ZduneX25

MIUI 8.7.19

Recommended Posts

MIUI 10 8.7.19

• Poprawki tłumaczenia
  • Zaktualizowane UI w Muzyce
  • Możliwość ustawienia dźwięku otrzymania SMS oddzielnie od powiadomień (Android 7.x)
  • Poprawka licznika powiadomień na ikonach pulpitu
  • Możliwość wł/wył dźwięku podgłaśniania
  • Możliwość ustawienia kolorów LED dla aplikacji (Android 8.x)
  • Dodane „Wyświetlanie nad innymi aplikacjami” w Ust > Dodatkowe… > Prywatność
  • Poprawki odblokowania twarzą (Android 7.x)
  • Dodana funkcja „Podnieś, by wybudzić” w Ustawienia > Wyświetlacz – dla niektórych urządzeń. Jest to port z MI8 dla różnych urządzeń np. MI6 i nie musi działać tak sprawnie (jest większe opóźnienie) ale da się korzystać
  • Testowo odblokowane działanie fizycznych przycisków pod ekranem dla urządzeń z aktywną funkcją Gestów systemowych (jednoczesna nawigacja przez gesty i przyciski)
  • Poprawka kalkulatora
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-07-19-08-51-46-e1531983197712-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

@ZduneX25 jest jakaś możliwość żebyście dopisali które softy mają antirollback 4, a które 3? Chciałbym sprawdzić nową aktualizację ale nie chce stracić możliwości rollbacka. Jestem dalej na 8.7.5 Mi5 bo ktoś z 8.7.12 Mi5 pisał, że cofać nie może, a niby miało to nie dotyczyć Mi5. Znów na MIUI krążą info jakoby chcieli antirollbacka na wszystkich softach zrobić... Strach instalować. 

1 godzinę temu, jacekgothic napisał:

Na Mi Mix2 działa z bardzo dużym lagiem.

MI Note 2 - lag ze 2 sek ale faktycznie "da się używać" a fajna funkcja :)

Na Mi5 smiga calkiem ok. :) wybudzeniu po podniesieniu dziala faktycznie z lagiem, ale moze z czasem to poprawia jak sie uda.

@srgn1 Wszedzie z tego co czytam, to na te chwile dotyczy to tylko RN5.

Czy wygląd paska adresu w Chrome zależy od motywu? W mi5 mam zaokrąglone rogi, a w mi8 są brzydkie kanciaste. Niby ta sama wersja chrome, a na mi5 samo mi się zrobił półokrągły po jakiejś ostatniej aktualizacji miui lub chroma.

to samo widget google jest kanciasty, a nie taki zaokrąglony jak na screenie tutaj w pierwszym poście

@Acid

Mam screenshota FC z zakładki "Dodaj wzór twarzy" na Redmi 5A. Niestety nie można skopiować, bo natychmiast po pojawieniu blokuje się ekran. Ponadto dźwięki podgłaśniania nie działają po włączeniu funkcji.

Spoiler

wYJKUzB.jpg

Edited by Radius

41 minut temu, RASTY777 napisał:

MI Note 2 - lag ze 2 sek

Co wyklucza funkcję z użytku.

Podnosząc telefon szybciej dotknę czytnika linii papilarnych.

Dalej mignie pulpit blokady przy odblokowaniu palcem. Jak i samo odblokowanie czytnikiem w wersji 10 lekko zwolnilo. 

• Like 1

"Możliwość ustawienia kolorów LED dla aplikacji (Android 8.x)" - jak? W Mi8 także?

12 minut temu, QBAQ napisał:

Możliwość ustawienia kolorów LED dla aplikacji (Android 8.x)" - jak? W Mi8 także?

Nie gdyż dioda jest jednokolorowa. Dotyczy to telefonów z diodami obsługujących różne kolory

• Thanks 1

• Testowo odblokowane działanie fizycznych przycisków pod ekranem dla urządzeń z aktywną funkcją Gestów systemowych (jednoczesna nawigacja przez gesty i przyciski)

• Super, teraz gesty mają sens :) Mi 5s Plus to spory telefon, więc niekiedy przydadzą się gesty, ale jednoczesne uniemożliwienie korzystania z przycisków było słabe. Dzięki za tę funkcję.

Nie mogę pobrać z żadnego serwera default_sad.png

Przed chwilą sprawdziłem , z tego trzeciego alternatywnego leci na max

• Like 1

Na mi8 nie da rady ustawić osobnego dźwięku na sms i inne powiadomienia. Jest tylko jeden dla wszystkiego

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Czemu nie ma już obsługi gestami? :-(

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Witam. Mi 8 dalej te same problemy. 

Nie działający przycisk restartu. Nie zawsze łapie GPS , trzeba zrobić restart. Nie wiem tylko co z baterią i zamuleniem 

27 minut temu, weah napisał:

Nie działający przycisk restartu. Nie zawsze łapie GPS , trzeba zrobić restart. Nie wiem tylko co z baterią i zamuleniem 

Czyściłeś ART/Dalvik i Cache w TWRP?

Z drugiej strony, pamiętaj, że Mi 8 to świeżynka. Zawsze, każdy nowy model, cierpi na choroby wieku niemowlęcego...

Jak wyłączyć te powiadomienia o zmianie nadajnika?a09565145d71df3fa03be0545f0b833f.jpg

Wysłane z mojego Redmi 6 Pro przy użyciu Tapatalka

20 minut temu, genior napisał:

Jak wyłączyć te powiadomienia o zmianie nadajnika?

SMS -> Ustawienia (Menu dodatkowych ustawień) -> na dole listy Transmisje komórkowe -> Więcej -> Ustawienia

Powinno wystarczyć wyłączenie "Pokaż transmisje na kanale 50". Jeśli nie, to pogrzeb w przełącznikach.

• Like 1

57 minut temu, mrosi napisał:

Czyściłeś ART/Dalvik i Cache w TWRP?

Z drugiej strony, pamiętaj, że Mi 8 to świeżynka. Zawsze, każdy nowy model, cierpi na choroby wieku niemowlęcego

Oczywiście że tak i oczywiście że wiem że trzeba jeszcze poczekać. Oby szybciej niż później to naprawili. 

Mi note3 - podnieś aby odblokować działa zdecydowanie wolniej niż na poprzedniej wersji V2 , kalkulator jest już po polsku.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, weah napisał:

Nie działający przycisk restartu. Nie zawsze łapie GPS , trzeba zrobić restart.

u Mnie na Mi 8 nie miałem jeszcze problemu z przyciskiem restartu ani z GPS, na wersji 8.7.19 również ich nie mam

10 minut temu, kaudii napisał:

Mnie na Mi 8 nie miałem jeszcze problemu z przyciskiem restartu ani z GPS, na wersji 8.7.19 również ich nie mam

A czy Ci zamula telefon przy niektórych aplikacjach np Endomondo? 

Edited by weah

z Endomondo nie korzystam,  ale napisz na czym jeszcze u Ciebie zamula to sprawdzę jak jest u mnie, ale nie zauważyłem nic takiego,

U mnie w mi5s po aktualizacji telefon włącza się do okna głównego na którym jest widoczny zegar po czym włącza się czarny ekran i tak w kółko nie można nic zrobić tylko wyłączyć lub zresetować tel. Po restarcie to samo się dzieje. Próbowałem raz jeszcze zainstalować, ale niestety problem się powtarza. Macie może na to jakiś pomysł ? czy jakiś właściciel mi5s zainstalował room i chodzi mu bez żadnych problemów ? Uprzedzam pytania zainstalowana wersja miui prawidłowa dla tego modelu telefonu

Edited by matusieniek
    sprecyzowanie

Dalej mignie pulpit blokady przy odblokowaniu palcem. Jak i samo odblokowanie czytnikiem w wersji 10 lekko zwolnilo. 
    Miga miga. W dodatku buguje mi się skrót latarki, mam ustawione podwójne wciśnięcie przycisku zasilania. Teraz nie idzie wyłączyć, trzeba odblokować i ręcznie. Mam też wrażenie, że częściej wyrzuca mnie z zasięgu LTE, nie wiem jedynie czy winić tu operatora czy telefon :-P
    Podoba mi się nowy panel sterowania, natomiast wkurza mnie to, że obca osoba ma dostęp do paska ze skrótami, de facto może wyłączyć / włączyć internet, GPS, etc. Funkcja blokady nie wróci? Czy nie mogę jej znaleźć?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

1 minutę temu, tekjow napisał:

Podoba mi się nowy panel sterowania, natomiast wkurza mnie to, że obca osoba ma dostęp do paska ze skrótami, de facto może wyłączyć / włączyć internet, GPS, etc. Funkcja blokady nie wróci? Czy nie mogę jej znaleźć?

Ustawienia / powiadomienia i pasek / rozwiń na ekranie blokady - o to Ci chodzi??

• Like 1

U mnie nie działają powiadomienia na ekranie blokady na Mi6

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

U mnie w mi5s po aktualizacji telefon włącza się do okna głównego na którym jest widoczny zegar po czym włącza się czarny ekran i tak w kółko nie można nic zrobić tylko wyłączyć lub zresetować tel. Po restarcie to samo się dzieje. Próbowałem raz jeszcze zainstalować, ale niestety problem się powtarza. Macie może na to jakiś pomysł ? czy jakiś właściciel mi5s zainstalował room i chodzi mu bez żadnych problemów ? Uprzedzam pytania zainstalowana wersja miui prawidłowa dla tego modelu telefonu

Próbowałeś ruszyć palcem? U mnie w niektórych motywach tak się dzieje. Zamiast pokazać tapetę blokady ekranu jest czarny ekran ale ruch palcem w górę pokazuje pole na kod.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

jasne, że próbowałem ale niestety nie w tym rzecz. Telefon jakby próbował zaskoczyć ale nie udaje mu się pojawia się główne okno z zegarem po 2s pojawia się czarny obraz lub tło samej tapety i tak cały czas znowu okno z zegarem po czym samo tło. W trakcie aktualizacji nic niepojącego się nie działo

Guest
    This topic is now closed to further replies.