mrosi

MIUI 8.7.12

Recommended Posts

mam problem wgrac ten soft mam taki komunikat na czerwono "

"updater process ended witth ERROR :7

error instaling zip file /data /media/0/xiaomi .eu_multi _HM4X_8.7.12_v10-7.1.zip"

ktos wie gdzie lezy problem?

Jeżeli to prawda (a wygląda na to że tak, patrząc na własny przypadek) to czemu szanowni autorzy miui polska POMINĘLI ten "szczegół" w changelogu ??!!??
Miło by było jakby [mention=1160]Acid[/mention] się wypowiedział w tej kwestii.
Robi się trochę bałagan z antirollback.. o ile mniej więcej wiadomo jaka sytuacja wygląda z global Stable/Dec czy China stable/Dev to kompletnie nie wiadomo jak jest z Romami xiaomi.eu... moim zdaniem to strzał w kolano bo jak wiadomo w Romach czy to globalach czy xiaomi.eu zdążają się bugi większe,mniejsze i co zrobić w sytuacji gdy zainstaluję się aktualizacje i nagle okaże się że na nowej wersji romu nie działa coś?? A teraz nie wiadomo co z xiaomi.eu mam 8.7.12 i nie wiem czy można wrócić na starsze Romy czy nie.. Acid proszę wypowiedz się na ten temat.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, marcinj6 napisał:

kompletnie nie wiadomo jak jest z Romami xiaomi.eu...

Kilka razy było:

Tylko Redmi Note 5(whyred) posiada anti.

Super xiaomi... Po prostu rewelacyjnie.. rozumialbym takie zachowanie gdyby wszystkie aktualizacje były w 100% idealne a tak to teraz strach cokolwiek aktualizować.. a z tego co czytałem nawet przywrócenie kopi twrpnie pomaga.. i teraz pytanie co użytkownicy redmi note 5 pro mają zrobić gdy aktualizacja będzie skopana..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

15 minut temu, tomkill napisał:

mam problem wgrac ten soft mam taki komunikat na czerwono "

"updater process ended witth ERROR :7

error instaling zip file /data /media/0/xiaomi .eu_multi _HM4X_8.7.12_v10-7.1.zip"

ktos wie gdzie lezy problem?

A wgrywasz właściwy ROM dla danego modelu ? Jak tak to zmień TWRP na najnowsze i nie będzie tego błędu.

@marcinj6 bałagan się nie robi sam tylko robisz go Ty i inne osoby które tu o tym piszą. Ci którzy są zainteresowani tematem to już dawno znaleźli informacje w odpowiednim dziale na forum. 

https://miuipolska.pl/forum/topic/35617-antirollback-w-nowszych-buildach-miui/?tab=comments#comment-454687

Edited by SLiM

5 minut temu, k.mlynarczyk87 napisał:

Też macie kalkulator częściowo po angielsku ?

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Tak.

12 godzin temu, Acid napisał:

Jest błąd FC tej funkcji czy nic się nie dzieje po naciśnięciu?

Wysłane z MI 6

Nie ma FC. Wyrzuca tak jakby do ekranu blokady. Dokładnie takie coś: <<Link>>

17 minut temu, SLiM napisał:

A wgrywasz właściwy ROM dla danego modelu ? Jak tak to zmień TWRP na najnowsze i nie będzie tego błędu.

@marcinj6 bałagan się nie robi sam tylko robisz go Ty i inne osoby które tu o tym piszą. Ci którzy są zainteresowani tematem to już dawno znaleźli informacje w odpowiednim dziale na forum. 

https://miuipolska.pl/forum/topic/35617-antirollback-w-nowszych-buildach-miui/?tab=comments#comment-454687

moj telefon to xiaomi mi6 sagit dobry rom sciagnalem ,wersja twrp to 3.2.2-0 i scignalem aktulizacje twrp  dalej mam ten sam problem ;/

16 godzin temu, Thomas_Anderson napisał:

Tryb portretowy to taki z rozmytym tłem

Oreo tastes better with Xiaomi Mi6

switenie dziala ale to juz przeciez jest od poprzedniej wersji. Czemu dodane jako nowosc dopiero w tej liscie?

Przed chwilą, tomkill napisał:

moj telefon to xiaomi mi6 sagit dobry rom sciagnalem ,wersja twrp to 3.2.2-0 i scignalem aktulizacje twrp  dalej mam ten sam problem ;/

Skoro masz Mi6 to czemu chcesz wgrać plik dla Redmi 4X ?? error instaling zip file /data /media/0/xiaomi .eu_multi _HM4X_8.7.12_v10-7.1.zip

2 godziny temu, SLiM napisał:

MIUI 8.7.12 v2 ALL ROMS REUPLOADED
- Fixed lockscreen notifications
- Fixed Calculator app crash on 7.x devices

AFH uploaded, SF still uploading..

Wgralem wersje v2 ale nie poprawil sie player na ekrnai eblokady - nadal brak :( mimo ze byl w wersji z poczatku lipca. @Acid wiesz czemu?

1 minutę temu, SLiM napisał:

Skoro masz Mi6 to czemu chcesz wgrać plik dla Redmi 4X ?? error instaling zip file /data /media/0/xiaomi .eu_multi _HM4X_8.7.12_v10-7.1.zip

taki rom jest pod mi6 ,teraz sie domyslilem bo do m6 jest 1.4gb a wczesniej co sciagnalem rom to 1.1gb

Na v2 nie pojawiają się powiadomienia na lockscreenie z Whatsappa, ale już z zaplanowanych zadań tak. Więc połowicznie się naprawiło.

Znalazłem przyczynę czarnego ekranu. Dzieje się tak po zmianie oryg wartości dpi. Zawsze zmieniałem 480 na 430 ale tu niestety nie działa :/

Edited by bolok

Dnia 15.07.2018 o 11:26, grzybiarz91 napisał:

Na v2 nie pojawiają się powiadomienia na lockscreenie z Whatsappa, ale już z zaplanowanych zadań tak. Więc połowicznie się naprawiło.

I się nie będą pojawiać , na china dev nie poprawili tego więc na xiaomi.eu niby czemu ma działać.

Jedyne rozwiązanie dla Whatsapp to włączenie w jego ustawieniach powiadomień.

Spoiler

PxLTbsZl.pngJ1LYifyl.jpg

@tomkill ogarnij się :P https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528048765

Edited by SLiM

[mention=40638]Bastek[/mention] zerknij w Ustawienia>Nawigacja systemowa i zobacz czy nie masz czasem ustawionych gestów.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

I wszystko w tym temacie. Faktycznie przy włączonych gestach nie dziala podswietlenie. Dzięki :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

18 godzin temu, ArtBa napisał:

A ja znalazłem buga emoji849.png

Kółko ładowania nie zawsze się ustawia 

To jeszcze tylko napisz, jaki masz motyw...

Po raz kolejny przypominam, czego dotyczy wątek. Na pewno nie przepisywaniu poradnika "Jak powrócić do starszej wersji MIUI"(@pl_shibby) i innym celom...

To jeszcze tylko napisz, jaki masz motyw...
Podstawowy (default)
Wysyłam screena też z resztą informacji 8d22f97a5bd5fa98f6028e3e2bb96c87.jpg

Tapniete na mi4c

11 minut temu, ArtBa napisał:

Podstawowy (default)
Wysyłam screena też emoji6.png z resztą informacji

To spróbuj jeszcze raz zastosować motyw systemowy lub spróbuj innego motywu systemowego, żeby sprawdzić, czy sytuacja jest identyczna.

1 godzinę temu, SLiM napisał:

I się nie będą pojawiać , na china dev nie poprawili tego więc na xiaomi.eu niby czemu ma działać.

Jedyne rozwiązanie dla Whatsapp to włączenie w jego ustawieniach powiadomień.

@tomkill ogarnij się :P https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528048765

Jak to sie nie bedzie pojawiac? W poprzedniej wersji bylo ok, 2 wersje temu zle, teraz znowu zle wiec chyba to bug i go poprawia.

Wlacznie w ustaiwniach nic nie poprawi bo to wina roma zatem sam sie ogarnij

Ja cofnąłem sie do 8.7.5 i mam pytanie bo pojawiaja mi sie FC przy galerii. Co trzeba wyczyscic by FC sie nie pojawialy? Pytam bo przedtem działała Galeria u mnie popwanie.

Ktos pomoze?

@wyzwolenia czego dokładnie nie zrozumiałeś ? Jest błąd w china dev i powiadomienia Whatsapp się nie pojawiają na lockscreen, jedynie można wymusić to w ustawieniach aplikacji, podałem wyżej screeny. Na innych Hangouts czy Messenger jest ok. A czy w kolejnej wersji to naprawią to nikt nie wie, na en.miui.com ciągle są zgłaszane te błędy bez rezultatu. 

22 minuty temu, Olek619 napisał:

Instalował ktoś na Mi5s? Wszystko ok?

Wszystko hula aż miło. Bez wipe itp. 

9 minut temu, WisniowyWSN napisał:

ale ja pisze o miui 9 global. Jakie koszty skoro smsy wszedzie sa bez limitu?

Po pierwsze - niekoniecznie wszędzie i każdy ma bez limitu (np. w roamingu). Różnie to bywa.

Po drugie - nie chodzi tu tylko o opłaty, ale też o mechanizm wymuszonej zamiany SMS na MMS przy przekroczeniu pewnej długości. Przy włączonym ucinaniu ogonków można po prostu dużo więcej wysłać jako SMS. A nie zawsze wskazane jest wysyłanie MMS, bo ta technologia nigdy nie dojrzała i wciąż niektórzy mają problemy z odbieraniem.

Po trzecie - kiedyś używałem ucinania ogonków, ale od czasu czasu, kiedy to wycina też emotki (a nadawca tego nie wie, nie widzi, że są wycięte) to już tego nie używam, bo to wręcz grozi społecznymi komplikacjami (przynajmniej od jakiegoś czasu ta funkcja w MIUI EU się jednoznacznie nazywa "Ucinaj ogonki i emotki").

Edited by latet
  • Like 2
  • Thanks 1

Próbowałem ściągać z dwóch źródeł, wciąż te same komunikaty. Wiecie może o co chodzi?

Mi Note 3

37220792_2052288054802842_6772566614316417024_n.png

Edited by Peaceul

4 godziny temu, amnesia napisał:

szybkie pytanko na mi5 mam aktualnie 8.1.18 wersje softu i teraz chciałbym przejść na miui10 można wrzucić bez jakiegoś większego wipe czy nie? :) Jeśli nie to co pozaznaczać w twrp do usunięcia? 

przeczytaj sobie mój dłuższy post kilka wyżej. Moim zdaniem 8.1.18 to najlepszy soft tego roku i próbuję właśnie do niego wrócić. Odradzam aktualizację do miui10, bo już na niej zostaniesz.

9 minut temu, Peaceul napisał:

Próbowałem ściągać z dwóch źródeł, wciąż te same komunikaty. Wiecie może o co chodzi?

Zlikwiduj spację i "(1)" w nazwie pliku...

9 minut temu, Peaceul napisał:

Wgraj najnowsze TWRP , zamiast pisać zacznijcie czytać, już było wcześniej to kilka razy podane.

• Like 1

19 godzin temu, wyzwolenia napisał:

2 wersje temu byly problemy z playerami na ekranie blokady, wersje temu poprawili, teraz znowu skopane. Przynajmniej przy Smart Audiobook Player. Ehhhh te bety.

Między innymi dlatego ja na razie wróciłem na Global Stable. Ostatnio z tymi romami od xiaomi.eu to się zrobiła trochę loteria. Co ciekawe na xiaomi.eu nie miałem certyfikacji marketu a teraz na stocku mimo TWRP i Magiska jest bez problemu.

2 minuty temu, Karls napisał:

Między innymi dlatego ja na razie wróciłem na Global Stable. Ostatnio z tymi romami od xiaomi.eu to się zrobiła trochę loteria. Co ciekawe na xiaomi.eu nie miałem certyfikacji marketu a teraz na stocku mimo TWRP i Magiska jest bez problemu.

Xiaomi.eu nic nie ma do tego , oni bazują na china dev a tam są te błędy. Jak w xiaomi.eu jest jakiś błąd przez nich spreparowany to zostanie usunięty ale nie mają wpływu na błędy z bazy z jakiej korzystają czyli china dev. Specjalnie wróciłem na china dev żeby sprawdzić te powiadomienia i tam jest to samo , te same apk nie mają powiadomień co nie miałem w xiaomi.eu.

27 minutes ago, mrosi said:

Zlikwiduj spację i "(1)" w nazwie pliku...

Nie pomogło. I przy kolejnej próbie instalacji przestał reagować dotyk w TWRP.

25 minutes ago, SLiM said:

Wgraj najnowsze TWRP , zamiast pisać zacznijcie czytać, już było wcześniej to kilka razy podane.

Teraz już nie mam innego wyjścia :-D

Edit: Ok, aktualizacja TWRP pomogła, dzięki!

Edited by Peaceul

Guest
This topic is now closed to further replies.