Skocz do zawartości

Xiaomi blokuje powrót do starszego ROM. Prawda?


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie żeby coś, ale to zabezpiecznie raczej G daje, przy flashowaniu systemu na nowo z opcją wipe_all... Sam zamysł zabezpieczenia jest świetny, przynjamniej ludzie przestaną co chwila wgrywać inny soft, raz starszy, raz nowszy, a potem płakać na forum, że "a mi nie działa buuuuu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak ale co jeżeli ktoś wgra najnowszą wersję DEV ( oczywiście na własną odpowiedzialność bo na takie zasadzie to działa z DEV) i nie będzie mógł wrócić do wcześniejszej wersji jeżeli okaże się że coś mu nie działa poprawnie?

Funkcja wipe_all pozwoli na to? Jak w ogóle ten mechanizm działa? To zabezpiecza przed wgraniem starszej wersji poprzez opcję aktualizacji czy z TWRP bez wybrania odpowiedniej opcji to też będzie ten sam skutek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą to tak, to zabezpeiczenie blokuje możliwość aktualizacji starszej wersji na nowszą, bo w systemie naliczają się przy rozruchu jakieś numery. Wipe_all powinien czyścić całą pamięć telefonu, a dopiero potem instalować soft, więc teoretycznie licznik powinien się "zerować".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nezumi napisał:

Z tego co wyczytałem na en.miui.com, to właśnie się da, nie da się jedynie przez recovery/apke. 

No to trzeba poczekać kilka dni aż w końcu ktoś rozgarnięty coś opisze, ja znalazłem wątek na xda gdzie 99% piszą że im się udało zrobić downgrade ale się okazuje że mieli 8.7.5 a podobno problem jest od wersji 8.7.10 wiec ...  Może się da w EDL bo normalnie fastboot to zwraca "anti rollback check fail".

Cytat

Lets make it clear for those asking about anti-rollback on other devices. For xiaomi devices this anti-rollback is only applied to redmi note 5/pro (whyred) with android oreo & miui10 later than 8.7.5 currently. So if you are not using redmi note 5/pro you are safe for now.

PS. @Nezumi podziwiam twoją wytrwałość w przeglądaniu en.miui.com , ja nie daje rady przeglądać tysięcy postów "thank you" etc. :D 

Edytowane przez SLiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antirollback v4 wprowadzili (przynajmniej w przypadku RN5) od wersji 8.7.6 / 9.5.19. Po wgraniu tych rom'ów (lub nowszych) jakiekolwiek próby zainstalowania starszych build'ów uceglają telefon na dobre, tj. zostaje odniesienie go do serwisu. Nie da się również zflashować TWRP (ale można z poziomu fastboota bezpośrednio boot'nąć do obrazu - nie jest to wygodne, ale umożliwia przejście na customy). 

Można sprawdzić czy aktualnie mamy anti rollback w wersji 3 (czyli tej która nie sprawia problemów), czy już w nowej v4 za pomocą komendy "fastboot getvar anti". Poniżej wynik na moim własnym telefonie z zainstalowanym ostatnim 'bezpiecznym' MIUI, tj. 8.7.5:

2018-07-13_18-22-06_powershell.thumb.png.1b864d16ffe63cba2ed8b78429ad2ff2.png

Edytowane przez Yason
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu:
Mam TWRP i najnowsze miui polska 10 8.7.5

Czy po flashu przez TWRP nowszych wersji skasuje mi się TWRP?
Nie mam zamiaru wgrywać starszych wersji miui = nic mi nie grozi?
Czystoteoretycznie: próby wgrania kiedyś customa, na co zwrócić uwagę? Też "jakieś wersję" z odpowiednią numeracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
16 godzin temu, frrancuz napisał:

Mam TWRP i najnowsze miui polska 10 8.7.5
Czy po flashu przez TWRP nowszych wersji skasuje mi się TWRP?
 

Właśnie zainstalowałem (przez TWRP) MIUI EU 8.7.12 na swoim Mi5 i nic się z samym TWRP złego nie stało. Jest na swoim miejscu, działa.

Aczkolwiek nie sprawdzę teraz, czy nadal da się normalnie wgrać nowszą wersję TWRP (bo mam najnowszą).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, latet napisał:

Właśnie zainstalowałem (przez TWRP) MIUI EU 8.7.12 na swoim Mi5 i nic się z samym TWRP złego nie stało. Jest na swoim miejscu, działa.

Aczkolwiek nie sprawdzę teraz, czy nadal da się normalnie wgrać nowszą wersję TWRP (bo mam najnowszą).

Ile razy to jeszcze trzeba napisać że problem jest tylko na Redmi Note 5 Pro, czy to tak trudno ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SLiM napisał:

Ile razy to jeszcze trzeba napisać że problem jest tylko na Redmi Note 5 Pro, czy to tak trudno ogarnąć. 

No, może 1 raz, we właściwym miejscu? Bo ten wątek jest w dziale ogólnym (Aktualności), temat brzmi ogólnie (Xiaomi blokuje powrót do starszego ROM. Prawda?), i w pierwszych kilku postach nikt się nie zająknął, że chodzi o konkretny telefon. Więc tak, w takich warunkach trudno ogarnąć/odgadnąć, jaki jest zasięg problemu.

Proponuję uzupełnić temat wątku o stosowny dopisek. Albo bardzo wyraźnie dopisać na początku 1. posta "DOTYCZY RN5".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, OutSideR napisał:

ostatnio zonglowalem wrecz romami w mi6 i wracalem nawet z najnowszego miui 9 na miui 8...

Miui10 z Androidem 8.x gdzie już jeden model tj. Redmi Note 5 Pro dostał ten "bajer" że nie można cofnąć FW. Zobaczymy jak przy kolejnych aktualizacjach MI6 też to będzie mieć czy też tak będziesz żaglować ROMami :P Chyba że zostaniesz na tym MIUI9 na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2018 o 14:45, latet napisał:

Proponuję uzupełnić temat wątku o stosowny dopisek. Albo bardzo wyraźnie dopisać na początku 1. posta "DOTYCZY RN5".

Nie ma pewności, czy dotyczy to tylko RN5. Może być tak, że kolejne modele zostaną "obdarzone" tą niespodzianką wraz z kolejnymi, cotygodniowyim aktualizacjami.

Póki co więc wątek pozostaje z niezmienionym tytułem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na chwilę obecną metoda z ruskim forum i zgłaszania im ID upadła - wątek zamknięty. Teraz powstał wątek na en.miui.com EN:

http://en.miui.com/thread-3254707-1-1.html

I tam do 24 lipca (!!!????) można w odpowiedzi podać swój ID i modlić się, że Xiaomi łaskawie da zgodę na koncie do odblokowania miflasha.

Podsumowując:

  • W przypadku cofki dla RN 5 do softów starszych od 8.7.15-16 (w tym także Global 9.6) z naszych romów xiaomi.eu lub china rom następuje cegła
  • Telefon da się uratować robiąc MiFlash (wersja 2018) przy czym wymagana jest autoryzacja tego flasha na koncie MI ID przez Xiaomi
  • Telefon w przypadku cegły znajduje się w trybie EDL (nie trzeba rozbierać do testpoints bo i tak to nic nie da)
  • ROM do wgrania przez MiFlash to: http://bigota.d.miui.com/8.7.12/whyred_global_images_8.7.12_20180712.0000.00_8.1_global_e775b9c0d5.tgz
  • Potem o ile wszystko przejdzie można zostać albo powtórzyć proces wgrywania twrp i miuipolska rom.
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni kończy mi się okres 360h i chcę wgrać xiaomi.eu na RN5. Z tego co ktoś pisał to np. w ostatnim 8.7.12 ale w poprawce V2 nie zmienia się wersja na antirollback 4 tylko jest dalej 3. Jak będzie w kolejnych wydaniach?

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
51 minut temu, Orjon napisał:

Od wersji 8.8.6 antirollback otrzymało też MI6X. http://www.miui.com/thread-17234438-1-1.html

 

 

Można łatwo sprawdzić , wystarczy rozpakować fastboot i w pliku flash_all.bat szukać wpisu set CURRENT_ANTI_VER= tak samo jak w przypadku Redmi Note 5 Pro

nnObjEhh.png

Edytowane przez SLiM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, DJYano napisał:

Rollback dotyczy tylko romów czy również TWRP?
nie mogę podnieść do 3.2.3-0 :/

Sprawdź ten wątek https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/one-xiaomi-redmi-note-5-whyred-unlock-t3778049 albo ten https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/index-everything-anti-roll-t3816219.

Nie możesz zainstalować z poziomu TWRP ??

Edytowane przez SLiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...