mrosi

MIUI 8.7.12

Recommended Posts

Też, nie mam problemów z tym ROMem, aczkolwiek jestem świeżo po instalacji - aktualizowałem 1h temu. Zobaczymy w praniu jak to będzie choć póki nie mam żadnych zastrzeżeń.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Też macie na lockscreenie godzinę od północy do 10 rano w formacie 12-godzinnym? (brakuje zera na początku). Widget zegara wyświetla godzinę prawidłowo czyli 09:34 a nie 9:34.

1.thumb.jpg.85f9c2a6221658758ddda1a942a6b72a.jpg 2.thumb.jpg.5baff41d7e49ebe95f84354f05a98b34.jpg

Tak swoją drogą ten nowy styl zegara na lockscreenie jest tak okropny, że głowa mała. Na siłę iosa chcą zrobić z tego systemu.

Jak lubiłem miui to teraz ten system wygląda jak robiony na kolanie, żadnej spójności czcionki w różnych miejscach różne grubości, wielości, tekst jak dla niedowidzących, jedna aplikacja domyślnie ciemne tło, druga biała aż oczy wypala. Kwestia gustu, ale moim zdaniem spierdolili. Miui 7 było ładne, a od v8 zaczęło się to sypać.

Edited by foopek
  • Like 1

w każdym razie nigdzie nie mogę tego znaleźć, bardzo przydatnej rzeczy - harmonogramów. 

Panel Sterowania -> Bateria -> Zaplanowane zadania

c8e60bf1b078a9bcfadff5ddfd80b3ba.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Po instalacji v2 zniknela opcja sterowania gestami...

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, ArtBa napisał:

Edit. Posiadam już v2 softu emoji6.png

Tapniete na mi4c

Daj link do v2 dla Mi4c....

4 minuty temu, mgreta36 napisał:

Daj link do v2 dla Mi4c....

Pobierz normalnie z działu download, przecież poprawione wersje nadpisują te stare.

• Thanks 1

3 hours ago, Glab said:

Czyli jedyny sposób na uruchomienie to powrót do starej wersji?  Jest szansa że w następnych wersjach będzie działać? Dodam że telefon RN4X a nie chciał bym wracać do starszych bo nie pamiętam kiedy ostatni telefon tak trzymał baterie ;(

Dołączam się do pytania. Zdjęcia z aplikacji domyślnej (szczególnie selfie) są okropne.

Błąd po aktualizacji na MI4C (TWRP3.0.3), 2xSIM + odblokowanie twarzą.

Po instalacji pokazuje się na 1-2 sekundy ekran odblokowania karty sim. W tym czasie klawiatura jest nieaktywna po czym ekran robi się czarny.

Pozostają podświetlone klawisze menu/home/back, reboot nic nie daje.

Pomogło dopiero wyjęcie SIM i factory reset z TWRP.

Czy po zainstalowaniu 8.7.12v2 na Mi4c mogę bezpiecznie powrócić do 8.4.26 z backupu TWRP ?

Edited by mgreta36
  • Like 1

Pytanie czy pasek powiadomień na miui 10 da się w jakiś magiczny sposób rozszerzyć do 6 ikonek w poziomie ? 4 to za mało dla mnie 

Screenshot_2018-07-16-11-57-34-115_com.android.browser.png

4 minuty temu, mgreta36 napisał:

Czy po zainstalowaniu 8.7.12v2 na Mi4c mogę bezpiecznie powrócić do 8.4.26 z backupu TWRP ?

Tam tylko zagraj kopie na dysk zrób vipe all na telefonie i wygraj dopiero kopie na telefon i zapusc przywracanie z kopii . W innym wypadku  mojego doświadczenia będziesz miał błędy co kilka sekund że aplikacja została zatrzymana czy jakoś tak 

• Thanks 1

Jak by komus przy odblokowaniu palcem, opoznialo o ok 2 s wejcie w pulpit, to winny moze byc nie standardowy pulpit blokady. 

Jak by komus przy odblokowaniu palcem, opoznialo o ok 2 s wejcie w pulpit, to winny moze byc nie standardowy pulpit blokady. 

Ten standardowy wcale nie dziala... Jest tylko czarny ekran jakby wcale się nie wybudził

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Ja tak mialem po przejsciu spowrotem z inne go na standardowy, po zwyklym restarcie problem ustapil. Co prawda idblokowanie palcem nie jest takie szybkie jak w miui9. 

16 minut temu, 2zerozero7 napisał:

Pytanie czy pasek powiadomień na miui 10 da się w jakiś magiczny sposób rozszerzyć do 6 ikonek w poziomie ? 4 to za mało dla mnie 

Spoiler

LFhWySZl.jpgs1vP8oCl.pngudJre4Pl.png

• Thanks 1

@SLiM z tym paskiem to chyba na andku 8.0+ bo na 7.0 tego nie mam :/

Jaką aplikację używasz do pogody? Ta systemowa jest bezużyteczna

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Ma ktoś problemy z GPS? Mimo, że ustali lokalizacje. Cały czas miga "Wyszukiwanie adresu GPS". Błąd zgłoszony niecały miesiąc temu, a najwidoczniej nie chce im się naprawić. Wideo w spoilerze.

Spoiler

Na mi6 też nie ma wyboru ilości ikon w pasku, a szkoda. Też bym z tego skorzystał.

Tapatalk - Xiaomi MI6

Dnia 14.07.2018 o 11:17, mrosi napisał:

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

a będzie dostępna też klawiatura MIUI?

Mi 5x obecnie mam MIUI 9 | 8.4.19 wyskakuje ze jest dostepna aktualizacja 8.7.12 v2 (1,2G). Jezeli dam pobierz wyskakuje blad (Aplikacja Aktualizacja przestala dzialac) 

@SLiM @Heisenberg u mnie nie ma połowy opcji, które pokazał SLiM, a mam 8.7.5 Mi5 8.0.

Miałeś to też na 8.7.5? Czy to nowy feature od 8.7.12? Jest szansa, że dodają to do reszty softów?

Btw. kiedy naprawią certyfikaty na stronie xiaomi.eu? Antywirus pokazuje mi ostrzeżenie o niezaufanym certyfikacie.

Ta witryna nie umożliwia bezpiecznego połączenia
Serwer xiaomi.eu nie zaakceptował lub nie otrzymał Twojego certyfikatu logowania.
Skontaktuj się z administratorem systemu.

@Heisenberg @srgn1 pytanie było "czy pasek powiadomień na Miui 10 da się w jakiś magiczny sposób rozszerzyć do 6 ikonek w poziomie ??" więc moja odpowiedź była adekwatna do pytania ;) Nie było mowy o konkretny build. Pytałem o możliwość dodania takich opcji na xiaomi.eu , nie dostałem odpowiedzi , więc zakładam że nie ma takiej możliwości. Kończę off-top.

Edited by SLiM
  • Like 1
  • Thanks 1

9 minut temu, SLiM napisał:

@Heisenberg @srgn1 pytanie było "czy pasek powiadomień na Miui 10 da się w jakiś magiczny sposób rozszerzyć do 6 ikonek w poziomie ??" więc moja odpowiedź była adekwatna do pytania ;) Nie było mowy o konkretny build. Pytałem o możliwość dodania takich opcji na xiaomi.eu , nie dostałem odpowiedzi , więc zakładam że nie ma takiej możliwości. Kończę off-top.

U mnie to jednak nie działa a możesz powiedzieć na jakim telefonie to dziala ?

Ja mam rn4x ..ale fajnie że jest pewnie wejdzie kiedyś do starszych modeli 

Przed chwilą, 2zerozero7 napisał:

U mnie to jednak nie działa a możesz powiedzieć na jakim telefonie to dziala ?

Ja mam rn4x ..ale fajnie że jest pewnie wejdzie kiedyś do starszych modeli 

Spoiler

To nie kwestia modelu tylko wersji Miui, takie dodatki są na MiuiPro.

• Like 1
  • Thanks 1

Co powoduje włączenie przycisku Android Easter Egg na pasku powiadomień? Mam ikonkę Empty Dish, po kliknięciu mogę wybrać - Chicken, Fish, Treat lub Bits.

Mógłbym prosić na priv jakiś link do serwerów z miui pro ? Czym to się różni od zwykłego miui ?
ROM jest płatny, a różni się całkiem wieloma opcjami. Jestem jego polskim tłumaczem. Ale... EOT, bo to nie o tym wątek ;-)
  • Thanks 1

2 godziny temu, angry napisał:

a będzie dostępna też klawiatura MIUI?

Wątpię, bo z tego co widzę, projekt paczki dodatków MIUI Polska został (chyba) porzucony. Musiałby się wypowiedzieć @Acid.

Mnie też tego brakuje, więc posiłkuję się paczką, która była dostępna wcześniej: http://miuipolska.pl/d/Acid/Dodatki_MIUIPolska_20052017.zip

• Like 1
  • Thanks 1

Na Redmi 4X po wybraniu "Pobierz" pokazuje się taki komunikat Screenshot_2018-07-16-15-40-50-187_pl.zdunex25.updater.png i nie daje się pobrać.

Edited by GregorJan

1 godzinę temu, rock'n'rolla napisał:

Co powoduje włączenie przycisku Android Easter Egg na pasku powiadomień? Mam ikonkę Empty Dish, po kliknięciu mogę wybrać - Chicken, Fish, Treat lub Bits.

LOL dopiero odkryłem o co chodzi ... po tylu miesiącach :D

https://www.androidcentral.com/android-70-nougat-developer-preview-5-actually-comes-awesome-easter-egg

3 godziny temu, Radius napisał:

Ma ktoś problemy z GPS? Mimo, że ustali lokalizacje. Cały czas miga "Wyszukiwanie adresu GPS". Błąd zgłoszony niecały miesiąc temu, a najwidoczniej nie chce im się naprawić. Wideo w spoilerze.

Odkryj ukrytą treść

Spróbuj w GPS zmienić wysoką dokładność na tylko GPS 

https://youtu.be/xJ9gkO3j55I

16 godzin temu, Janekowski napisał:

Z płynności działania jestem zadowolony, natomiast mam problemy z powiadomieniami. Nie wyświetlają się na ekranie blokady, za to są sygnalizowane diodą.

U mnie podobnie. Ale losowo, jeśli chodzi o diodę. Na ekranie powiadomień - tylko gmail, komunikatory i SMS-y - nie.

35 minut temu, Glab napisał:

Spróbuj w GPS zmienić wysoką dokładność na tylko GPS 

Nie ma znaczenia, zawsze korzystam z tej opcji. Od momentu wydania 9.5.10 Global Stable zepsuł się GPS (Normalnie nawiguje, ale nie mam pewności czy nie drenuje baterii) Gdzieś czytałem, że na kilku innych modelach jest podobnie.

ps. Wcześniej sprawdzałem na 8.7.12 Global Dev i było podobnie, więc wątpię żeby to był jakiś błąd od strony Xiaomi.eu

Edited by Radius

47 minut temu, GregorJan napisał:

Nie instaluj V2 na R4x, tylko znikną gęsty sterowania, a reszta to samo co V1. Właśnie, masz może zachowane V1?

Guest
This topic is now closed to further replies.