mrosi

MIUI 8.7.12

Recommended Posts

Hello pytanie!
Mam Redmi 5 Plus, soft 7.1.2., MIUI 9.6.2 i próbuję zainstalować przez aktualizację z poziomu telefonu (wskazuję plik .zip z MIUI 8.7.2)  po czym wywala mi błąd, ze mam spóbować przez flashboot'a. Czy muszę mieć odblokowanego bootloadera ?

Nie wiem czy na MIUI10 ten trik działa ale na 9 można wejść w oszczędzanie baterii w aplikacjach, nacisnąć te trzy kropeczki w prawym górnym rogu i wybrać "wyłącz oszczędzanie baterii". Wtedy lista zmienia się na szarą i powiadomienia działają jak trzeba. Chociaż akurat z Whatsapp i Gmail to powiadomienia działają nawet z włączonym oszczędzaniem, to jest trik dla mniej oczywistych aplikacji, których twórcy MIUI więc nie wrzucili na białą listę.

przy załączonym gps na belce powiadomień na wysoką dokładność po naciśnięciu ikonki  powinno GPS wyłączyć całkowicie, a pozostaje nadal włączone tylko przechodzi na tryb oszczędzania mimo że na belce pokazuje że jest wyłączone, tez tak macie?  R4X

• Like 2

Zaobserwowałem u siebie dwa problemy z bluetoothem i NFC.

Po włączeniu bluetootha ikona podświetla się na chwile (nie wyszukuje urządzeń) i po chwili gaśnie.

Wczoraj w biedrze podczas płacenia Peopay terminal nie widział telefonu. Tak jak by NFC było wyłączone. Podczas próby przesłania obrazu przez andorid beam drugie urządzenie nie widzi mojego telefonu. 

Na oba przypadki pomaga restart telefonu.

Oba przypadki zdarzyły się jak na razie tylko raz i wszystkie wczoraj. Od niedzieli nie miałem takiego problemu.

Dodatkowo stwierdzam brak certyfikatu...

Mi Note 3

Edited by niepewny

2 godziny temu, dev1407 napisał:

przy załączonym gps na belce powiadomień na wysoką dokładność po naciśnięciu ikonki  powinno GPS wyłączyć całkowicie, a pozostaje nadal włączone tylko przechodzi na tryb oszczędzania mimo że na belce pokazuje że jest wyłączone, tez tak macie?  R4X

Przecież to zawsze tak działało :)

Ja zaobserwowałem że na r4x jakby ekran się lekko rozkalibrowal. Naciskam w jednym miejscu a wychodzi coś innego np na klawiaturze daje L a wskakuje K. Klawiatura to SwiftKey. 

1 godzinę temu, mrosi napisał:

@StaryKoniu

Masz ROM MIUI Global. Przeczytałbyś chociaż pierwszy post w tym wątku...

Ależ oczywiście, że czytałem. Kolega ma Xiaomi 4A, takze GLOBAL i bez problemu wgrał MIUI 10 tym sposobem co ja chciałem.

Czyli reasumując - muszę odblokować bootloadera i wgrac z poziomu komputera ? BO już się pogubiłęm ..

Ależ oczywiście, że czytałem. Kolega ma Xiaomi 4A, takze GLOBAL i bez problemu wgrał MIUI 10 tym sposobem co ja chciałem.
Czyli reasumując - muszę odblokować bootloadera i wgrac z poziomu komputera ? BO już się pogubiłęm ..
Tak jak napisał kolega odblokowanie bootloadera to podstawa. Bez tego nic nie zrobisz

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, Antyhaker napisał:

Przecież to zawsze tak działało :)

ale mapa Google wymaga innej opcji niz samo gps a ze używam to irytujące, na globalu w poprzednich wersjach było tak samo?

Od zawsze, odkąd pamiętam (używam od MIUI 7).

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

22 minuty temu, dev1407 napisał:

ale mapa Google wymaga innej opcji niz samo gps a ze używam to irytujące, na globalu w poprzednich wersjach było tak samo?

Bzdura , nie wymaga , tylko sugeruje żeby włączyć dla uzyskania lepszych wyników, czyli lepiej Cię szpiegować. Proponuję dokładnie czytać informacje a nie tylko je od razu zatwierdzać :P 

Spoiler

k82kOuyl.png

Edited by SLiM

1 godzinę temu, Adamk102 napisał:

Tak jak napisał kolega odblokowanie bootloadera to podstawa. Bez tego nic nie zrobisz

OK, tak też zrobię - dopiero w sobotę, bo muszę czekać 360h :)

Dziwi mnie, ze kolega wgrał bez odblokowanego bootloadera z poziomu telefonu - mhmm ?

Z poziomu telefonu nie wygrasz jak nie masz twrp a żeby je wgrać musisz mieć odblokowany bootloader.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Powiadomienia z WhatsApp trochę są nie dopracowane, czas dostarczenia nachodzi jeden na drugi. Rozciągnięte i opcja odpowiedzi uciekła za nisko :D 

Czy tak jest we wszystkich powiadomieniach dla każdej aplikacji czy tylko WhatsApp ?

Spoiler

SVVRsjcl.jpgzzxpAsil.jpg

5 godzin temu, wujek22 napisał:

Z poziomu telefonu nie wygrasz jak nie masz twrp a żeby je wgrać musisz mieć odblokowany bootloader.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

zastanawia mnie dlaczego kolega wgral z poziomu systemu.. hmm

Może tylko tak mówił a sam nie wiedział do końca co robi. Czasem ludzie z niewiedzy głupoty gadają ;).

• Like 2

Czytam wypowiedzi i potwierdza się to co pisałem wcześniej, jeżeli chcecie mieć stabilny i szybki rom - to niestety trzeba wyczyścić wszystko co zostało po poprzednich wersjach. Z mojego doświadczenia - przy przechodzeniu z wersji starszej na nowszą (np. z 9 na 10), ale również odwrotnie z wyższej na niższą, dobrze jest w TWRP zacząć od format data, potem advanced wipe: dalvik/art cache, system, vendor, data, internal storage, cache i wgrać sam firmware dla danego romu, następnie wipe i cache, dalej (WAŻNE - BEZ RESTARTU) wgrać rom i zwykły wipe, restart.

Dla pytających o dane z telefonu - moim zdaniem kopia po podłączeniu telefonu do komputera, oczywiście przed wgraniem nowego romu (na marginesie większość danych i tak generalnie trzyma się w chmurze i telefon je odnajduje po zalogowaniu).

Używam miui 10 ver. 8.7.12 z 14 lipca czyli pierwszej wersji i wszystko chodzi bez zarzutu: powiadomienia i na blokadzie i na belce, informacje w kółku obok ikon itd. itp.

Nie testowałem APN.

Kończąc co do ustawień dźwięków i powiadomień to macie racje - trzeba być chińczykiem aby to ogarnąć.

Edited by moose
  • Like 1

Dość ostrzeżeń. Można prosić, ostrzegać, a i tak jeden mądry z drugim dalej robi swoje.

Ergo... Każdy kolejny wpis, który nie będzie dotyczył tematyki wątku, zostanie nagrodzony 10-godzinnym banem. Jeśli nie pomoże - ban pernanentny.

14 godzin temu, 2zerozero7 napisał:

Są 4 przyciski w lewym górnym rogu 

Nagrywanie ekranu screen i czyszczenie  a do czego służy czwarty ? 

Wyłącza/włącza przyciski funkcyjne.

• Like 1

Mili państwo, nie wiem, czy to już mój wiek powoduje, czy też może coś mi umknęło, ale zniknęła mi opcja sterowania wyświetlaniem numeru telefonu. Ogólnie nie używam tego, mam zawsze włączone jego wyświetlanie, lecz ostatnio natarczywie po kilka razy dziennie wydzwania do mnie kilka numerów, których nie znam i chciałbym sprawdzić/potwierdzić (tyle że anonimowo), czy aby na pewno to telemarketing lub coś w tym stylu. I tu zonk, bo o ile jakiś czas temu w opcjach dialera można było to zmienić, tak teraz nie widzę tej możliwości. Tak po cichu zabrano nam ewentualną anonimowość ?

38 minut temu, firefighter napisał:

Czy ktoś już rozkminił czy się da a jak tak to jak zmienić dzwięk SMS

A to nie zalicza się do dźwięku powiadomień? 

@firefighter w wersjach dla androida 7.x nie mozna zmienic tego. Mozna w 8.x. Na poczatku nie bylo takiej opcji wcale (nawet dla 8.x), wiec jest szansa, ze w jutrzejszym wydaniu to dodadza. :)

Mili państwo, nie wiem, czy to już mój wiek powoduje, czy też może coś mi umknęło, ale zniknęła mi opcja sterowania wyświetlaniem numeru telefonu. Ogólnie nie używam tego, mam zawsze włączone jego wyświetlanie, lecz ostatnio natarczywie po kilka razy dziennie wydzwania do mnie kilka numerów, których nie znam i chciałbym sprawdzić/potwierdzić (tyle że anonimowo), czy aby na pewno to telemarketing lub coś w tym stylu. I tu zonk, bo o ile jakiś czas temu w opcjach dialera można było to zmienić, tak teraz nie widzę tej możliwości. Tak po cichu zabrano nam ewentualną anonimowość ?
Wpisz w wyszukiwarkę na telefonie ID rozmówcy i pojawią się opcje ukrywania numeru telefonu.

Wpisz w wyszukiwarkę na telefonie ID rozmówcy i pojawią się opcje ukrywania numeru telefonu.

... lub w dialerze #31#[numertelefonu].

57 minut temu, mates21 napisał:

@firefighter w wersjach dla androida 7.x nie mozna zmienic tego. Mozna w 8.x. Na poczatku nie bylo takiej opcji wcale (nawet dla 8.x), wiec jest szansa, ze w jutrzejszym wydaniu to dodadza. :)

Dla MIUI10 z Androidem 7.x nie ma możliwości ustawienia osobnego dźwięku sms , xiaomi.eu tego nie poprawi a nie wierzę że Chińczycy to dodadzą w kolejnych wersjach. Dla modeli z Nugat w MIUI10 to są tylko zmiany kosmetyczne.

Na Mi6 widget kontaktu działa z koszmarnym opóźnienie, nie dzieje się nic i po kilku sekundach czasem pojawia się kontakt.

Modyfikować dźwięk sms na Mi6 się da w ustawieniach powiadomień wg opisywanego sposobu. W poprzednim wydaniu to nie działało, teraz jest już OK.

Regulacja dźwięku jest lepsza, ale docelowo wg mnie byłoby super w wyciszeniu podstawowym było wszystko jak w v.9 nie tylko dzwonki.

Edited by innyreader

Guest
This topic is now closed to further replies.