Jump to content

MIUI 8.7.12

mrosi
 Share

Recommended Posts

8 minut temu, widmo1980 napisał:

A czy ktoś już rozwiązał problem nie działającej aplikacji gcam ?

A to czasem nie był problem z tym że nie działa już modyfikacja , uruchomienia Camera API2 ? Bez włączenia tej opcji Camera google też nie działa ??

2 godziny temu, mrosi napisał:

U mnie dodał się widżet. W trakcie dodawania na pulpit małem możliwość wyboru okno kontaktu lub wybieranie numeru kontaktu. Działa wyśmienicie...

Wgrałem jeszcze raz na czyściutko. Miflash ostatni china dev, aktualizacja do najnowszego china dev, za każdym razem wipe all, najnowsze miui eu. Widget dodaje się bez problemu, po kliknięciu czasem od razu ale w większości do wyświetlenia kontaktu nawet 5-6 s. opóźnienia. Nie rozumiem tego.

U mnie osobiście głośność powiadomień jest taka jak zawsze - prawidłowa. 

Edited by Guest

3 godziny temu, grzes20u napisał:

U mnie niestety to samo 

Wcześniej miałem Android system też na poziomie 35%, ale po ostatnim ładowaniu i restarcie fona mam takie kwiatki. Fajnie chodzi i wygląda to MIUI 10 ale cięgle mam problem z baterią w bezczynności.

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

Robcik-piszecie głupoty, wstawiacie screeny, robicie śmietnik. Po naładowaniu zużycie przez system spada w miarę używania innych programow. Kiedy te czasy gdy xiaomi było mniej popularne, normalnie strach zaglądać na forum.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Nie macie takiego błędu, że na ikonie aplikacji na pulpicie wyświetla ilość powiadomień o 1 więcej niż jest w rzeczywistości? Przykładowo jak mam 1 wiadomość na Whatsapp to na ikonie wyświetla 2, jak 2 maile w Gmailu to wyświetla 3. Generalnie nie zawsze, ale często się zdarza.

Mam wrażenie , że w 8.7.12 V1 dla Redmi 4x była opcja w menu klawiszy programowych (softkey butttons w LineageOs).

Smartlock i nagrywanie dźwięku wbudowana kamera dalej nie działa?

SOT wyciągam na tym 4h, z włączoną synchronizacją, wifi, by i danymi w tle.

Witam,

Wrzucam ile wyciąga moje Mi 8 (niebieskie) w benchmarku w porównaniu z Mi8 (czerwone) - podejrzewam że na sofcie chinskim i pewnie na Miui9.

Trochę słabo.... Oczywiście na 8.7.12   zresztą podobnie było na wcześniejszych. 

benchmark.png

19 godzin temu, ash1970 napisał:

Robcik-piszecie głupoty, wstawiacie screeny, robicie śmietnik. Po naładowaniu zużycie przez system spada w miarę używania innych programow. Kiedy te czasy gdy xiaomi było mniej popularne, normalnie strach zaglądać na forum.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Teoretyzować sobie możesz a to są fakty. Screeny z przed chwili

Screenshot_2018-07-19-21-13-13-772_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-07-19-21-13-32-120_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-07-19-21-13-53-901_com.miui.securitycenter.png

10 minut temu, Robcik napisał:

Teoretyzować sobie możesz a to są fakty. Screeny z przed chwili

I rację ma ash1970, nic nie warte takie dane, ten telefon jest jak do tej pory bezczynny to i sam Android względnie duże energii zużywa, względnie powiadam gdy nic innego fon nie robi. Przejedź się z włączoną np. nawigacją przez kilka godzin, zrób screena z użycia baterii i będziesz wniebowzięty. Okaże się bowiem, że powiedzmy 70 procent energii zużyje np. ekran, 15 Yanosik a na Android system wyjdzie np. 1,5 procenta. 

Zauważyłem, że Gmail mi się tylko aktualizuje podczas połączenia z wifi, a na danych mobilnych sam nie potrafi pobrać nowych wiadomości. Mam ustawione, żeby łączył się i przez WiFi i dane mobilne, ale nic to nie daje. Wcześniej nie było takiego problemu. Mógłby ktoś to sprawdzić? Pewno i tak wyjdzie, że tylko ja mam taki problem na swoim Note 4X.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Tu już mniej istotne jest co zżera tą baterię, tylko dlaczego tak szybko spada jej poziom naładowania, skoro telefon jest bezczynny. Wcześniej aż tak dużego poboru nie było. Nie wspomnę już o Globalu na którym zużycie było naprawdę znikome. I pewnie zaraz znajdą się tacy co powiedzą to przejdź na Globala, ale nie o to chodzi. Zastanawiam się co jest nie tak, że u jednych bateria hula aż miło a w innych przypadkach coś szwankuje. Jeszcze w wersji chyba MIUI 9.3 było ok i później coś zaczęło się dziać. Co ciekawe instalując ponownie MIUI 9.3 bateria już tak nie trzymała jak wcześniej. Instalowałem na czysto, przeinstalowywałem ponownie, nie instalowałem żadnych apek, żeby sprawdzić jak sam system chodzi.  Co gorsze, że z żadnym xiaomi.eu nie miałem problemów ze stabilnością, zamulaniem itp. Dlatego tak trudno jest mi pogodzić się z tym drenażem baterii.

• Like 1

9 minut temu, Robcik napisał:

Dlatego tak trudno jest mi pogodzić się z tym drenażem baterii.

Podajesz wiele argumentów ale nie dotykasz jednego. Może to już czas na baterię nadchodzi? Sam piszesz, że "instalując ponownie MIUI 9.3 bateria już tak nie trzymała jak wcześniej". Procentowe podawanie zużycia energii na poszczególne procesy czy urządzenia nie do końca jest miarodajne.  Jeśli moja nowa bateria ma pojemność 4000 mAh i wiedziałbym że godzina pracy ekranu wymaga 400 mAh to zużycie 10%. Ale jeśli po dwóch latach bateria ma już tylko 50% swojej pierwotnej pojemności to godzina pracy ekranu to 20% zużycia?

Czy wie ktoś jak liczone jest zużycie? Czy liczone w stosunku do rzeczywistej, zmniejszającej się z upływem czasu pojemności?

Global ma bardziej restrykcyjne zamykanie aplikacji w tle,stąd bateria trzyma dłużej. Np operę na globalu mi cały czas zamykało (owszem miałem włączony domyślny tryb oszczędzania energii) ale w miui.eu mam tak samo i opera cały czas w tle.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Jak to teraz jest z tą paczką dodatków Miui Polska, można to do obecnych romów instalować? Bo widzę że od dłuższego czasu nie są podawane, a bardzo mi zależy szczególnie na klawiaturze

Poza tym na Redmi 4x aktualizacja śmiga 

Edited by genior

Po aktualizacji musiałem ponownie skonfigurować maila, bo wyrzucało błąd. Pytanie co zmieniło się w samej aplikacji poczty, bo przy konfiguracji nie ma już możliwości wyboru typu połączenia IMAP/POP3 i po ukończeniu konfiguracji poczty pobiera normalnie wiadomości odebrane, ale nie synchronizuje już wysłanych, roboczych itp. W ustawieniach jest tylko możliwość zmiany częstotliwości synchronizacji, zmiany planu oszczędzania, natomiast brak opcji synchronizacji folderów.
Telefon aktualizowany z wersji ze stycznia z Androida 7 - tam wszystko działało. Mi5 High
Pomoże ktoś?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, alex_master napisał:

Po aktualizacji musiałem ponownie skonfigurować maila, bo wyrzucało błąd. Pytanie co zmieniło się w samej aplikacji poczty, bo przy konfiguracji nie ma już możliwości wyboru typu połączenia IMAP/POP3 i po ukończeniu konfiguracji poczty pobiera normalnie wiadomości odebrane, ale nie synchronizuje już wysłanych, roboczych itp. W ustawieniach jest tylko możliwość zmiany częstotliwości synchronizacji, zmiany planu oszczędzania, natomiast brak opcji synchronizacji folderów.
Telefon aktualizowany z wersji ze stycznia z Androida 7 - tam wszystko działało. Mi5 High
Pomoże ktoś?

Ja sobie z tym poradziłem w następujący sposób: dodajesz Others -> wpisujesz maila i hasło z kosmosu typu [email protected] , weryfikacja nie przechodzi i pojawia się możliwość konfiguracji ręcznej !

Guest xgleni
13 godzin temu, Heisenberg napisał:

Zauważyłem, że Gmail mi się tylko aktualizuje podczas połączenia z wifi, a na danych mobilnych sam nie potrafi pobrać nowych wiadomości. Mam ustawione, żeby łączył się i przez WiFi i dane mobilne, ale nic to nie daje. Wcześniej nie było takiego problemu. Mógłby ktoś to sprawdzić? Pewno i tak wyjdzie, że tylko ja mam taki problem na swoim Note 4X.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

też mi wariuje gmail na Mi4s

Ja sobie z tym poradziłem w następujący sposób: dodajesz Others -> wpisujesz maila i hasło z kosmosu typu [email protected] , weryfikacja nie przechodzi i pojawia się możliwość konfiguracji ręcznej !
Po przynajmniej 10 próbach poszło! Dzięki wielkie@zieloony
Wszystko się synchronizuje tak jak trzeba.
Btw po odblokowaniu i rozwinięciu belki nie odpala się latarka ze skrótów, dopiero za 3-4 razem.

• ZduneX25 changed the title to MIUI 8.7.12
  • ZduneX25 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...