Skocz do zawartości

Tryb kieszonkowy


GnoM84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem jak u was ale mój mix 2s jakoś strasznie łatwo odblokowuje się w kieszeni. Często idąc, słyszę jak w kieszeni wybiera mi się numer na klawiaturze lub nawet włącza się głośnik i słyszę jak telefon dzwoni do kogoś :). Ktoś z was ma takowe problemy? Brakuje w ustawieniach trybu kieszonkowego jaki można było znaleźć w MI 5 a to robiło robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ty nie masz żadnej blokady ekranu? U mnie absolutnie nic takiego się nie dzieje a co do trybu, jestem pewien że go niedawno widziałem... musiał zniknąć w ostatniej aktualizacji MIUI Polska bo go znaleźć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była taka opcja gdzieś (też nie mogę znaleźć) że telefon wykrywa że jest w ruchu i nie trzeba odblokowywać go, może nie do końca to działa.
Wydaje mi się że to było gdzieś w ustawieniach smartlock od google.

Ustawienia/dodatkowe ustawienia/prywatność/agenty zaufania
One są odpowiedzialne za omijanie blokady ekranu. może tam coś masz włączone

Edytowane przez RobertN
dodatkowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.07.2018 o 17:34, Ari93 napisał:

A to Ty nie masz żadnej blokady ekranu? U mnie absolutnie nic takiego się nie dzieje a co do trybu, jestem pewien że go niedawno widziałem... musiał zniknąć w ostatniej aktualizacji MIUI Polska bo go znaleźć nie mogę.

Niestety blokada ekranu nic tutaj nie pomaga. Telefon automatycznie odblokowuje się i zaczyna sobie klikać. Może nawet 112 wykręcić...

Dnia 17.07.2018 o 20:04, znafca napisał:

wyłącz odblokowywanie podwójnym stuknięciem i telefon nie będzie Ci się włączał w kieszeni

To nie jest niestety rozwiązanie. Podwójne kliknięcie ekranu to całkiem fajna funkcja z której bardzo często korzystam. 

Dnia 17.07.2018 o 20:44, GnoM84 napisał:

No właśnie tak zrobiłem i jednak się uspokoiło. Dzięki znafca

Tak, i ja musiałem niestety tak zrobić - co nieco polepszyło sprawę, ale problem wciąż występuje, a dodatkowo brakuje opcji podwójnego kliknięcia. 

Jest jeszcze opcja włączania ekranu po podniesieniu - to również musiałem wyłączyć... 

Ten problem to jeden z większych minusów przy używaniu Mix 2s. 

Edytowane przez st3fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, st3fan napisał:

Niestety blokada ekranu nic tutaj nie pomaga. Telefon automatycznie odblokowuje się i zaczyna sobie klikać. Może nawet 112 wykręcić...

To nie jest niestety rozwiązanie. Podwójne kliknięcie ekranu to całkiem fajna funkcja z której bardzo często korzystam. 

Tak, i ja musiałem niestety tak zrobić - co nieco polepszyło sprawę, ale problem wciąż występuje, a dodatkowo brakuje opcji podwójnego kliknięcia. 

Jest jeszcze opcja włączania ekranu po podniesieniu - to również musiałem wyłączyć... 

Ten problem to jeden z większych minusów przy używaniu Mix 2s. 

Choć samoistne odblokowanie nie jest normalne, to już fakt, że na ekranie blokady można wybrać 112 już tak. Tak zostały wszystkie telefony skonstruowane, a właściwie ich systemy zabezpieczeń, aby bez ich naruszenia można było wybrać numer alarmowy. Obojętnie jaki i czyj telefon nie złapiesz...

Niestety musisz wybrać. U mnie było to samo - ekran potrafił odblokować się samoistnie. Wyłączyłem wybudzanie dwuklikiem i jak ręką odjął. Po prostu funkcja jest jeszcze niedopracowana. Trzeba przemęczyć się i poczekać. Chociaż... Jak znam życie, masz system global. Tam się nie doczekasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Choć samoistne odblokowanie nie jest normalne, to już fakt, że na ekranie blokady można wybrać 112 już tak. Tak zostały wszystkie telefony skonstruowane, a właściwie ich systemy zabezpieczeń, aby bez ich naruszenia można było wybrać numer alarmowy. Obojętnie jaki i czyj telefon nie złapiesz...

Niestety musisz wybrać. U mnie było to samo - ekran potrafił odblokować się samoistnie. Wyłączyłem wybudzanie dwuklikiem i jak ręką odjął. Po prostu funkcja jest jeszcze niedopracowana. Trzeba przemęczyć się i poczekać. Chociaż... Jak znam życie, masz system global. Tam się nie doczekasz...

Wybieranie numeru 112 podałem jako przykład, gdyż jak tylko telefon się wybudzi słyszę jak sobie randomowo klika, i może np. coś takiego wybrać. 

Dwuklik na ekranie wyłączyłem już dobre parę dni temu zanim znalazłem ten post. Miałem nadzieję, że już ktoś będzie miał jakiś pomysł na to jak się problemu z trybem kieszonkowym pozbyć. O ile dobrze kojarzę w Mi5 taki tryb właśnie był i nigdy nie było problemu z dwuklikiem i wyłączonym ekranem. Podejrzewam tutaj bardziej czujnik zbliżeniowy, który kompletnie nie wiem gdzie znajduje się w Mixie (dobrze go ukryli, albo go po prostu nie ma i coś innego spełnia to zadanie).

Miałem globala przez niecały miesiąc po zakupie telefonu, ale od zeszłej soboty powróciłem do devki mając nadzieję na rozwiązanie kilku problemów. Niestety i tutaj się nieco zawiodłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, st3fan napisał:

Miałem globala przez niecały miesiąc po zakupie telefonu, ale od zeszłej soboty powróciłem do devki mając nadzieję na rozwiązanie kilku problemów. Niestety i tutaj się nieco zawiodłem. ;)

Hmmm... Dziwne. Jeśli masz MIUI Polska/EU, powinno wystarczyć wyłączenie wybudzania dwuklikiem. U mnie pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrosi napisał:

Hmmm... Dziwne. Jeśli masz MIUI Polska/EU, powinno wystarczyć wyłączenie wybudzania dwuklikiem. U mnie pomogło...

MIUI Polska 8.7.19 - chyba jednak wprowadziłem w błąd, gdyż z tego co widzę, mam aktualnie wyłączoną opcję podnieś, żeby wybudzić. I to z grubsza pomogło, ale w takim razie dzisiaj przy włączonym dwukliku usłyszałem jak mój Mix sobie próbuje coś klikać w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, st3fan napisał:

MIUI Polska 8.7.19 - chyba jednak wprowadziłem w błąd, gdyż z tego co widzę, mam aktualnie wyłączoną opcję podnieś, żeby wybudzić. I to z grubsza pomogło, ale w takim razie dzisiaj przy włączonym dwukliku usłyszałem jak mój Mix sobie próbuje coś klikać w kieszeni...

Więc wyłącz również dwuklik i sprawdź jak się telefon zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, st3fan napisał:

Dzięki, tak też właśnie zrobiłem. Aczkolwiek tak jak pisałem - niezbyt dobre rozwiązanie, gdyż używałem tego przez dwa lata i jest to bardzo użyteczna funkcja. Na Globalu niestety też to tak się zachowywało... 

Domyślam się. Funkcja podnieś aby wybudzić mi też się przydaje. To stosunkowo "młody" model, więc niektóre funkcje wymagają dopracowania, a my..., cóż... cierpliwości... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2018 o 15:47, mrosi napisał:

Domyślam się. Funkcja podnieś aby wybudzić mi też się przydaje. To stosunkowo "młody" model, więc niektóre funkcje wymagają dopracowania, a my..., cóż... cierpliwości... ;)

Zgadza się. Czekam z niecierpliwością na kolejne aktualizacje, bo jakoś Global mnie nie przekonywał. 

 

Czujnik zbliżeniowy w Mix 2s to jakaś porażka. Pomimo wyłączonych funkcji podwójnego kliknięcia jak i wybudzenia przy podniesieniu zdarza się telefonowi wybudzić, a dalej to już hulaj dusza. Dzisiaj znów próbował sam próbował ominąć ekran blokady będąc w kieszeni, a tylko dlatego, że przyszło jakieś powiadomienie. 

Mało tego - w ubiegły weekend w kieszeni zamówił mi Ubera (prawdopodobnie bezpośrednio z GPaya, bo akurat byłem w sklepie i płaciłem zbliżeniowo) :D Dobrze, że jest możliwość anulowania i zawczasu zauważyłem... 

Czy tylko ja mam takie problemy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zbliżeniowy powinien być tutaj wykorzystywany. Najwyraźniej z nim jest właśnie problem. 

## Edit 2018-08-10 19:42

Pobawiłem się nieco ustawieniami czujnika zbliżeniowego i powiem, że jest nadzieja. :)

Włączyłem podwójne kliknięcie na ekranie, zmieniłem czułość czujnika zbliżeniowego na maxa i telefon praktycznie nie wybudza się w kieszeni*. 

Bawiłem się z różnymi ustawieniami tego czujnika (tel > *#*#6484#*#* > Additional tools > 11. Proximity sensor) i na minusowych dB była tragedia, więc zacząłem sprawdzać kiedy uda się przejść test minimalnie i wyszło około 3dB. Mimo wszystko przy takim ustawieniu dalej się wybudzał. Zwiększyłem aktualnie do max 10dB i telefon w kieszeni się nie wybudza, za to zauważyłem drobne problemy z wyłączaniem ekranu podczas rozmowy telefonicznej. Prawdopodobnie trzeba będzie potestować jeszcze gdzieś pomiędzy. 

* Niestety nie działa to mimo wszystko w momencie jak przyjdzie powiadomienie - wtedy i tak randomowo sobie klika.

Edytowane przez st3fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...