Skocz do zawartości

Antirollback w nowszych buildach MIUI


Yason

Rekomendowane odpowiedzi

Mam najnowsze miuipolska i jest anti 3. Siostra ma od niedawna telefon z wersją global i po najnowszej aktualizacji anti 4. Orientuje się ktoś czy jest jakaś opcja wgrać miuipolska lub kiedy będzie w wersji 4? Chociaż z drugiej strony chyba by nie zablokowali możliwości wgrania cotygodniowej wersji ludziom, którzy przeszli na 4 wgrywając pierwszą wersję chyba 8.7.12 i może jednak można wgrać bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2018 o 09:49, fake4r napisał:

Jaka jest w praktyce różnica między tym recovery red wolf a normalnym twrp? Dzisiaj mija 350h i będę odblokowywał BL. Póki co to mam jeszcze anti 3 - global 9.5.17.

Red Wolf ma kilka dodatkowych funkcji, większość nie zauważy różnicy.

 

12 godzin temu, marcinj6 napisał:

A ja mam pytanie do Acida i reszty załogi czy da się informować ludzi z jaką wersją antirollback wychodzi dany ROM miuipolska? Nie tylko ja o tym pisałem i nadal nic a zaraz się okaże że wyjdzie no a wersja anti i ktoś będzie chciał wrócić do poprzedniego romu i będą cegły..

Hehe, dobry FUD zawsze w cenie :) Anti4 wcale nie blokuje możliwość powrotu do poprzedniego ROMu, a jedynie uniemożliwia przywrócenie poprzedniego firmware. Jeśli nie wyjdziesz poza anti4 to problemu mieć nie będziesz. Mam anti4, wgrywałem już inne romy, wracałem na MIUI i nic mi nie ucegliło. Błagam Was :)

 

6 godzin temu, [email protected] napisał:

Możesz napisać jak, od kilku godzin się bawię z telefonem i nie mogę sobie poradzić..

Nie próbuj od razu flashować partycji przywracania - anti4 Ci to zablokuje, co już zapewne wiesz. Odpal ją przez fastboot i dopiero z jej poziomu wrzuć plik .img :)

3 godziny temu, Albin napisał:

Orientuje się ktoś czy jest jakaś opcja wgrać miuipolska lub kiedy będzie w wersji 4? 

Opcja jest taka jak zawsze - TWRP > wrzucenie xiaomi.eu. Nic się tutaj nie zmieniło. W xiaomi.eu sobie z tym poradzili i prócz pierwszej nieogarniętej wersji, każda kolejna nie podnosi anti3 na 4 odsłonę. Jeśli jednak będziesz chciał wrócić na global, to pamiętaj, żeby wybrać dobrą wersję :)

Edytowane przez Antyhaker
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam Redmi Note 5 6GB/64GB (bez PRO) kupione w sklepie stacjonarnym Xiaomi w Chinach. Bujam się już od dłuższego czasu na MIUI 9.6.3.0(tym co wychodzi od xiaomi - w menu języka 5 do wyboru z tego 4 to szlaczki i eng), dziś chce wrzucić MIUI PL no i okazuję się , że :

Przy próbie flashowania :

image.thumb.png.32aabe57155f84511bf36822b01c0ccf.png

a przy sprawdzeniu anti

image.png.abfa218106ef571a947c56a51c6d9774.png

Macie jakieś pomysły jak to ugryźć żeby było dobrze ? 

Czy wgranie do Redmi Note 5 softa z Redmi Note 5 Pro może uceglić tel ? 

Pozdrawiam

Mateusz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 4 dni mam uceglony telefon właśnie przez anti roll back. Odblokowałem bootloder, zainstalowałem twrp, zainstalowałem xiaomi eu stabilne 9.5 i po restarcie czarny ekran. Telefon nie reaguje na nic, nie działa fastboot mode. Próby zainstalowania czegokolwiek przez miflash , nawet w trybie edl do niczego nie prowadzą, nawet najnowsza wersja miflash z zalogowanym mi account ( brak zezwolenia ). Na Chińskich i Rosyjskich forach była możliwość uzyskania pozwolenia ale od 24.07.2018 jest nieaktywna. Kilka serwisów xiaomi w Polsce zapytanych o pomoc albo nie wie o czym mówię albo nie podejmuje się naprawy mówiąc" trzeba czekać na jakieś rozwiązanie" . A teraz moje osobiste przemyślenia. Xiaomi to producent telefonów, który od wielu lat jest moim ulubionym. Zawsze zachęcało się nas do modyfikacji, testowania nowych romów, odblokowywania BL, instalowania alternatywnych recovery, a tu taka wtopa. Kiedy zakupiłem telefon ok tygodnia temu, anti rollback był dla mnie tylko jakimś hasłem gdzieś na forum. Myślałem, że przechodząc z globala 9.5 na xiaomi eu 9.5 nic się nie stanie a teraz mam cegłę i nikt nie jest w stanie sensownie odpowiedzieć co z tą sytuacją dalej począć. Jakieś mgliste odpowiedzi na zagranicznych forach od supermoderatorów" maybe something good coming soon". Jeśli ktoś ma jakieś inne pomysły to proszę o sugestie , bo mi ręce opadły.

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaurid tu masz wszystko opisane co możesz a czego nie możesz robić https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/index-everything-anti-roll-t3816219

Teraz żeby wrócić do korzystania z MIUI to jedynie autoryzowany serwis. Te wątki co wspominasz gdzie można było się zgłosić po pomoc to podobno dostawałeś instrukcje jak jednorazowo wgrać rom fastboot, podawało się swoje dane konta Mi, specjalna wersja miflash wymagała zalogowania i sprawdzała czy masz uprawnia do wgrania pliku.

Spoiler

If1oJWy.png

Najlepiej to zgłoś się bezpośrednio do Acid , on Ci powinien pomóc w temacie :wink:

Edytowane przez SLiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra ponieważ ja posiadam wersje anti 4 bo zainstalowałem kiedyś 8.7.12 v1 w której nie usunięto folderu firmware. Ostatnio instalowałem 8.8.3 i cos skopalem z magiskiem i potem zrobilem downgrade do 8.7.12. więc gdyby 8.8.3 miało anti 3 to miałbym chyba Bricka tak?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem coś jest skopane bo wg tego ja powinienem mieć bricka bo zrobiłem downgrade na anti 3 z anti4 a mimo to telefon działa i mamą anti 4..

 

A takie mam pytanie mogę normalnie zaktualizować twrp? Bo mam wersję 3.2.2-0 a chciałem zainstalować 3.2.3-0 a czytałem gdzieś że trzeba jakieś lazy instalować używać czy jakoś tak:)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę swoją swoją sytuację:

- obecnie posiadam Resurrection Remix v 6.1.0 z dnia 2018.07.06;
- po sprawdzeniu fastboot getvar anti wyskakuje anti: 3 więc chyba w miarę okej;
- telefon posiada odblokowany bootloader, twrp w wersji 3.2.2.0, roota;
- muszę możliwie bezpiecznie wrócić do fabrycznego softa global, ponieważ telefon idzie na gwarancję.
Czy dobrze myślę: potrzebuje softa w wersji 8.7.5 lub niżej? Czy ten jest ok:
Spoiler

miui_HMNote5HMNote5ProGlobal_V9.5.17.0.OEIMIFA_35b0cda8a7_8.1.zip

Przepraszam za te wątpliwość, ale trochę się boje uceglić telefon, a z custom romem go nie odeślę.
 
P.S. tak w miare możliwości jakby udało się bez wgrywania tego nowego zabezpieczenia. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podany powyżej rom mogę zainstalować? (miui_HMNote5HMNote5ProGlobal_V9.5.17.0.OEIMIFA_35b0cda8a7_8.1.zip)

 

Wcisnąłem pewnego razu przycisk volume down i... został wciśnięty. Najlepsze jest to, że nawet nie wiem kiedy to się stało (używałem etui). Przycisk wygląda jak banan teraz i byle dotknięcie go powoduje wariowanie... I pewnie mi go nie naprawią, ale chociaż spróbuję.

Edytowane przez stolarz717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podany powyżej rom mogę zainstalować? (miui_HMNote5HMNote5ProGlobal_V9.5.17.0.OEIMIFA_35b0cda8a7_8.1.zip)
 
Wcisnąłem pewnego razu przycisk volume down i... został wciśnięty. Najlepsze jest to, że nawet nie wiem kiedy to się stało (używałem etui). Przycisk wygląda jak banan teraz i byle dotknięcie go powoduje wariowanie... I pewnie mi go nie naprawią, ale chociaż spróbuję.
A ja zauwazylem ostatnio że u mnie ten długi guzik od głośności jest delikatnie wygięty jak banan... (Wygięty na samym środku) trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zobaczyć. I nie wiem od czego to.. czyżby za słaby materiał?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcinj6 napisał:

A ja zauwazylem ostatnio że u mnie ten długi guzik od głośności jest delikatnie wygięty jak banan... (Wygięty na samym środku) trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zobaczyć. I nie wiem od czego to.. czyżby za słaby materiał?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mam dokładnie tak samo tylko, że u mnie jest to na tyle zaawansowane, że byle naciśnięcie powoduje wyciszenie np. do zera, a jak podgłaśniam to idzie o 1 w góre (głośność), a następnie wraca do tego samego poziomu. Urządzenie nosiłem cały czas w etui dołączonym do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo tylko, że u mnie jest to na tyle zaawansowane, że byle naciśnięcie powoduje wyciszenie np. do zera, a jak podgłaśniam to idzie o 1 w góre (głośność), a następnie wraca do tego samego poziomu. Urządzenie nosiłem cały czas w etui dołączonym do zestawu.

U mnie na szczęście jest to w bardzo małym stopniu wygięte i przyciski działają bez zarzutu. Zresztą to nie temat o guzikach:) zresztą jak znam życie to dostanę zaraz 5 bana na 10h w tym tyg od mrosi... Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinj6 napisał:

U mnie na szczęście jest to w bardzo małym stopniu wygięte i przyciski działają bez zarzutu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ciekawe, myślałem, że to ja za mocno przycisnąłem, bo szczerze mówiąc nawet nie wiem kiedy to się stało. Mam nadzieję, że gwarancja to uzna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler
On 7/29/2018 at 5:31 PM, ZIOLOISO said:

Wedle tego zrobiłem i działa.

 

 

Mam jeden jeszcze problem, jak naprzyklad klikne na zdjęci więcej to rozwija się menu z opcjami i nie widać napisów do tego, ma ktoś jakąś rade na to?

 

Stronę wstecz miałem ten problem...

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja androida to 8.1.0.
Zaniepokoił mnie taki wpis podczas instalacji przez TWRP - Target: xiaomi/whyred:8.1.0/OPM1.171019.011/V9.5.11.0.OEIMIFA:user/ itd.
To pogrubienie mnie trochę wprowadziło w konsternację, gdyż rzekomo mam nie wgrywać nic poniżej 9.5.19.
Nie wiem teraz, czy mogę wgrać, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...