mrosi

MIUI 8.7.12

Recommended Posts

15 minut temu, waldi1972 napisał:

u mnie było identycznie. pomogło niestety fabryczny reset w twrp. 

ale czy to nie oznacza utraty danych wszystkich ?

znaczy wiesz, masz zdjęcia w chmurze. aplikacje są do pobrania z biblioteki sklepu google, no nie wiem jakie inne masz dane. generalnie tracisz dane i trzeba je odtwarzac

37 minut temu, Domek234 napisał:

ale czy to nie oznacza utraty danych wszystkich ?

Wszystkich? Nie. Factory reset nie rusza zawartości folderu "storage" na partycji "data" (czyli tej gdzie siedzą np. zdjęcia).

Edited by latet

Różnie to bywa. W teorii jest tak jak piszesz, ale widziałem już przypadki, kiedy factory reset wbrew logice wyczyścił też internal storage. Także na wszelki lepiej mieć kopię.

7 godzin temu, Lukaszczyk napisał:

Na Redmi5Plus pojawił się problem. Aktualizacja przez TWRP + wipe Cache i Dalvik. Wszystko sie zainstalowało jednak po reboocie telefon miga na ekranie blokady. Nie mogę go odblokować  bo gaśnie. Tak jakby aplikacja interfejsu się resetowała. Jakiś pomysł? Z góry dziękuję.

Pewnie problem już rozwiązałeś, natomiast ja miałem to samo.

Za którymś razem przy podświetleniu ekranu blokady udało się odblokować telefon wzorem, wyjade mi się że ten bug mógł być spowodowany starym wzorem twarzy (w nowym Miui trzeba dodać nowy wzór, stary się usuwa). Po tym na siłę wymuszonym odblokowaniu wzorem wszystko już było ok, system sam poprosił o dodanie "nowej twarzy"

Po ustawieniu ponownie ekranu blokowania w menu tematów problem ustąpił
Dzięki

Tapniete na mi4c

AD ArtBa...

U mnie strasznie muli telefon. U Ciebie na Mi4c tez ? czy jest ok.

Edited by mgreta36

42 minuty temu, waldi1972 napisał:

ja dziś robiłem i poszło wszystko do diabła

po resecie miałeś problem z nie pojawiającą się klawiaturą? nie mogę połączyć się do żadnego wi-fi bo nie ma jak wpisać hasła ...

1 minutę temu, Domek234 napisał:

po resecie miałeś problem z nie pojawiającą się klawiaturą? nie mogę połączyć się do żadnego wi-fi bo nie ma jak wpisać hasła ...

A po prostu nie możesz wybrać pierwszej opcji i odblokować telefon ??

38 minut temu, Olek619 napisał:

Pewnie problem już rozwiązałeś, natomiast ja miałem to samo.

Za którymś razem przy podświetleniu ekranu blokady udało się odblokować telefon wzorem, wyjade mi się że ten bug mógł być spowodowany starym wzorem twarzy (w nowym Miui trzeba dodać nowy wzór, stary się usuwa). Po tym na siłę wymuszonym odblokowaniu wzorem wszystko już było ok, system sam poprosił o dodanie "nowej twarzy"

Problem rozwiązany, zgodnie z informacją, full wipe i wszystko działa :)

9 minut temu, Domek234 napisał:

też tak miałem ;) Hasło wpisałem w polu do konta xiaomi, kopia do schowka i wklejenie w wi-fi 

• Like 1

2 minuty temu, SLiM napisał:

A po prostu nie możesz wybrać pierwszej opcji i odblokować telefon ??

nie dało rady kazał zalogować się do konta przez internet, zdjąłem hasło z wi-fi w domu połączyłem zalogowałem (na stronie logowania już klawiatura działała) i już dobrze działa. Ofc siec znowuzabezpieczona XD

• Like 1

1 minutę temu, Domek234 napisał:

nie dało rady kazał zalogować się do konta przez internet, zdjąłem hasło z wi-fi w domu połączyłem zalogowałem (na stronie logowania już klawiatura działała) i już dobrze działa. Ofc siec znowuzabezpieczona XD

Przecież jak jest karta SIM w telefonie to w pierwszej opcji łączy się na danych mobilnych, u mnie działa za każdym razem bez wybierania WiFi.

1 minutę temu, SLiM napisał:

Przecież jak jest karta SIM w telefonie to w pierwszej opcji łączy się na danych mobilnych, u mnie działa za każdym razem bez wybierania WiFi.

widzisz, że @Lukaszczyk miał ten sam problem coś nie działa tak jak powinno :/

• Like 1

7 minut temu, SLiM napisał:

w przypadku sieci a2mobile APN trzeba ustawiać ręcznie i na początku nie działają dane mobilne ;)

Edited by Lukaszczyk

1 minutę temu, Lukaszczyk napisał:

w przypadku sieci a2mobile APN trzeba ustawiać ręcznie i na początku nie działają dane mobilne ;)

No i wszystko jasne , może warto napisać do @Acid żeby dodał te ustawienia.

Dnia 14.07.2018 o 19:16, Sotom napisał:

A czy ktokolwiek doświadczył, szczególnie użytkownicy MiMix2, tego że apka aparatu nie wchodzi w stan uśpienia i drenuje baterie np w nocy? Obojętnie jaka wersja miui.

Nigdy - u mnie drenaż baterii przez noc od pół roku wynosi od 0 do 2% 

WI-FI,MOBILNY,GPS,BT nigdy nie wyłączam,(może szuka Ci lokalizacji zdęcia?)

Witam, mam pytanie: jak wyłączyć dźwięk komunikatu przy przejściu z godzin ciszy do trybu normalnego? (podczas ręcznego przełączania też się to wyświetla/odtwarza).
To taki denerwujący mini budzik.

mix2s, rom bieżący,

Edited by gutes

Z płynności działania jestem zadowolony, natomiast mam problemy z powiadomieniami. Nie wyświetlają się na ekranie blokady, za to są sygnalizowane diodą. W ustawieniach aplikacji poustawiane powiadomienia na ekranie blokady, a w zakładce battery wyłączone oszczędzanie energii dla aplikacji, z których chcę mieć powiadomienia. Czy ktoś miał podobny problem? 

Nie wiem czy jest to dostępne w MIUI 10, w każdym razie nigdzie nie mogę tego znaleźć, bardzo przydatnej rzeczy - harmonogramów. Dzięki, którym można telefonowi zlecić, aby w godzinach np. 23:00-7:00 miał włączony tryb samolotowy, wyciszony dźwięk, a np. po 17:00 sam włączał WiFi i wyłączał LTE itd. To była dla mnie bardzo użyteczna funckja, wcześniej była w Panelu Sterowania, teraz nigdzie nie mogę jej znaleźć, czy jest ona dostępna? 

Ja też miałem problem z klawiaturą w WiFi jeszcze na poprzedniej wersji 8.5...(ostatnia dla RN4X), po wipe zablokowało telefon i musiałem się zalogować do konta xiaomi a karta sim łączy się dopiero po odblokowanie telefonu. Zadziałało jedynie zalogowanie do sieci bez hasła ;/

Na RN4S ta wersja jak na razie działa bez większych problemów tylko trzeba się przyzwyczaić do zmiany wyglądu :)

Jak usuwa się powiadomienia w sratej wersji wystarczyło przesunąć w prawo a tu nie wiem jak się pozbyć

Edit. Ciekawe teraz powiadomienia usuwają się normalni ale co do wyglądu to chyba się nie przyzwyczaję niektóre rzeczy wielkie jak dla niedowidzących np budzik

ArtBa u mnie błąd z latarką nie występuje

Edited by Glab

Mam kolejny błąd.

Podczas uruchamiania latarki na lockscreenie przytrzymując klawisz menu nie pojawia się ikona latarki (w sumie bez różnicy), ale po odblokowaniu i wciąż używaniu latarki ikona w szybkim menu się nie zmienia i udaje nieaktywną.

Po kliknięciu nadal jest nieaktywna, ale latarka się wyłącza.

Krótko mówiąc latarka nie zawsze jest spięta z menu u góry i bywają rozbieżności wskazań.

Na miui 9 nie doświadczałem tego

Edit. Posiadam już v2 softu

Tapniete na mi4c

Mam problem z Google Cam, weflashowalem magiska i moduł api. Niestety gdy moduł jest włączony w magisku nie uruchamia się domyśla aplikacja aparatu a google cam crashuje. Znalazł ktoś już jakas alternatywna metode działającą na Mi Note 3?

Ja mam tylko jedną uwagę:

Telefon mi strasznie zwolnił. Nie jestem jakiś nadwrazliwy, ale widzę zdecydowany spadek w działaniu. Wszystko się jakoś tak dłużej otwiera, ładuje..
Skale animacji mam 0.5. Wgrania tylko v2, pominąłem v1.
Rn5p

Działa po prostu wolniej.

6 godzin temu, Peaceul napisał:

Znalazł ktoś już jakas alternatywna metode działającą na Mi Note 3?

Nie. 

Nie działa GCam(brak bibliotek w systemie - usunięte) a wgrany moduł powoduje błąd Miui Camera. Usuń/wyłącz moduł.

Nie wiem jaka jest sytuacja w innych modelach.

6 godzin temu, frrancuz napisał:

Telefon mi strasznie zwolnił.

Wyczyść cache i dalvik cache w twrp - ewent. kilka razy.

Edited by dzidexx

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Nie działa GCam(brak bibliotek w systemie - usunięte) a wgrany moduł powoduje błąd Miui Camera. Usuń/wyłącz moduł.

Czyli jedyny sposób na uruchomienie to powrót do starej wersji?  Jest szansa że w następnych wersjach będzie działać? Dodam że telefon RN4X a nie chciał bym wracać do starszych bo nie pamiętam kiedy ostatni telefon tak trzymał baterie ;(

33 minuty temu, Glab napisał:

Czyli jedyny sposób na uruchomienie

Odpowiadałem na konkretne pytanie - dotyczące jednego modelu - Mi Note 3.

Mam kolejny błąd.
Podczas uruchamiania latarki na lockscreenie przytrzymując klawisz menu nie pojawia się ikona latarki (w sumie bez różnicy), ale po odblokowaniu i wciąż używaniu latarki ikona w szybkim menu się nie zmienia i udaje nieaktywną.
Po kliknięciu nadal jest nieaktywna, ale latarka się wyłącza.
Krótko mówiąc latarka nie zawsze jest spięta z menu u góry i bywają rozbieżności wskazań.
Na miui 9 nie doświadczałem tego

Edit. Posiadam już v2 softu

Tapniete na mi4c
U mnie ok. Masz domyślny temat.

Guest
This topic is now closed to further replies.