ZduneX25

MIUI 8.7.19

Recommended Posts

U mnie teraz zauważyłem problem z aplikacją Muzyka, nie można jej włączyć, od razu jest FC, ktoś ma z tym problem?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Ok, po wyczyszczeniu dalvik cache aplikacja się uruchamia i działa jedynie nazwa jest do bani,

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Gdzie w Mi5 ustawia się ten dźwięk sms? Ja wiem ze w głębi ustawień jest ale miało to być w menu dźwięk i wibracje. Żeby było prosto.

Z Mi5

Witam,
Po zmianie z miui9 na 10 (wszystkie softy po kolei) zauważylem, ze nie da sie zapisac ani odcisku palca ani twarzy jesli zabezpieczenie blokady ekranu (pin,wzor) jest wylaczone. Mam ekran blokady ale bez zabezpieczen (tylko przes. palcem) i od zmiany na miui10 nie moge logowac sie odciskiem do aplikacji bankowej lub Paypala. Każda próba dodania odcisku lub twarzy wymusza wlaczenie zabezpieczenia blokady, a kazde wylaczenie zabezpieczen ekranu usuwa zapisane twarze i odciski - i tak w kolko. W miui9 moglem dodac palca i twarz bez zalozonych blokad i uzywac do czego chcialem. (MiMax)

Strasznie mi tego brakuje.

Pzdr

Czy u Was również w nowej wersji zniknęła ta ikona?fcfe1de8c9954a77c3d3cca61c69a8a2.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Ona nie zniknęła . Ustawienia Powiadomienia i pasek stanu Skrót paska powiadomień i tu wybierasz.

Pozdr

Mi4c

• Thanks 1

44 minuty temu, Max76 napisał:

Witam,
Po zmianie z miui9 na 10 (wszystkie softy po kolei) zauważylem, ze nie da sie zapisac ani odcisku palca ani twarzy jesli zabezpieczenie blokady ekranu (pin,wzor) jest wylaczone.

Nigdy nie można było używać palca, czy też faceunlock bez wzoru lub pinu, od zawsze trzeba było najpierw dodać wzór/pin, aby dodać palec/twarz, bo każde dodanie/edycja fingerprinta/faceunlocka wymaga potwierdzenia, czy to wzorem, czy pinem... Można normalnie dodać je także do PP, czy apek bankowych, jeżeli soft nie jest zrootowany/root jest ukryty, ale najpierw trzeba dodać finger do systemu... Więc, albo coś merdasz, albo miałeś wcześniej błąd w systemie, bo system nie powinien zezwalać na dodanie twarzy/palca bez pinu...

Dnia 21.07.2018 o 11:47, Radius napisał:
[mention=1160]Acid[/mention]
Mam screenshota FC z zakładki "Dodaj wzór twarzy" na Redmi 5A. Niestety nie można skopiować, bo natychmiast po pojawieniu blokuje się ekran. Ponadto dźwięki podgłaśniania nie działają po włączeniu funkcji.

Chyba tylko full wipe pomoże. System szuka biblioteki 64 bit i znajduje wersję 32.

Wysłane z MI 6

36 minut temu, Acid napisał:

Chyba tylko full wipe pomoże. System szuka biblioteki 64 bit i znajduje wersję 32.

Wysłane z MI 6

Instalowałem na czysto. Chyba, że coś źle wyczyściłem przy przechodzeniu z Globala.

22 godziny temu, srgn1 napisał:

@ZduneX25 jest jakaś możliwość żebyście dopisali które softy mają antirollback 4, a które 3? Chciałbym sprawdzić nową aktualizację ale nie chce stracić możliwości rollbacka. Jestem dalej na 8.7.5 Mi5 bo ktoś z 8.7.12 Mi5 pisał, że cofać nie może, a niby miało to nie dotyczyć Mi5. Znów na MIUI krążą info jakoby chcieli antirollbacka na wszystkich softach zrobić... Strach instalować. 

Zrób sobie kopię w TWRP na pamięci USB, jeśli będziesz chciał wrócić na miui 9, musisz wgrać global'a przez MiFlash z opcją clean all, później dogrywasz recovery i przywracasz backup.

Instalowałem na czysto. Chyba, że coś źle wyczyściłem przy przechodzeniu z Globala.
Ale błąd jest teraz. Czyli trzeba zrobić wipe.

Wysłane z MI 6

52 minuty temu, Acid napisał:

Ale błąd jest teraz. Czyli trzeba zrobić wipe.

Wysłane z MI 6

Dalej to samo. W sumie przed instalacją robiłem Full Wipe, bo sprawdzałem coś na Globalu. Odpalę "Clean All" w Miflashu i wgram jeszcze raz.

ps. Bez zmian

Edited by Radius

Działa wam uruchomienie aparatu podwójnym kliknięciem ściszania?
Używałem tego dość często, mega wygodne, a tu widzę, że na tej wersji to nie działa u mnie 492a20f6df4a783f23afa98b0b3affcb.jpg

Wysłane z MI 6

@Immortel działa bez problemu.

PS. Czy naprawdę jest tak trudno po napisaniu tekstu umieścić kursor w drugiej linii żeby screen dodał się pod tekstem a nie obok. Jak nie potraficie używać Tapatalk to może warto udać się na jakieś szkolenie :P 

@JacekBB Nie wiem jak w Mi5, ale ja to znalazłem w Ustawienia->Dźwięk i wibracje->Otrzymano SMS

@alex_master Lupę można zmienić na ustawienia w Ustawienia->Powiadomienia i pasek stanu i na samym dole masz Skrót paska powiadomień

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

• Like 1

Po ściągnięciu górnej belki zniknęła ikonka Ustawień w prawym górnym rogu i pojawiła się lupka, która otwiera wyszukiwarkę, tak jak w przypadku gestu od dołu. Teraz trzeba szukać ikony ustawień w apkach.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

1 minutę temu, alex_master napisał:

Po ściągnięciu górnej belki zniknęła ikonka Ustawień w prawym górnym rogu i pojawiła się lupka, która otwiera wyszukiwarkę, tak jak w przypadku gestu od dołu. Teraz trzeba szukać ikony ustawień w apkach.

To się edytuje w ustawieniach Powiadomienia i pasek stanu, ostania opcja na dole Skrót paska powiadomień. Po za tym już było to w tym wątku kilka razy napisane ,ale po co czytać lepiej zadać kolejny raz to samo pytanie :P

• Like 2

Gdyby kogoś interesowało, to pojawiły się brakujące ROMy. M.in. dla Mi MIX 2s i Redmi Note 5 Pro...

UWAGA!!

ROM dla Mi MIX 2s jest z nowym, w pełni działającym TWRP :) 

Niestety, to Android 8.x, więc brak możliwości zmiany dźwięku otrzymania SMS... @Acid, czy poza Androidem 7, inne urządzenia dostaną tę funkcję?

@grzegorz.lki sorry ale na moim jest a skąd mam wiedzieć że u Ciebie nie ma , wróżka jestem ? A jak nie ma to zgłoś tam gdzie trzeba.

@SLiM nie chodzi mnie o to, że masz wszytko wiedzieć o każdym modelu, tylko o to, że nie wszyscy to mają i stąd te same pytania. Mnie się nie pokazała ta opcja, ale też nie podmieniło na lupkę.

====
Sent from MI 6 by Tapatalk

[mention=17123]Immortel[/mention] działa bez problemu.
PS. Czy naprawdę jest tak trudno po napisaniu tekstu umieścić kursor w drugiej linii żeby screen dodał się pod tekstem a nie obok. Jak nie potraficie używać Tapatalk to może warto udać się na jakieś szkolenie  
Dziękuję ci znawco tapatalkow za niebywale pomocny post, ale chodziło o sprawdzenie tego dla konkretnego modelu, a nie dla jakiegos innego całkiem czego się trudno domyślić, ale zapewne wiesz, że używając tapaltaka nie widać jakiego tel używasz jeśli nie dodasz podpisu/dopisku w tekście.

Anyway - pomogło czyszczenie cashy w twrp

Wysłane z MI 6

3 godziny temu, Nezumi napisał:

Nigdy nie można było używać palca, czy też faceunlock bez wzoru lub pinu, od zawsze trzeba było najpierw dodać wzór/pin, aby dodać palec/twarz, bo każde dodanie/edycja fingerprinta/faceunlocka wymaga potwierdzenia, czy to wzorem, czy pinem

Zgadza sie, musialem ustawic wzor, zeby moc dostac sie do menu dodawania palca i twarzy, ale po ich dodaniu moglem wylaczyc samo odblokowanie telefonu tym wzorem, ale odcisk i twarz zostawala zapisana w systemie zabezpieczona. Nadal, zeby sie dostac do menu dodawania odcisku i twarzy musialem podawac wzor, wiec wszystko bylo bezpieczne. Mowie tu o sofcie miui.eu 8.1.x ktorego uzywalem przez ostatnie pol roku- calkowicie czysty, bez roota i merdania.

• Like 1

W swoim mi5s mam starawa wersje miui 8.1.18. Czy jak zrobie kopie w twrp to bede mogl ewentualnie wrocic do poprzedniej wersji? Chodzi o to czy aktualna wersja miui nie robi jakiegos przemeblowania w partycjach itp.
Ogolnie to jest sens teraz instalowac? Czy moze poczekac na stabilniejsza wersje?

1 godzinę temu, Max76 napisał:

Nadal, zeby sie dostac do menu dodawania odcisku i twarzy musialem podawac wzor, wiec wszystko bylo bezpieczne. 

Co w tym bezpiecznego, że można gmerać Ci w systemie, bo PINu nie założyłeś? Po co Ci więc odcisk palca, skoro można odblokować fona bez niego? Znalazłeś poważny błąd i jeszcze twierdzisz, że tak powinno być :P

@Heisenberg Tobie też raz na jakiś czas na RN4X przy odblokowywaniu czytnikiem lini papilarnych miga ekran blokady zanim pojawi się pulpit? 

Mam też jedną przypadłość - całkiem losowo. Co ma miejsce? Przy blokowaniu ekranu wskakuje mi ekran blokady. W sensie zamiast się wygasić to pojawia mi się ekran blokady i muszę raz jeszcze użyć guzika do blokady. 

O!! [mention=9798]Waxy[/mention]

Mam to samo od jakiegoś czasu [jakoś od miui10]. Już się zastanawiam czy nie muszę powera wymieniać..

Jakoś to z przejściem na miui10 kojarzę, ale zglaszalem to sugerowali power. W końcu uznałem popsucie za "zbieg okoliczności". Po twoim poście chyba się wstrzymam z naprawą, bo może nie jestem jednak taki odosobniony

@frrancuz Też się zastanawiałem, czy to nie wada mechaniczna, ale na miui 9 takie rzeczy nie mają miejsca. Zaczęło się to po aktualizacji na miui 10. Też masz RN4X?

Mi5 - wszystko śmiga. GPS błyskawica, płynność i działanie aplikacji bez zarzutu. Fajnie, że dali możliwość wyboru koloru diody - w końcu mogę odróżnić Messenger od smsa ;)

Takie pytanie, choć bylo na pewno już kiedyś poruszane, a mnie umknęło. Korzystam ze stockowej przeglądarki i mam chińskie podpowiedzi wyswietlane przy wyszukiwaniu i problem z odtwarzaniem na YouTube. Czy da się jakoś zaradzic temu?;)

Edited by daniel.wu

Gdyby kogoś interesowało, to pojawiły się brakujące ROMy. M.in. dla Mi MIX 2s i Redmi Note 5 Pro...

A co z anti?
Czy nadal będzie cośtam usuwane aby zachować 3? Czy trzeba się pogodzić z tym i już nie liczyć na nic.
Bo w poprzedniej wersji v1 miało, a potem w v2 usunięto. Jak będzie teraz wyglądał "standard" dla tego telefonu?

4 minuty temu, frrancuz napisał:

A co z anti?

Obawiam się, że poza samym Xiaomi, nie wie o tym nikt. No chyba, że osoby, którym nie uda się powrót do wcześniejszej wersji softu... ;) 

• Like 1

4 godziny temu, Immortel napisał:

Dziękuję ci znawco tapatalkow za niebywale pomocny post, ale chodziło o sprawdzenie tego dla konkretnego modelu, a nie dla jakiegos innego całkiem czego się trudno domyślić, ale zapewne wiesz, że używając tapaltaka nie widać jakiego tel używasz jeśli nie dodasz podpisu/dopisku w tekście.

Sorry nie umieszczam postów przez Tapatalk, info o telefonie mam dodane. 

TUg5oQCl.png

@Max76 To miałeś buga w sofcie, dość niebezpiecznego, bo po co Ci fingerprint, jeżeli można odblokować bez niego? W każdym razie. Działa dobrze, musisz mieć i fingerprint i wzór/pin...

Guest
This topic is now closed to further replies.