Skocz do zawartości

Antirollback w nowszych buildach MIUI


Yason

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Redmi Note 5 4/64, wersja MIUI to 9. 5. 19. 0(OEIMIFA), anti: 4. Czy jest jakakolwiek możliwość zainstalowania custom recovery, MIUI Polska, oraz uzyskania root-a? Szczerze mówiąc nie za bardzo wiem i rozumiem czy mogę to wszystko zrobić, a już w ogóle nie wiem jak to zrobić, bo do tej pory instalowałem recovery przez fastboot-a, instalowałem customa w recovery i na końcu instalowałem roota (po ponownym uruchomieniu się telefonu) we wcześniej zainstalowanym recovery. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2018 o 23:46, stolarz717 napisał:

Posiadam Redmi Note 5 4/64, wersja MIUI to 9. 5. 19. 0(OEIMIFA), anti: 4. Czy jest jakakolwiek możliwość zainstalowania custom recovery, MIUI Polska, oraz uzyskania root-a? Szczerze mówiąc nie za bardzo wiem i rozumiem czy mogę to wszystko zrobić, a już w ogóle nie wiem jak to zrobić, bo do tej pory instalowałem recovery przez fastboot-a, instalowałem customa w recovery i na końcu instalowałem roota (po ponownym uruchomieniu się telefonu) we wcześniej zainstalowanym recovery. Proszę o pomoc.

Tylko 4 strony tematu, a wciąż te same pytania - ludzie, litości :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dziś przyszedł mój RN5 i napiszę szczerze że ten antirollback sporo mi namieszał, bo w ogóle nie jestem w temacie. Zaczynałem swoją przygodę z Xiaomi od Redmi 1 ale to co teraz wyczyniają to się zastawiam czy przypadkiem na coś innego się nie przesiąść.

Jednak do rzeczy...przeczytałem i wydaje mi się że rozumiem, jednak wolę się upewnić, żebym później się nie zdziwił jakąś cegłą.

Mam wersję MIUI Global 9.5.19 (OEIMIFA) i chcę zainstalować najnowsze MIUI Polska. Czyli najpierw bootloader, później według tego tutka?

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Instalacja najnowszego MIUI Polska, czyli 8.9.20 i nie grozi mi żaden antirolback?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam posiadam redmi note 5 pro whyred po wpisaniu komendy mam fastboot getvar anti wersje 4 i aktualnie mam zainstalowny system miui polska wersja stable miui 10 i chce przejsc na pixel experience z andkiem 9 i pytanie czy są szanse na uceglenie czy nie przejmowac sie custom rom i tylko w miui ma ta aktualizacja w wersji 4 znaczenie dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie też o rollback. Aktualnie zainstalowany miui global stable 8.10.11 a tel ma odblokowany BL, ale recovery jeszcze fabryczne bez TWRP. Czy bez problemu moge zainstalować TWRP (pisali w dziale RN5PRO że się da przy rollbacku v4) oraz wgrać xiaomi.eu dev 8.10.11 bez uceglenia? (wole się upewnić aby nie było kuku) Czy lepiej poczekać do nowszej kompilacji? Oraz jaką ew wersje stable można wgrać z xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.07.2018 o 00:02, Antyhaker napisał:

Opcja jest taka jak zawsze - TWRP > wrzucenie xiaomi.eu. Nic się tutaj nie zmieniło. W xiaomi.eu sobie z tym poradzili i prócz pierwszej nieogarniętej wersji, każda kolejna nie podnosi anti3 na 4 odsłonę. Jeśli jednak będziesz chciał wrócić na global, to pamiętaj, żeby wybrać dobrą wersję :)

Czyli mając v3 po instalacji najnowszego MIUI.PL zostanie mi v3 i  będe mógł wrócić do wersji global którą posiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając v3 po instalacji najnowszego MIUI.PL zostanie mi v3 i  będe mógł wrócić do wersji global którą posiadam?
Podobno, ale ja nie odpowiadam za rozwój xiaomi.eu, więc nie będę zawierał decydującego głosu w tej sprawie

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2018 o 09:58, Antyhaker napisał:

Podobno, ale ja nie odpowiadam za rozwój xiaomi.eu, więc nie będę zawierał decydującego głosu w tej sprawie emoji14.png

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Cytat

MD5: b46831ecc1 | BL: odblokowany | ARB: tak | Data: 2/11/2018

Biorąc więc na logikę musi być to najnowsza wersja zabezpieczenia..Kurde 6h do odblokowania BL a tu co raz więcej niewiadomych ...

Edytowane przez piteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc więc na logikę musi być to najnowsza wersja zabezpieczenia..Kurde 6h do odblokowania BL a tu co raz więcej niewiadomych ...
No właśnie nie musi. Kwestia usunięcia plików odpowiedzialnych za aktualizację oprogramowania układowego, co podobno robią. Mam ARB4, więc osobiście Ci tego nie sprawdzę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Ja już raz ucegliłem swój RN5 przez antirollback. Próbowałem go uratować poprzez miflash z logowaniem i pozwoleniem na tryb EDL od Xiaomi, ale to nic nie dało. Na szczęście Gearbest  uznał gwarancję. Próbowali go naprawić u producenta ale nie dali rady. Więc wysłali mi nowy, trochę to trwało ale się udało:-D.

Teraz mam do Was pytanie czy z wersji global stable 9.6.3.0 OEIMIFD oraz Anti 4 mogę po odblokowaniu bootloadera i instalacji TWRP zainstalować xiaomi.eu_multi_HMNote5Pro_V10.0.2.0.OEICNFH_v10-8.1 bo już się trochę boję.? Czy ktoś poleci mi jakiś dobry twrp czy red wolf?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2018 o 12:37, Antyhaker napisał:

No właśnie nie musi. Kwestia usunięcia plików odpowiedzialnych za aktualizację oprogramowania układowego, co podobno robią. Mam ARB4, więc osobiście Ci tego nie sprawdzę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Najnowsze MIUI.eu zainstalowane, arb został na ver3 :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem chyba wszystkiego i nadal nie mogę wgrać TWRP. Co robię nie tak ?
Schowek02.thumb.jpg.dc78e357c54194a1b73625eb7006d945.jpg
Może wgraj go jako boot, a nie recovery. Wtedy restart, wejdzie do wgranego twrp i tam zainstaluj ti jeszcze raz jako install image.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...