Skocz do zawartości

Rootowanie oficjalnych romów Global/China + TWRP


Karls

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.03.2019 o 11:50, Karls napisał:

Nic nie wywala ;). Jak dobrze zainstalujesz to działa jak trzeba.

skoro czeka na roota 5min to nie teges cos z rootem.instalka nie wywalila zadnego bledu.przebiegla podrecznikowo:)

i np apka bankowa nie ostrzega o zrootowanym urzadzeniu i niebezpieczenstwie itd a na RN3 robila to,wiec jest ten root czy nie ma?:)

 

a teraz ultra lol,albo sie nie znam i przesadzam:))

open gapps wykrywa nougata,info o telu informuje iz jest 9.takie tam..:)

Screenshot_20190323-183804_Ustawienia.png

Screenshot_20190323-183731_Open_GApps.png

Screenshot_20190323-183740_Open_GApps.png

Edytowane przez kantinflas78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest o root dla MIUI a ty pokazujesz AOSPExtended. Jedyne co mogę powiedzieć, to że opisany przez Ciebie 5 minutowy lag nie występuje na romach MIUI. Czemu jest na AOSPExtended? Ciężko powiedzieć, takie uroki customa, że różne rzeczy chrupią. Wiem coś o tym, kiedyś zmieniałem romy jak rękawiczki ;).

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pewien problem z którym walczę już jakiś czas i niestety nic z tego nie wychodzi. Otóż już kilka razy rootowałam w taki sposób oficjalny rom i wszystko było OK, jednak ostatnio magisk niby jest, ale niestety nie wykrywa żadnych aplikacji tj. żadnej aplikacji nie mogę przyznać praw. @Karls, masz może jakiś pomysł co z tym zrobić? 

Screenshot_2019-03-24-08-21-57-756_com.topjohnwu.magisk.thumb.png.11b2aa45f8beb13c60b1d0b3b36bd3a2.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio podobny problem. Okazało się że Magisk pobrał sobie jakąś dodatkowa konfigurację która prawdopodobnie popsuła działanie roota. Musiałem zrobić wipe, flash ROMu i Magiska i jakoś działa...

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pewien problem z którym walczę już jakiś czas i niestety nic z tego nie wychodzi. Otóż już kilka razy rootowałam w taki sposób oficjalny rom i wszystko było OK, jednak ostatnio magisk niby jest, ale niestety nie wykrywa żadnych aplikacji tj. żadnej aplikacji nie mogę przyznać praw. [mention=37134]Karls[/mention], masz może jakiś pomysł co z tym zrobić? 
Screenshot_2019-03-24-08-21-57-756_com.topjohnwu.magisk.thumb.png.11b2aa45f8beb13c60b1d0b3b36bd3a2.png
 
 
 
Tak na początek to bym wszedł w manager aplikacji i wyczyścił wszystkie dane Magiskowi. Potem restart telefonu i zobacz czy pojawią się zapytania o dostęp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ola100 napisał:

OK. Zrobiłam tak jak napisałeś @Orjoni teraz działa dobrze. Bardzo Ci dziękuję. Tobie @Karls, również dziękuję.

a nie bylo tak ze ci root przestal wykrywac po aktualizacji systemu ?

mialem identycznie... wystarczy w TWRP naprawic uprawnienia i z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się tylko z sytuacją jak po aktualizacji managera, root był tylko manager go nie widział. Downgrade samego menadżera i ponowna jego aktualizacja załatwiła sprawę. Ale tam to było pewnie spowodowane ukryciem Magiska poprzez przepakowanie pakietu pod losową nazwą, więc to trochę inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

mam problem utraciłem root-a po aktualizacji ota , odblokowany bootloader ale zablokowane twrp

root zrobiony lecz nie mogę zainstalować magisk tzn menager/apka jest zainstalowana

mam do wyboru

1pobierz tylko zip

2select and patch a file

jak pobiorę zip i przy próbie instalacji przez magiska jest failed

-device platform :arm64-v8a

-existing zip found

-copying image to cache

-unpacking boot image

!unsupported/unknow image format

!installation failed

co robię nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

@avira - niestety nie wiem, testowałem tylko a MIUI10, pod 11 nie rootowałem. Natomiast tak na czystą logikę - jedenastka nie wnosi aż tak dużych zmian, powinno działać. Chociaż nie wiem czy wgrywanie no-verity-opt-encrypt jest nadal potrzebne jako, że Magisk to potrafi zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Czy z wgraniem Magiska muszę dogrywać też tego dm-verity ? czy Magisk ma to już w sobie ? Ze screenów widzę, że w Magisk Manager jest opcja do tego, ale czy przy stockowym romie telefon mi wystartuje po wgraniu samego Magiska ? Nie będzie żadnego bootloopa ? Pierwszy raz to robię.

Tel. Redmi Note 5

Pozdro

Edytowane przez Lupus288
nowy problemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tak, przy czym poradnik z pierwszego posta jest już ciut nieaktualny, bo paczka no-encrypt nie jest potrzebna. Wystarczy sam Magisk. Format data też nie jest potrzebny, chyba że przechodzisz na inne MIUI.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odp. Tylko skąd mogę wziąć obraz twrp? Na stronie twrp nie widzę dla tego modelu. I piszesz że format data jest niepotrzebny, czyli dobrze rozumiem że nie stracę swoich danych z tel? Nie bardzo mam ochotę instalować wszystko od nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Redmi Note 11 Pro+ trochę krucho z TWRP. Jest niby OrangeFox, lecz w zależności od posiadanego przez Ciebie Androida musisz wgrać odpowiednią wersję i zasadniczo są z tym jakieś kombinacje. Najlepiej wgrać Magiska w inny sposób:

  1. szukasz paczki z posiadanym przez Ciebie ROM-em (konkretnie takiej jaką masz na telefonie) w wersji fastboot (rozszerzenie tgz),
  2. z niej musisz wypakować plik boot.img,
  3. na telefonie instalujesz aplikację Magiska i wskazujesz ten plik boot.img,
  4. zmodyfikowany przez aplikację plik boot.img przenosisz na komputer,
  5. uruchamiasz tryb fastboot w telefonie, a na komputerze narzędzia platform-tools, i wpisujesz komendę fastboot flash boot nazwa_pliku_z_magiska.img
  6. Uruchamiasz ponownie telefon, powinieneś mieć roota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/1/2023 at 4:51 AM, AdamSz said:

Ok, dzięki za odp. Tylko skąd mogę wziąć obraz twrp? Na stronie twrp nie widzę dla tego modelu. I piszesz że format data jest niepotrzebny, czyli dobrze rozumiem że nie stracę swoich danych z tel? Nie bardzo mam ochotę instalować wszystko od nowa ;)

Czasami są nieoficjalne obrazy TWRP, może coś znajdziesz. Ewentualnie możesz próbować z innym recovery, ale zwracaj uwagę na to, którego firmware wymaga. Wgranie np. TWRP pod firmware z MIUI 12.5 na telefon z firmware z MIUI 13 może zrobić nam cegłę. Ja już raz taką miałem na Redmi Note 9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...