Skocz do zawartości

Problemy z mikrofonem


Łukasz B>

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Jak w temacie, posiadam Redmi 3S, android 6.0.1 MMB29M, MIUI Global 9.2

W czasie rozmów nie słychać mnie ale jak przełącze się na głośnomówiący to słychać mnie bez problemu.

O co chodzi ?

Aplikacje typu nagrywanie filmów lub stroik do instrumentów tez nie wychwytują dźwięków.

Co z tym zrobić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz B> napisał:

Co z tym zrobić ?

Sprawdzić w mikrofony w diagnostyce, jak tam nie będzie działał to awaria sprzętowa i trzeba go wymienić. Najlepiej wchodząc tam z chińskiego menu serwisowego (vol+ i power przy włączaniu telefonu, drugi klawisz od dołu po prawej zmienia język na eng.) audio test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz B> napisał:

Jednak dziwne by to było gdyby była to awaria sprzętu jeżeli mikrofon działa na głośnomówiącym

Bez słuchawek testu nie zrobisz. Masz dwa mikrofony i przy głośnomówiącym działają trochę inaczej. Przy uszkodzonym dolnym będziesz słabo słyszalny w normalnej rozmowie i dużo lepiej w trybie głośnomówiącym. Możliwe że to sprawa softu, wtedy reset do fabrycznych, albo wgranie romu na czysto powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć bodajże od lutego po aktualizacji do MIUI 9 Global mikrofon w telefonie ma problemy z odszumiaczem. Nagrywane video czy to w aparacie czy np. na snapie ma zniekształcony dźwięk. Dodam, że gdy jeszcze posiadałem system MIUI 8 wszystko było super tak jak powinno być, dopiero po tej aktualizacji zaczęły dziać się te cuda. Zainstalowałem więc wersję od MIUI Polska z nadzieją, że problem ten zniknie jednak moje nadzieje legły w gruzach, co aktualizację problem nie zostaje naprawiony. Obecnie posiadam wersję MIUI 9 8.4.26 od MIUI Polska. Moje pytanie jest następujące czy korzystacie może z jakiejś wersji MIUI gdzie problem ten nie występuje ? Czy czekać na MIUI 10 z nadzieją, że tam zostanie on naprawiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać na łaskawość deweloperów MIUI? Od dwóch lat nie potrafią naprawić czasu alarmu który nieprawidłowo pokazuje się w widgetach. O innych bublach na szczęście zapomniałem po przesiadce na customy choć i tu nie ma pełni szczęścia ale przynajmniej jest wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...