarmowe to co innego. To, co Ci się wyświetla, to informacja o stacji przekaźnikowej. To, o czym piszesz, to przesyłanie komunikatów powszechnego alarmowania, np. o klęskach żywiołowych. To zupełnie inna sprawa...

Komunikaty alarmowe to co innego. To, co Ci się wyświetla, to informacja o stacji przekaźnikowej. To, o czym piszesz, to przesyłanie komunikatów powszechnego alarmowania, np. o klęskach żywiołowych. To zupełnie inna sprawa...
Tak ale tam wlasnie na samym dole jest opcja pokaz transmisje na kanale 50 o ktorej pisales wczesniej. Ta ktorej nie da sie wylaczyc

No bez jaj. Całe życie tutaj były ustawienia, a teraz jest lupą. Przecież jest gest od dołu do gory, który daje wyszukiwarkę więc po co to dublować? Przyzwyczaiłem się do trybików tutaj;/ 

IMG_20180722_212032.jpg

12 godzin temu, stereo0 napisał:
No bez jaj. Całe życie tutaj były ustawienia, a teraz jest lupą. Przecież jest gest od dołu do gory, który daje wyszukiwarkę więc po co to dublować? Przyzwyczaiłem się do trybików tutaj;/ 

Już o tym było w tym wątku.

Edited by SLiM
  • Thanks 1

50 minut temu, Waxy napisał:

@Heisenberg A ten 'problem' (losowy) występujący przy blokadzie za pomocą przycisku, o którym wspominałem wcześniej? 

Przy odblokowywaniu problemu nie mam. A ekran blokady po wyłączeniu pokazywał się przy aktywnej opcji "podnieś, aby wybudzić" 

RN4X

6 godzin temu, Antyhaker napisał:

Co w tym bezpiecznego, że można gmerać Ci w systemie, bo PINu nie założyłeś? Po co Ci więc odcisk palca, skoro można odblokować fona bez niego? Znalazłeś poważny błąd i jeszcze twierdzisz, że tak powinno być :P

Nie wszyscy potrzebują blokować telefon PINem, u mnie np. często dzieciaki mi podbierają MiMaxa, bo fajnie sie bajki oglada, a przed żoną nie mam akurat w telefonie tajemnic (lubi duży ekran):-D. Dodany odcisk palca jest mi potrzebny do logowania do paypala, apek bankowych, itp - a nie do blokowania dostępu do samego telefonu. W poprzednim sofcie 8.3.x po prostu miałem odcisk, twarz dodane, dostęp do tych ustawień zabezpieczony pinem i grało. Ekran blokady był natomiast na samo przesunięcie. Nie wiem, czy to błąd w systemie czy nie, ale używałem tak swój telefon z pół roku i bardzo mi to odpowiadało.

pzdr

• Like 1

2 minuty temu, Max76 napisał:

Nie wszyscy potrzebują blokować telefon PINem, u mnie np. często dzieciaki mi podbierają MiMaxa, bo fajnie sie bajki oglada, a przed żoną nie mam akurat w telefonie tajemnic (lubi duży ekran):-D. Dodany odcisk palca jest mi potrzebny do logowania do paypala, apek bankowych, itp - a nie do blokowania dostępu do samego telefonu. W poprzednim sofcie 8.3.x po prostu miałem odcisk, twarz dodane, dostęp do tych ustawień zabezpieczony pinem i grało. Ekran blokady był natomiast na samo przesunięcie. Nie wiem, czy to błąd w systemie czy nie, ale używałem tak swój telefon z pół roku i bardzo mi to odpowiadało.

pzdr

Dzieciakom to lepiej załóż oddzielny profil, póki telefon jeszcze się uruchamia :P Co do żony - tutaj nie chodzi o tajemnice, a bezpieczeństwo - jak zgubisz telefon to rozumiesz. Tak więc był to błąd.

Edited by Antyhaker

Mam problem z messengerem, cały czas wywala z niego po wejściu w wiadomość macie też tak?.... 

2 minuty temu, Viara napisał:

Mam problem z messengerem, cały czas wywala z niego po wejściu w wiadomość macie też tak?.... 

Uroki messa, u mnie przestało tak robić po aktualizacji apki z 2-3dni temu.

6 minut temu, Nezumi napisał:

Uroki messa, u mnie przestało tak robić po aktualizacji apki z 2-3dni temu.

Odinstalowałem i wgrałem ponownie i to samo wróciło.. 

Edit: na mojej s9+ działa elegancko wszystko... 

Edited by Viara

Dnia 21.07.2018 o 19:50, genior napisał:
Jak wyłączyć te powiadomienia o zmianie nadajnika?

Ustawienia>>Zainstalowane>>Transmisje komórkowe powiadomienia na off.

Możesz też wywalić apk z  /system/priv-app/CellBroadcastReceiver i problemie. Ja nie mam tej apk, widocznie z każdego modelu są usunięte/zostawione inne aplikacje.

Edited by SLiM
Tobie również wrodzona inteligencja nie podpowiedziała, że można edytować cytowaną zawartość...?

@Max76 ale przecież opcja, którą pokazałeś polegała na tym, że po "wygaszeniu telefonu" przez ileś tam sekund można było odblokować go bez hasła. Po prostu telefon blokował się z "opóźnieniem". Włączona opcja sprawiała, że wygaszenie telefonu blokowało go natychmiast.

Imo dziwne, że kiedyś ta opcja sprawiała, że zamiast PINu/wzoru było przesunięcie palcem przy jednoczesnym posiadaniu fingerprinta.

PS. Zauważyliście może, że MIUI 10 samo od siebie czasem nie pozwala wejść przez fingerprinta i wymaga PINu w celu "dodatkowego bezpieczeństwa"? (na MIUI 9 tak było tylko przy każdorazowym reboocie)

@Viara @Nezumi u mnie problem występował przy próbie wejścia w wiadomość, która chciała wyświetlić mi filmik fejsbukowy (wgrany na fejsie). Jestem na Beta Messengerze, milion aktualizacji apki i problem nie chciał odejść. Z 8.7.5 skoczyłem na 8.7.19, problem dalej występował. Zrobiłem clear all data z aplikacji Messenger i problem zniknął.

8 godzin temu, Viara napisał:

Odinstalowałem i wgrałem ponownie i to samo wróciło.. 

Edit: na mojej s9+ działa elegancko wszystko... 

Bo to działa randomowo. Siostra na iP7 ma ten sam problem z messem.

Podczas szybkiego wyszukiwania kontaktu z poziomu Dialera, nie znajduje kontaktów z polskimi znakami. 

Wpisując ciąg cyfr np. 585279 powinno wyszukać kontakty np. Lukasz jak i Łukasz a szuka tylko tego pierwszego...

• Like 1

19 minut temu, niepewny napisał:

Podczas szybkiego wyszukiwania kontaktu z poziomu Dialera, nie znajduje kontaktów z polskimi znakami. 

Wpisując ciąg cyfr np. 585279 powinno wyszukać kontakty np. Lukasz jak i Łukasz a szuka tylko tego pierwszego...

Potwierdzam na MI MIX 2 

wcześniej na bank to działało :) 

Nie wyłącza się oszczędzanie baterii pomimo włączonej opcji aby się wyłączyło powyżej 60% baterii.

Wyświetla się ikonka 3G po wyłączeniu wifi, nawet jak dane komórkowe nie są włączone.

2 minuty temu, wulfel napisał:

Od kiedy pamiętam nigdy nie używało się polskich znaków bo był problem.

No właśnie na miui polska jak sięgnę pamięcią to działało ;)

• Confused 1

Z przyzwyczajenia piszę kontakty bez polskich znakow, jeszcze niedawno gdzieś mi przeleciało w postach że ktoś miał z tym problem. 

2 godziny temu, Snp88 napisał:

Potwierdzam na MI MIX 2 

wcześniej na bank to działało :) 

U mnie na MI MIX 2 jest w porządku Wyszukuje z polskimi znakami jak i bez 

Potwierdzam na MI MIX 2 
wcześniej na bank to działało  
Ja na Mi8 nie potwierdzm, u mnie działa to prawidłowo

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Na RN4X nie działa. Wcześniej na pewno działało.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Nie wyłącza się oszczędzanie baterii pomimo włączonej opcji aby się wyłączyło powyżej 60% baterii.
Wyświetla się ikonka 3G po wyłączeniu wifi, nawet jak dane komórkowe nie są włączone.
Oszczędzanie bateri u mnie się normalnie wyłącza po naładowaniu do 60 %.
Co do tej ikonki to tak ma być, włączenie danych pakietowych powoduje zmianę z 3G na H.

3b3a5c6a60a0a3ce234da48241a338bc.jpg99cedf50dc12c056f29fe3e0131c05ee.jpg
  • Like 2

Hej pytanie - co poradzić na fakt, że polski literki (ą, ę, ś, ć, ł ....) są pogrubione w głównym MENU ? 
Zmieniłem wielkość czcionki na XS, S i cały czas są pogrubione polskie znaki - Xiaomi 5 Plus

Daj screena , ja u siebie tego nie widzę

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Hej pytanie - co poradzić na fakt, że polski literki (ą, ę, ś, ć, ł ....) są pogrubione w głównym MENU ? 
Zmieniłem wielkość czcionki na XS, S i cały czas są pogrubione polskie znaki - Xiaomi 5 Plus

Tak się dzieje tylko wtedy gdy zmienia się domyślną czcionkę. Kiedyś próbowałem ją zmienić i miałem taki efekt. Oczywiście nie na wszystkich, są takie bez tego typu problemów.
Pozdr

Mi4c

Guest
This topic is now closed to further replies.