Skocz do zawartości

Problem z parowaniem bluetooth


RobertN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem mi mix 2s. Problem pojawił się już pierwszego dnia gdy chciałem połączyć telefon z radiem przez Bluetooth. Parowanie jest poprawne włącza się Yanosik automatycznie itp. lecz nie ma dźwięku w głośnikach. Żadna aplikacja nie działa YouTube, Yanosik, spotyfi. 

Telefon zaktualizowany do najnowszej wersji z Polskiej dystrybucji.

Wiem że podobny problem pojawiał się wcześniej na urządzeniach xiaomi lecz nigdzie nie potrafię znaleźć rozwiązania problemu.

Proszę o pomoc jak to naprawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest cisza totalna czy z głośnika z telefonu leci? Takie coś miałem na MI 5 (dwa czy trzy razy) to pomogło albo wyłączenie i włączenie bt w telefonie (sam ponownie się podłączy do radia) albo ubicie odtwarzacza (w moim przypadku power amp) i ponowne uruchomienie oraz problemy ze sterowaniem z kierownicy, tutaj problem leżał w tym że w PowerAMPie ustawiłem że bluetooth ma grać po DACu 24bit/192khz a nie standardowym wyjściu :P na początku było ok i zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cisza całkowita... Próbowałem już włączenia, wyłączenia bt. Restart telefonu nic nie pomaga. Pierwszy raz używam xiaomi może gdzieś w ustawieniach jest coś odnośnie dźwięku z bt. Ja niestety nie umiem tego znaleźć

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz rom Global? Generalnie nie mam pomysłu... Wejdź jeszcze w ustawienia programistyczne i pokombinuj z opcjami ze screena, może ta głośność bezwzgledna albo kodek Ci się jakiś zły odpala, zaznacz tam na sztywno SBC. 

Screenshot_2018-07-14-19-26-12-326_com.android.settings.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy "Domyślnie" właśnie tak jak na screenie pokazuje że jest SBC. Co ciekawe z moim radiem cokolwiek nie zmieniałem to wszystkie parametry i tak były jak na screenie oprócz ostatniego czyli jakości, tam co ustawiłem to rzekomo się ustawiało ale nie słyszałem różnicy także zostawiłem na "Optymalna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz to wygląda identycznie chyba jak u Ciebie

58582a5e8c8b0d81201679be6eb253ca.jpg

 

Teraz jak sprawdzałem to przy zmianie kodeków nie zmienia się nazwa cały czas jest "strumieniowanie przesyłanie danych:sbc". I przy wejściu do samochodu podłączeniu pod radio dopiero wtedy muszę zmienić kodek by był dźwięk w radiu. Może w zmienionym romie będzie to naprawione.

Więc znamy powód przez który nie ma dźwięku w radiu, ale jeszcze nie stałe rozwiązanie.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem podłączyć się pod temat i powiadomić Was Panowie że też mam ten problem.

Mój telefon ma problem z połączeniem z radiem Kenwood KDC-BT510u w samochodzie, muszę za każdym razem zmieniać kodek aby usłyszeć muzykę z głośników, jest to irytujące dość mocno. Mam nadzieje że poprawią to w nadchodzących aktualizacjach i ta sytuacja nie zmusi mnie do zmiany Smartfona/Radia. 

Ewentualnie będę bardzo szczęśliwym człowiekiem jeżeli ktoś znajdzie rozwiązanie tej bolączki lub sposób na zapisanie na stałe tego ustawienia. 

 

PS. moja dziewczyna w swoim Xiaomi Note 5 ma ten sam problem, natomiast jej starszy Xiaomi (modelu nie pamiętam) działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Z pomocą przyszły aplikacje tasker i autoinput. Tak wygląda task.

Podobno da się to zrobić jednym zadaniem na przesunięcie ale nie przeszkadza mi to że jest ich więcej.

 

Zadanie proste:
-odczekać 9 sekund po połączeniu z BT.

-włączyć opcje deweloperskie

-przesunąć ekran do opcji z kodekiem

-kliknąć w opcje kodeku

-zmienić na SBC

 

W spojlerze masz eksportowany task. 

Spoiler

Profile: Kodek Bt (8)

 State: BT Connected [ Name:* Address:* ]
Enter: Zmiana 1 (6)
 A1: Wait [ MS:0 Seconds:9 Minutes:0 Hours:0 Days:0 ] 
 A2: Developer Settings 
 A3: Wait [ MS:0 Seconds:1 Minutes:0 Hours:0 Days:0 ] 
 A4: AutoInput Gestures [ Configuration:Gesture Type: Swipe
Start Point: 500,2000
End Point: 500,1
Duration: 200 Timeout (Seconds):60 Continue Task After Error:On ] 
 A5: Wait [ MS:2 Seconds:0 Minutes:0 Hours:0 Days:0 ] 
 A6: AutoInput Gestures [ Configuration:Gesture Type: Swipe
Start Point: 500,2000
End Point: 500,1
Duration: 200 Timeout (Seconds):60 Continue Task After Error:On ] 
 A7: Wait [ MS:2 Seconds:0 Minutes:0 Hours:0 Days:0 ] 
 A8: AutoInput Gestures [ Configuration:Gesture Type: Swipe
Start Point: 500,2000
End Point: 500,1600
Duration: 200 Timeout (Seconds):60 Continue Task After Error:On ] 
 A9: Wait [ MS:2 Seconds:0 Minutes:0 Hours:0 Days:0 ] 
 A10: AutoInput Action [ Configuration:Type: Text
Value: Kodek dźwięku Bluetooth
Action : Click Timeout (Seconds):20 ] 
 A11: Wait [ MS:5 Seconds:0 Minutes:0 Hours:0 Days:0 ] 
 A12: AutoInput Action [ Configuration:Type: Text
Value: SBC
Action : Click Timeout (Seconds):20 Continue Task After Error:On ] 
 A13: Wait [ MS:10 Seconds:0 Minutes:0 Hours:0 Days:0 ] 
 A14: Launch App [ App:Yanosik Data: Exclude From Recent Apps:Off Always Start New Copy:Off ] 
 A15: Wait [ MS:15 Seconds:0 Minutes:0 Hours:0 Days:0 ] 
 A16: AutoInput Action [ Configuration:Type: Text
Value: NAWIGUJ
Action : Click Timeout (Seconds):20 ] 

 

koniec zadania
e2c9c5a0e868bdd5360ae8f76e7c0b76.jpg8e616313f3995ea840897071d8b8c014.jpg61a1a55260d11b3c29965442af7776e5.jpgb2f28f7f87145dfd3a76b80a7e16ecf8.jpg7e3d9aff6f3b6fd5fee6caa4050c8a51.jpg2f9b85fcc369f0cc9a8945431e99f495.jpg431a53fcb8676081b2e0fe39128e9a3a.jpg

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez RobertN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2018 o 11:14, draxon napisał:

Chciałem podłączyć się pod temat i powiadomić Was Panowie że też mam ten problem.

Mój telefon ma problem z połączeniem z radiem Kenwood KDC-BT510u w samochodzie, muszę za każdym razem zmieniać kodek aby usłyszeć muzykę z głośników, jest to irytujące dość mocno. Mam nadzieje że poprawią to w nadchodzących aktualizacjach i ta sytuacja nie zmusi mnie do zmiany Smartfona/Radia. 

Ewentualnie będę bardzo szczęśliwym człowiekiem jeżeli ktoś znajdzie rozwiązanie tej bolączki lub sposób na zapisanie na stałe tego ustawienia. 

 

PS. moja dziewczyna w swoim Xiaomi Note 5 ma ten sam problem, natomiast jej starszy Xiaomi (modelu nie pamiętam) działa bez problemu.

Ale wiesz że to najprawdopodobniej wina radia? Wysyła do telefonu sygnał w stylu "siema, jestem radiem hi-end, dawaj mi sygnał w lepszym kodeku" po czym telefon zmienia kodek na lepszy którego jak się okazuje jednak to radio nie obsługuje... z ciekawości jaki kodek się automatycznie ustawia? Najprawdopodobniej starszy Xiaomi jest na tyle stary że nie obsługuje tego lepszego kodeka. Pogrzeb w ustawieniach radia może tam jest gdzieś opcja jakości audio po bt, wyboru kodeka czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do watku.

Posiadam sluchawki AirPods i dziwnie sie zachowuja - co jakies 5-30 minut zaczyna zrywac dzwiek (polaczenie BT niby caly czas jest aktywne), i po chwili jest brak dzwieku. Musze na telefonie wylaczyc i wlaczyc BT i wtedy znowu na te 10-30 min dzialaja.

Jak zmienilem w ustawieniach - wylaczylem dostep do kontaktow - wtedy zadziej zrywa, bo co jakies 10-30 minut, no ale nadal zrywa.

Wersje systemu mam Global 9.6.4.0.

Czy jak zmienie ROM na EU Polska to moze to poprawic dzialanie BT?

Pamietam ze mialem podobny problem na innych sluchawkach BT w innym telefonie, podobnie zrywalo dzwiek, i po zmianie ROM'u BT zaczal dzialac bez zarzutu. Zanim jednak to zrobie to wolalbym to potwierdzic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2018 o 21:22, Ari93 napisał:

Ale wiesz że to najprawdopodobniej wina radia? Wysyła do telefonu sygnał w stylu "siema, jestem radiem hi-end, dawaj mi sygnał w lepszym kodeku" po czym telefon zmienia kodek na lepszy którego jak się okazuje jednak to radio nie obsługuje... z ciekawości jaki kodek się automatycznie ustawia? Najprawdopodobniej starszy Xiaomi jest na tyle stary że nie obsługuje tego lepszego kodeka. Pogrzeb w ustawieniach radia może tam jest gdzieś opcja jakości audio po bt, wyboru kodeka czy coś w tym stylu.

Niestety radio wspiera AAC. Nie jest to wina radia ponieważ inne smartfony nie mają z tym problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, draxon napisał:

Nie mam pojęcia, nie znam się na tym. Kupując niby topowy sprzęt oczekuję że będzie działał bez takich baboli. Mam nadzieję że poprawią to wkrótce :)

Bezpieczniej kupować sprawdzony. Topowe najnowsze miewają problemy wieku dziecięcego, a Google zbyt szybko wydaje nowe niedopracowane wersje Androida. Jeszcze nie opanowali do końca błędów w Oreo, a już wydają następcę. Kiedyś to BT może naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, draxon napisał:

Jestem trochę przerażony, od kilku lat nie korzystałem z Androida i miałem nadzieję że obecnie te urządzenia są stabilne i chociaż można je porównać do iOS, ale mocno się przeliczyłem emoji16.png

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Są stabilne, ale niektóre telefony/systemy (w tym MIUI szczególnie na xiaomi.eu) miewają problemy z BT czy GPS. Od samego początku istnienia tej marki były problemy i jak widać nadal są... Nie wiem jak tam z globalem. 

W sumie w rodzinie jest Redmi 4X i problemu z BT nie było, pracuje na globalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Mam telefon Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Właśnie zaktualizowałem wersję MIUI do MIUI 10 | 8.11.22, ale niestety cały czas nie widzę ustawień w opcjach deweleporskich dot. kodeku bluetootha czyli nie mogę ustawić kodeka SBC. Jest to najwnosza wersja MIUI dla mojego telefonu.
Mam słuchawki Creative SXFI Air i nie mogę ich słuchać po bluetoothie.

Proszę pomóżcie jak ustawić więc kodek SBC w moim telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...