Skocz do zawartości

Mi8 TWRP


xmen38

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ktoś z was instalował juz miui 10 na mi8 z powodzeniem? ja miałem jakiegoś globala ale o dziwnym oznaczeniu gdzie nie dział GPS i same opcje były okrojone.

Postanowiłem wrzucić nowy soft bazując na wiedzy jaką posiadłem na Mi5 chciałem podobnie zmienić soft na mi8. Niestety najpierw nie chciał mi wystatować  żadem twrp wzięty  z xda, po którejś probie wrzuciłem twrp z linka na miuipolska, twrp wystartowało, nawet dało sie się zainstalować miui 10, lecz po restarcie telefon umarł non stop widziałem tylko logo MI a telefon nie reagował na wyłączenie i przełączenie do recovery. Po 2h potu i walki aby ponownie wrzucic twrp udało mi się zainstalowac Oficialnego Globala i nawet zaczęło działać. teraz boje się robic cokolwiek bo nie chce cegły za 2k PLN.....

dziwne było to że w zadnym momencie nie wyskoczyło mi ze musi odszyfrować partycje jak było to w MI5, oraz nie dał zamontować sobie pamieci, ale po kilu resetach się udało, czyby na MI8 proces zmiany MIUI wygląda inaczej?

Edytowane przez LAUT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak: 

Miałem china stable - odblokowałem bootloadera - wgrałem global stable przez miflasha (początkowo chciałem na nim zostać). Po chwili szperania stwierdziłem że pobiore xiaomi.eu... wgrałem więc bootloadera z xda (ale starszą wersję bo ta nowa mi nie chciała wejść) przez adb, od razu po komendzie boot jak tylko się wlaczylo recovery to wszedłem i format data, potem wstecz i reboot to recovery. Drugi raz format data i dopiero mogłem podłączyć pod kapa, zgrałem obraz xiaomi.eu i zainstalowałem. Po instalacji wszystko śmiga, recovery zostało w tel i tylko doinstalowalem magiska żeby apka bankowa mi śmigała ;) chcesz to podeślę linka do recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ktoś z was instalował juz miui 10 na mi8 z powodzeniem? ja miałem jakiegoś globala ale o dziwnym oznaczeniu gdzie nie dział GPS i same opcje były okrojone.

Dodam tylko, że na miui 10 problem GPS też występuje. Pomaga przełęczenie w ustawieniach lokalizacji na określanie położenia tylko przez GPS i restart telefonu.

 

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Mi8 TWRP
4 minuty temu, mlodygrower napisał:

znaczy się zanim zainstaluje TWRP, bo ono znika za każdym razem, muszę wcisnąć power i vol + i tam zrobić wipe data? Tylko jak to zrobię, to zniknie mi znowu magisk. Masakra, to jest świeży system. Nie wiem co robić :(

Jak instalujesz TWRP to musisz po restarcie od razu w nie wejść skrótem Power i Vol+ inaczej system przy pierwszym uruchomieniu podmieni je na domyślne. Tylko raz tak musisz zrobić , potem już zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Orjon said:

Nie, nie....

W tym TWRP które masz musisz wejść odpowiednio w: Wipe > na dole Format Data > wpisać Yes > zaakceptować.

tak właśnie zrobiłem i system wyleciał w powietrze. Muszę instalować ponownie... Też tak robiłem że jak zainstalowałem TWRP to po restarcie od razu wszedłem. Tylko teraz już nie wiem. TWRP mam instalować zaaraz po wgraniu systemu, tylko zostawić całą tą procedurę personalizacji? I zanim podam hasło do Google, MIUI itd wpierw instalować TWRP? Potem uruchomić system i ściągnąć Magisk?

---------------

a nie tak nie idzie też, bo nie wykrywa mi sprzetu fastboot devices

:(

--------------

bez sensu, jak teraz można powiedzieć mi sie udało, to znowu wyskakuje pełno błędów gdy uruchamia się system frimeworks demon stopped itd, i system wraca do recovery, bo nie działa. Jezu

Edytowane przez mlodygrower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...