mrosi

MIUI 8.7.12

Recommended Posts

Na Redmi5Plus pojawił się problem. Aktualizacja przez TWRP + wipe Cache i Dalvik. Wszystko sie zainstalowało jednak po reboocie telefon miga na ekranie blokady. Nie mogę go odblokować  bo gaśnie. Tak jakby aplikacja interfejsu się resetowała. Jakiś pomysł? Z góry dziękuję.

8 minut temu, Lukaszczyk napisał:

Na Redmi5Plus pojawił się problem. Aktualizacja przez TWRP + wipe Cache i Dalvik. Wszystko sie zainstalowało jednak po reboocie telefon miga na ekranie blokady. Nie mogę go odblokować  bo gaśnie. Tak jakby aplikacja interfejsu się resetowała. Jakiś pomysł? Z góry dziękuję.

Kto kazał Ci zrobić czyszczenie? Widziałeś gdzieś w poradniku? Ludzie....

Instalacja ROM i restart. Jak można to jeszcze wytłumaczyć prościej...?

Uruchom TWRP i ponów instalację ROMu. Potem restart. TYLKO RESTART.

4 minuty temu, mrosi napisał:

Kto kazał Ci zrobić czyszczenie? Widziałeś gdzieś w poradniku? Ludzie....

Instalacja ROM i restart. Jak można to jeszcze wytłumaczyć prościej...?

Uruchom TWRP i ponów instalację ROMu. Potem restart. TYLKO RESTART.

Efekt jest takie sam, niezależnie od wipe'a cache/dalvik. Za pierwszym razem zrobiłem zwykły update przez twrp bez czyszczenia - problem wystąpił, potem zrobiłem ponowna instalacje romu z czyszczeniem, jednak ciągle to samo.

2 minuty temu, Lukaszczyk napisał:

Efekt jest takie sam, niezależnie od wipe'a cache/dalvik. Za pierwszym razem zrobiłem zwykły update przez twrp bez czyszczenia - problem wystąpił, potem zrobiłem ponowna instalacje romu z czyszczeniem, jednak ciągle to samo.

Obawiam się, że czeka Cię Format Data. Jeśli masz jakieś "twarde" dane na telefonie, to uruchom telefon w TWRP, podłącz do PC i skopiuj wszystko do PC. No a potem format...

Do użytkowników mi4c małe pytanko. Czy u was też licznik kroków działa tylko do godziny 23:59 a po przekroczeniu 24 zeruje się i już przestaje liczyć aż do ponownego uruchomienia.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Czy u Was na panelu Skróty apki też aż tak długo się włączają? Chodzi mi o Skroty na lewym pulpicie jak ktoś ma.

Czy u Was na panelu Skróty apki też aż tak długo się włączają? Chodzi mi o Skroty na lewym pulpicie jak ktoś ma.

U mnie wszystko śmiga szybko z tych skrótów

Jednak zaczęły długo się odpalać jak dodałem 3 inne aplikacje. Czeka się tak z 3 sekundy i wtedy odpala

czy ktoś wie co jest przyczyną, że po updacie zaszyfrowało mi internal-storage? chciałem teraz zrobić upgrade do v2 i nie mogę się pod twrp dostać do pamięci, bo prosi o hasło którego oczywiście nie ma :(

Narzekacie i narzekacie...dobrze wiedzieliscie że to jest beta która może zawierać błędy.Nie skarżyć się tylko po prostu zgłaszać błędy ;) Na tą chwilę to i tak malutkie błędy.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

35 minut temu, atomrat napisał:

U mnie wszystko śmiga szybko z tych skrótów

Jednak zaczęły długo się odpalać jak dodałem 3 inne aplikacje. Czeka się tak z 3 sekundy i wtedy odpala

Czyli jednak popsuli to :/

2 minuty temu, MiD napisał:

@RASTY777 spróbuj użyć normalnego PINu

nie mam PINu, mam tylko wzór blokady i odciski, usunąłem ale nic to nie daje, zgram sobie backup i zrobie format - nie ma chyba innego wyjścia

2 godziny temu, mrosi napisał:

Zlikwiduj spację i "(1)" w nazwie pliku...

To nie pomoże, bo to nie przeszkadza.

11 minut temu, RASTY777 napisał:

nie mam PINu, mam tylko wzór blokady i odciski, usunąłem ale nic to nie daje, zgram sobie backup i zrobie format - nie ma chyba innego wyjścia

Jak doszło do tego zaszyfrowania? To się zdarza przy instalacji globali przez fastboot, ale żeby instalacja EU przez TWRP spowodowała takie szyfrowanie?!?!?

7 minut temu, latet napisał:

Jak doszło do tego zaszyfrowania? To się zdarza przy instalacji globali przez fastboot, ale żeby instalacja EU przez TWRP spowodowała takie szyfrowanie?!?!?

No właśnie nie wiem, zwykły update z 8.7.5 na 8.7.12 i potem zonk. Kiedyś tak miałem przy aktualizacji twrp - chyba, że może w tym romie jest jakaś nowsza wersja dla mojego MINote2 ale nie wygląda na to - dziwne to jest - zobaczmy czy format pomoże...

w mi 5x po instalacji też miga na blokadzie. instalowałem bez cache dalvika. podpowiedzcie co teraz zrobić? czy mogę bezpiecznie wrócić do poprzedniej wersji? 

Edited by waldi1972

Niby tak ale z tego co pamietam to globala miui 10 dla mi5 brak oraz brakuje: ucinania ogonkow (dla sms bardzo wazne bo inaczej koszty) oraz ilosc kolumn jest mniejsza. Cos jeszcze waznego?
Ja mam w nju nolimit sms to mnie wali czy wysyłam 1 czy 17.

Z Mi5

17 godzin temu, Waxy napisał:

Czy wy tez macie opoznienie podczas odblokowania czytnikiem linii, tak ok 2 sekundy? Plus po odblokowaniu na ulamek sekundy mrugnie pulpit blokady. 

Edited by Ursusc360

Da się w pogodzie zrobić aby pokazywało pogodę na podstawie lokalizacji a nie na sztywno przypisanych miejsc?

Nie działają na mi5 żadne appsy google Camera. W poprzedniej wersji wszystko było ok.

Edit: ponowne odblokowanie API przez twrp i działa.

Edited by majstersztyk

1 godzinę temu, RASTY777 napisał:

No właśnie nie wiem, zwykły update z 8.7.5 na 8.7.12 i potem zonk. Kiedyś tak miałem przy aktualizacji twrp - chyba, że może w tym romie jest jakaś nowsza wersja dla mojego MINote2 ale nie wygląda na to - dziwne to jest - zobaczmy czy format pomoże...

coś tu jest nie tak, po czystej instalacji na MI Note 2 po full format data po 1-szej konfiguracji nie widzi internal storage w twrp - niby już nie ma komnunikatu o szyfrowaniu ale partycja /data jest niedostępna, na v2 jest to samo... ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi?

EDIT:

chyba się udało, podniosłem TWRP do v.3.2.2-0 i jest ok, twrp widzi partycję

Edited by RASTY777
rozwiązanie

Miałem dzisiaj to samo po zaktualizowaniu do wersji z literką a ktira pohawila sie dzisiaj. Ponownie zainstalowalem z twrp bez czyszczenia czegokolwiek wersje z wczoraj (bez literki a) i problem ustąpił. Nie wiem czy pomogłem ale ....

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, Ursusc360 napisał:

Czy wy tez macie opoznienie podczas odblokowania czytnikiem linii, tak ok 2 sekundy? Plus po odblokowaniu na ulamek sekundy mrugnie pulpit blokady. 

Tak. U mnie dzieje się to samo na RN4X. Będę wgrywał v2, ale nie sądzę, że w tym wydaniu zostało to naprawione. Zapewne musimy poczekać na kolejne wydania, aby zostało to poprawione.

przestrzegam użytkowników mi 5x. instalowanie tej wersji powoduje problem z miganiem ekranu początkowego. pomaga dopiero format data a to jest co najmniej kłopotliwe.

Czy tylko u mnie (Redmi 5+) nie działa zakładka "Słuchawki i efekty dźwiękowe" ? W logu błędów jest kilkadziesiąt linijek kończących się  .java .

Edit: zainstalowałem dzisiejszą wersję z 15.07 i już działa.

Edited by Szkarad

Mi5X aktualizacja przez OTA (wybrałem plik zip) niestety po włączeniu telefonu nie da się wpisać pinu. Ekran co chwile gaśnie i blokuje telefon robi to tak szybko, że nie ma szans na wpisanie pinu. Po długim przytrzymaniu przycisku blokady pojawia się menu wyłącz /reset i tu już ekran nie gaśnie. Ktoś miał taki problem wie co począć ?

Guest
This topic is now closed to further replies.