Skocz do zawartości

Antirollback w nowszych buildach MIUI


Yason

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, szamanek napisał:

Racja mój błąd.. ;)

anti: 3

U mnie na xiaomi.eu jest 4, ale to jakieś znaczenie ma? :)

38 minut temu, k.mlynarczyk87 napisał:

Czy wrócenie z miui.eu przez mi flash na global (niższa wersję ) tez ucegli smartfona?

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli ta niższa wersja będzie sprzed anti4 to tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, k.mlynarczyk87 napisał:

Co się dzieje....Huawei blokuje odblokowanie botloadera a xiaomi wròcenia na niższą wersje.Podobno wszystko dla naszego bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Nie Xiaomi, tylko Google. Zresztą, co Wy się tak na to napaliliście? Żebyście się tak jeszcze namiętnie cofali - maksymalnie jedna wersja w tył, czyli problemu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, SLiM napisał:

A xiaomi wymyśliło że te cegły to oczywiście mogą sobie klienci naprawić ale ze względów bezpieczeństwa dostają zgodę tylko na jeden flash emoji16.png
http://en.miui.com/thread-3254707-1-1.html

A na co Ci więcej szans? Na błędach się nie uczysz? Miałem napisać, że jeśli nie czujesz się pewnie i generalnie nie wiesz co robisz to nie powinieneś się za to brać, ale Ciebie o to nie podejrzewam :P

32 minuty temu, Orjon napisał:

Bo Xiaomi to spartaczylo. Google wyłącza ten mechanizm przy odblokowaniu bootloadera. Xiaomi pozostawiło, nie wiedzieć czemu, ten mechanizm włączony ZAWSZE.

Do czasu :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A xiaomi wymyśliło że te cegły to oczywiście mogą sobie klienci naprawić ale ze względów bezpieczeństwa dostają zgodę tylko na jeden flash
http://en.miui.com/thread-3254707-1-1.html
Termin do 24 lipca,potem już nie będą zdalnie ratować tylko kierować do salonów mi.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin do 24 lipca,potem już nie będą zdalnie ratować tylko kierować do salonów mi.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

24 to termin do którego będą zbierać w tym wątku Mi ID a po tym terminie wyślą instrukcje jak samemu uratować cegłę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukaszop napisał:

Cześć, podłącze się pod ten temat :) Aktualnie mam 9.5.6.0 - anti 3. Jaki jest ostatni ROM z anti 3? Mam zablokowany bootloader. Mogę zainstalować coś nowszego przez "wybierz paczkę aktualizacji" w ustawieniach?

A jaki posiadasz model ?? Bo jeśli Redmi Note 5 Pro to masz wszystko opisane w pierwszym poście tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, SLiM napisał:

A jaki posiadasz model ?? Bo jeśli Redmi Note 5 Pro to masz wszystko opisane w pierwszym poście tego wątku.

Tak whyred :) Czyli mogę wrzucić 9.5.17.0. Na to wyglada, że to ostatnie Anti 3 :) Tylko nie mogę znaleźć linka z global 9.5.17.0 :)

Mam coś: http://en.miui.com/thread-2340434-1-1.html

Operacja udana. Mam 9.5.17.0 :)

Edytowane przez lukaszop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, frrancuz napisał:

Co to jest lazy_flasher.
Znaczy poszukałem najpierw na GOOGLE ale to co znalazłem nie wiele mi tłumaczy. Ktoś coś po chłopsku?

Takie ustrojstwo dla leniwych czy raczej lam co nie potrafią wpisać komendy w cmd, a potem są jęki i sapanie na forum że się telefonik zespół :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem globala 9.5.17. Wgrałem twrp3.2.2.0, po czym z karty sd (plik zip) wgrałem resurrection remix. Znudził mi się bo brakowało gestów. Wgrałem miu 10 pl 8.7.12 z tego forum. Po pewnym czasie wpadłem na ten temat i się trochę przestraszyłem. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem komendami (fastboot getvar anti) czy mam blokadę I wyskoczyło anti3. Czyli według pierwszego postu nie mam tego antirollback i mogę wgrywać różne romy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, glogus napisał:

To fajnie. Będzie można testować inne romy.

Dziękuje.

Tu jeszcze jest wątek gdzie są wersje z usuniętym firmware-update  https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/index-redmi-note-5-pro-miui-roms-t3816343

jeszcze tu jest lista co można instalować https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/index-redmi-note-5-roms-kernels-tools-t3778554

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, glogus napisał:

Czyli według pierwszego postu nie mam tego antirollback i mogę wgrywać różne romy?

Przecież nawet z anti4 możesz wgrywać różne ROMy. Po prostu nie możesz wgrywać starszego firmware i tyle. Panika ogromna, a mało kto rozumie o co w tym chodzi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MIUI Global 9.5 - 9.5.19.0 (OEIMIFA).
Czekam na pozwolenie odblokowania bootloadera.
Jaką wersję TWRP będę mógł wgrać?
Czy mogę wgrywać ROM ze strony miuipolska.pl - MIUI 10 - 8.7.12?

Temat już jest mocno poruszony, ale wolałbym mieć 100% i nie uceglić sobie telefonu.
Dzięki za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie wgram widzę żadnego TWRP, mam taki błąd "FAILED (remote: Anti-rollback check failed)" czyli ludzie jednak mieli rację, że będzie problem z anty 4...

 

@Edit

 

Jednak poszło, tylko trochę inaczej.

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Acida i reszty załogi czy da się informować ludzi z jaką wersją antirollback wychodzi dany ROM miuipolska? Nie tylko ja o tym pisałem i nadal nic a zaraz się okaże że wyjdzie no a wersja anti i ktoś będzie chciał wrócić do poprzedniego romu i będą cegły..

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIOLOISO 

5 godzin temu, ZIOLOISO napisał:

Niestety ale nie wgram widzę żadnego TWRP, mam taki błąd "FAILED (remote: Anti-rollback check failed)" czyli ludzie jednak mieli rację, że będzie problem z anty 4...

 

@Edit

 

Jednak poszło, tylko trochę inaczej.

Możesz napisać jak, od kilku godzin się bawię z telefonem i nie mogę sobie poradzić..

image.png.2a69215daf0cfda316f33ee967c162d8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszą wersję MIUI PL dla tego tel. Ja mam Redmi Note 5 z Pl dystrybucji. Udało mi się też google Camera zrobić jak coś to pisz na priv to podpowiem. Narazie mnie denerwuje jedna rzecz bo mi się menu kontekstowe jak rozwija to nie widać napisów i nie wiem w co klikam np. w galerii klikam na zdjęcie klikam więcej, menu się rozwija i nie widać tekstów, przyciski działają tylko nie wiem co klikam... Nie wiem dlaczego tak.

 

@Edit

 

Świetnie bo już myślałem, że tylko u mnie tak jest. Pewnie to poprawią, także więcej tutaj nie pisze o tym. Pisałem tak przy okazji o tym.

Edytowane przez ZIOLOISO
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...