Skocz do zawartości

Xiaomi redmi 6 pro


AdamoIII

Rekomendowane odpowiedzi

Kup i sprawdź, jedyne sensowne co można napisać do tak sformułowanego pytania. Konkretnie, jakie oferty? - czytałeś ich opisy? Global rom jest wydany do tego modelu czy na razie tylko CN? (odszukać nie jest trudno) xiaomi.eu wydało swój rom na ten telefon? Pozbieraj wszystko razem, poświęcając 5 minut i masz odpowiedź.

OS ----------- MIUI 9,Only Have English and Chinese Language Now, Support OTA  Update, No Root

http://s.aliexpress.com/RNjaUjA3

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem Redmi 6 pro (Hong Kong Goldway) i otrzymałem taką wiadomość od sprzedawcy:

"Dear friend, 
Important!!! : When first receive the Redmi 6 Pro please follow this process.
Setting-About phone-System update- uper rignt  conner-Auto updates: Disable "Download automatically" and"Install automatically"
Only when unlocked bootloader , you can enable it again for Update.

https://www.aliexpress.com/store/product/System-Update-How-To-Unlock-Bootloader/311331_32851357666.html?spm=2114.12010615.8148356.9.2f4217d19rUPFq

This redmi 6 pro custom firmware suppose to be not support OTA update. but since yesterday , xiaomi server has push an update which is a bug update." 

Niby piszą, że powinienem sobie odblokować telefon, ale podczas włączania widzę, taką małą kłódeczkę i napis unlocked.

Co teraz powinienem z tym fantem waszym zdaniem zrobić?

 

Edytowane przez telefonciek
sprecyzowanie nazwy telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w ustawieniach programistycznych: "Stan odblokowania Mi" i mam odblokowane. Trochę to dziwne, że sprzedawca sprzedaje odblokowane telefony.

A tak poza tym to o co chodziło sprzedawcy w ostatnim zdaniu z wiadomości?:

"This redmi 6 pro custom firmware suppose to be not support OTA update. but since yesterday , xiaomi server has push an update which is a bug update"

W jaki sposób niby mogła u mnie nie działać aktualizacja telefonu? Czy to znaczy, że coś mogło być kombinowane z softem u sprzedawcy?

 

PS.

Na ali w jednym z komentarzy znalazłem: " Comes with a ROM not official and you cant update without debloquear bootloader, seller give instructions how to do, but buyer need to spend time in the product to work properly. If you update without having unlocked bootloader will block the phone. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, telefonciek napisał:

Sprawdziłem w ustawieniach programistycznych: "Stan odblokowania Mi" i mam odblokowane. Trochę to dziwne, że sprzedawca sprzedaje odblokowane telefony.
[...]

A bylo czytac newsy i aktualnosci... i pytac przed zakupem :|

Od miui10, czy tez od 2018 roku, xiaomi blokuje instalacji softu global, na telefony ktore sa przeznaczone tylko na rynek chinski. 
A takim telefonem jest wlasnie redmi 6 pro, ktory na rynku miedzynarodowym nosi miano mi a2 lite (podobnie jak mi a1 i mi5x i mi a2 i mi6x).
To oznacza mniejwiecej tyle, ze chinski posrednik zeby wgrac gappsy, sklep play i miec wszystkie jezyki, crackuje bootloader telefonu, wgrywa soft global i puszcza go dalej. 
Zablokowanie bootloadera w takim telefonie konczy sie brickiem.
Natomiast z tego co piszesz wynika, ze z aktualizacjami OTA nie jest rozowo i tez trzeba cos zakombinowac. Tu szukalbym na forum informacji dokladnie co i jak, bo z podonymi problemami borykaja sie nabywcy MI8, ktorzy kupili wersje inna niz global.

Ja zalecalbym po prostu instalacje miuipolska i tyle. 

Ale reasumujac: tak, sprzedawca grzebal w sofcie. Jessli spodziewales sie bezproblemowego globala, to niestety wybrales zly model telefonu do kupna. Nie nic na to nie poradzisz i nie zainstalujesz globala na zablokowany bootloader w modelu przeznaczonym na rynek chinski.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zamierzam zainstalować miuipolska, tyle że najpierw trzeba mieć odblokowany telefon z TWRP (wybrałem redmi 6 pro zamiast A2 lite które ma czystego androida, bo właśnie chciałem mieć miui).

Kiedy zapytałem sklep o blokadę odpisali mi:

"Phone is unlocked by our super acount ,to install the customs rom 
if you want to reflash the other firmware
you need to unlocked by your own account and reflash then 
k"

W związku z tym co mi napisali nie wiem, czy nie muszę jeszcze jakoś "dodatkowo" odblokować telefon przed instalacją miuipolska.

A poza tym, kiedy podłączam telefon do Mi PC Suite to otrzymuję wiadomość, że muszę aktualizować telefon aby używać Mi PC Suite (czy to nie będzie mi później przeszkadzało?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, telefonciek napisał:

I tak zamierzam zainstalować miuipolska, tyle że najpierw trzeba mieć odblokowany telefon z TWRP (wybrałem redmi 6 pro zamiast A2 lite które ma czystego androida, bo właśnie chciałem mieć miui).

W związku z tym co mi napisali nie wiem, czy nie muszę jeszcze jakoś "dodatkowo" odblokować telefon przed instalacją miuipolska.

A poza tym, kiedy podłączam telefon do Mi PC Suite to otrzymuję wiadomość, że muszę aktualizować telefon aby używać Mi PC Suite (czy to nie będzie mi później przeszkadzało?)

Zobacz w watku o mi8, dyskusja ogolna. Tam jest info co i jak robic w przypadku tak odblokowanego bootloadera i jak wrzucic miuipolska na taki telefon. 
Wlasciciele mi8 maja dokladnia taki sam problem z chinskimi wersjami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...