mrosi

MIUI 8.7.12

Recommended Posts

Na pasku (po lewej stronie) nie wyświetla się Ilona Amazfita watcha (po rozwinięciu belki aplikacja sie pojawia). Na chwilę obecną tylko to jakoś nie działa. Redmi 4x 

Mi5s plus, bateria znika w oczach... Zaobserwował ktos cos takiego?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Przy odblokowywaniu Redmi 5A w momencie przechodzenia na Pulpit, ekran miga przez ułamek sekundy. (niezależnie od włączonego/wyłączonego kodu pin) Tak jakbym robił screenshota. Spotkał się ktoś z takim czymś?
Ponadto w Ustawieniach>Ekran blokady i hasła, pojawiła się niedziałająca zakładka "Dodaj wzór twarzy". Zapewne do usunięcia, bo ten model nie wspiera takiego czegoś
Jest błąd FC tej funkcji czy nic się nie dzieje po naciśnięciu?

Wysłane z MI 6

Mi note 3 - pewna ciekawostka. Po aktualizacji i czyszczeniu dalvic/cache telefon działał po prostu wolno. Dopiero 4 razy wyczyściłem dalvic cache i telefon dostał nowe życie . Chodzi lepiej niż przed update.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, Heisenberg napisał:

Nic no, trzeba by było sprawdzić jak się to M10 będzie sprawować :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Powiedz mi czy działa u Ciebie na RN4X podświetlenie dolnych "klawiszy"? U mnie na tej wersji przyciski nie są podświetlane mimo że są włączone w ustawieniach. Na ostatniej wersji miui 9 działa normalnie. 

Edited by Waxy

2 minuty temu, Waxy napisał:

Powiedz mi czy działa u Ciebie na RN4X podświetlenie dolnych "klawiszy"? U mnie na tej wersji przyciski nie są podświetlane mimo że są włączone w ustawieniach. Na ostatniej wersji miui 9 działa normalnie. 

Tak, podświetlenie klawiszy działa bez problemu.

na pewno lepiej działa czytnik palca ale pomieszali troszkę z motywami, ciężko wybrać coś kompatybilnego ...

Na Redmi Note 4 wyrzucą mi FC Panelu Sterowania po wejściu w niego i wybraniu zasilania i użycia baterii. Też tak macie?

"Latest Xiaomi.Eu Build [ 8.7.12 ] Have Anti-Roll Back Shit!
If you flash it You cant downgrade anymore ~ So We haven't Pushed it in channel!"

Prawda to? :P Jeśli tak, to tyczy się to wyłącznie RN5 czy innych modeli również?

EDIT. Czy komukolwiek działa systemowy aktualizator? Mi nigdy nie znajduje niczego, wiecznie muszę ręcznie pobierać :P

Edited by Antyhaker

@Heisenberg Masz może jakiś pomysł co może to powodować? Zrobiłem test i od strony sprzętowej działają, ale coś blokuje w tej wersji miui. Robiłem wipe, ale to nic nie daje. 

12 minut temu, kronos napisał:

Na Redmi Note 4 wyrzucą mi FC Panelu Sterowania po wejściu w niego i wybraniu zasilania i użycia baterii. Też tak macie?

nie, przynajmniej nie na snapie GV

@Sephriot czy masz powiadomienia z aplikacji , komunikatorów, gmail, whatsapp, hangouts, messenger itp ? 

Chodzi mi o te na ekranie blokady jak i te wyskakujące na belce powiadomień na pulpicie.

To są przykładowe jakie dostaje z Hangouts 

Spoiler

BTP2dx1l.jpgRz0N4ffl.jpg

Edited by SLiM

[mention=9798]Waxy[/mention] obawiam się, że pozostaje Ci postawienie systemu na nowo, na czysto bo nic innego mi nie przychodzi do głowy. Chyba, że ktoś coś będzie wiedział to może się uda.

Sprawdziłem kalkulator i też wywala. Pliki też wydaje się, że ładują się dłużej.

@Heisenberg Fakt, postawienie na nowo załatwiło problem. Poza tym żadnego problemu nie mam do tej pory. Zobaczymy co dalej. Jestem ciekaw czy bateria będzie tak dobra jak na miui 9.6. 

@Ursusc360 Też wywalało mi kalkulator. Ściągnięcie nowej wersji z apk mirror i jej zainstalowanie załatwiło sprawę. 

Edited by Waxy
  • Like 1

Co do gestów. Są w ogóle w RN4? Jeżeli domyślnie nie były włączone to nie. Postawiłem na nowo i działa. Sprawę z kalkulatorem załatwiłem jak wyżej. 

[mention=9798]Waxy[/mention] czy możesz podrzucić link do wersji kalkulatora, którego pobrałeś?

Poniżej wysyłam screen FC tego kalkulatora.

0602a21c10046116ed7326181bc8f01f.jpg

Dajcie znać czy wam też taki zabieg pomógł z FC przy odpalaniu kalkulatora. Link do kalkulatora

Co do menadżera i jego długiego "myślenia" - sprawdź czy masz zaktualizowany. W Google play znajdziesz. Mi działa bez żadnego problemu czy też spowolnienia. 

Edited by Waxy

Pobrałem chwilę wcześniej wersję 10.0.24 i pomogło i kalkulator śmiga.

U mnie podświetlenie klawiszy też nie dziala, właśnie zwróciłem uwagę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

If you flash it You cant downgrade anymore ~ So We haven't Pushed it in channel!"
Prawda to?  Jeśli tak, to tyczy się to wyłącznie RN5 czy innych modeli również?

EDIT. Czy komukolwiek działa systemowy aktualizator? Mi nigdy nie znajduje niczego, wiecznie muszę ręcznie pobierać
Podłączam się do pytania ponieważ posiadam redmi note 5 pro i przechodziłem na xiaomi.eu global stable 9.5.13 na 8.4.26 ale teraz zainstalowałem 8.7.12 i nie będę mógł już wrócić na poprzedni rom? Bo czytałem że dotyczy to global stable i China.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

37 minut temu, Waxy napisał:

Dajcie znać czy wam też taki zabieg pomógł z FC przy odpalaniu kalkulatora. Link do kalkulatora

Co do menadżera i jego długiego "myślenia" - sprawdź czy masz zaktualizowany. W Google play znajdziesz. Mi działa bez żadnego problemu czy też spowolnienia. 

Kalkulator-pomoglo, natomiast manager plikow, w sklepie nie znajduje aktualizacji. 

Na RN5 strasznie przymula - zwłaszcza przy rozwijaniu centrum powiadomień oraz powracaniu do ekranu startowego. 

EDIT. Jakby ktoś miał ten sam problem po pierwszym uruchomieniu, to restart pomaga :)

Edited by Antyhaker

@Bastek zerknij w Ustawienia>Nawigacja systemowa i zobacz czy nie masz czasem ustawionych gestów.

@Bastek Wydaje mi się że możesz mieć włączone gesty. Sam nie wiem czy miałem to włączone czy nie. Postawiłem system na nowo - może niepotrzebnie, bo starczyło tylko to przełączyć tak jak mówią inni. 

@Ursusc360 Wyszukaj może na apk mirror czy jest jakaś nowsza wersja. Kiedyś miałem taki problem. Po instalacji nowego oprogramowania - za każdym razem robiłem roota i "instalowałem" wcześniejszą wersję (oczywiście nadając odpowiednie uprawnienia przy pomocy menadżera). Było to męczące, ale przy którejś aktualizacji problem sam minął. 

Edited by Waxy

Jeszcze kilka godzin temu byłem szczęśliwym użytkownikiem Mi5 z miui polska 8.1.18. Natknęło mnie by sprawdzić najnowsze wydanie. Ściągnąłem więc 8.7.12 i wrzuciłem przez TWRP bez czyszczenia danych. Wszystko przeszło poprawnie, telefon wstał, jednakże ma spore niedoróbki. Kilka razy wywaliły mi się aplikacje, nowy interfejs nie przypadł mi do gustu, działa tez wyraźnie wolniej od mojej poprzedniej wersji. Postanowiłem więc wrócić do poprzedniego wydania - nic trudnego bo zachowawczo wykonałem backup przez TWRP (partycje boot, recovery, system oraz data (excl. storage). Odtworzyłem więc backup, telefon się zrestartował i się zaczęły problemy.... telefon w kółko się restartował. Wszedłem raz jeszcze do TWRP i mnie zatkało: internal storage 0MB !!!

Nie mając dużego wyboru (a była to już godz 1 w nocy) ściągnąłem wersję global dev 8.7.12 Fastboot i wrzuciłem przez Miflash (flash all excl storage). Poszło, telefon wstał. Na szczęście internal storage nagle się pojawił i były na nim moje dane. Nie zablokował bootloadera, więc wrzuciłem TWRP i znów spróbowałem odtworzyć backup, i znów telefon restartował się w kółko i znów internal storage 0MB. Ponowny flash przez MiFlash w trybie Fastboot, TWRP i tym razem spróbowałem odtworzyć backup który wykonałem w maju (również na wersji 8.1.18). Niestety znów to samo czyli telefon resetuje się w kółko i storage pokazuje 0MB. Kolejny reflash przez MiFlash i instalacja softu 8.3.22 przez TWRP i znów telefon nie wstał. Poszukałem więc i znalazłem wersję Global Dev 8.1.4 Fastboot. Ją wrzuciłem przez MiFlash i o dziwo... telefon też nie wstał!! znaczy się resetował się w kółko.

Jedyna działająca opcja to Global Dev 8.7.12 Fastboot -> TWRP -> Miui polska 8.7.12

Pytanie: Co mam zrobić by wrócić do starszej wersji miui???

PS zaznaczę, że testowałem większość tegorocznych wydań miui polska, łącznie z wydaniami na androidzie 8.0 i nigdy nie miałem problemu z powrotem do 8.1.18 odtwarzając wcześniej wykonany backup przez TWRP. Wydanie 8.7.22 jest pierwszym jakie zainstalowałem z MIUI10 i pierwszym, z którym mam problem by z niego wrócić.

MIUI 8.7.12 v2 ALL ROMS REUPLOADED
- Fixed lockscreen notifications
- Fixed Calculator app crash on 7.x devices

AFH uploaded, SF still uploading..

9 godzin temu, Antyhaker napisał:

Prawda to? :P

Jeżeli to prawda (a wygląda na to że tak, patrząc na własny przypadek) to czemu szanowni autorzy miui polska POMINĘLI ten "szczegół" w changelogu ??!!??

Miło by było jakby @Acid się wypowiedział w tej kwestii.

Ja na swoim mi4c wgrałem wczoraj. Na chwile działał ale w końcu zawisł na ekranie logowania. Jak zrobiłem downgrade to działa ale mam FC na apce od smsów:

SQLite exception: can't downgrade database from version 107 to 106

szybkie pytanko na mi5 mam aktualnie 8.1.18 wersje softu i teraz chciałbym przejść na miui10 można wrzucić bez jakiegoś większego wipe czy nie? :) Jeśli nie to co pozaznaczać w twrp do usunięcia? 

Guest
This topic is now closed to further replies.