Skocz do zawartości

Etui / case


Michacy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia Thu Dec 06 2018 o 22:45, mrosi napisał:

A ja polecam Nillkin Nature:

https://allegro.pl/etui-pokrowiec-futeral-nillkin-nature-xiaomi-mi-8-i7426956849.html

Idealnie leży i - co ciekawe - otwór na czytnik linii papilarnych jest większy od samego czytnika. Fajnie to wymyślili... :)

Dostanę (czarny) telefonik na gwiazdkę i już się rozglądam za czymś takim.

Powiedz mi mrosi - nadal pozytywnie? I czy masz do tego jakieś szkło?

Generalnie interesowało by mnie wyłącznie na cały ekran a jeśli był by z tym problem to chyba nic nie będę naklejać.

Edytowane przez Radek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Radek86 napisał:

Powiedz mi mrosi - nadal pozytywnie? I czy masz do tego jakieś szkło?

Nadal bardzo pozytywnie. Kupowałem wersję szarą etui, która tylko nieznacznie odróżnia się od telefonu. Minusem jest to, że się palcuje. Znacznie mniej niż sam telefon, ale jednak.

Teraz zamówiłem coś takiego...: ;) 

https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Mi8-case-3D-custom-made-Creative-personality-Hard-back-cover-case-for-Xiaomi-Mi/32824591880.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.73af4c4daotjYX

Co do szkła, to nie używam. Przy dzisiejszych ekranach z zaokrąglonymi krawędziami szkło hartowane dla mnie generuje męczarnie w trakcie obsługi telefonu. Używam folii MK3 Shield. Jak dla mnie - rewelacja. Z czystym sumieniem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sat Dec 15 2018 o 19:47, mrosi napisał:

Używam folii MK3 Shield. Jak dla mnie - rewelacja. Z czystym sumieniem polecam.

A orientuje się ktoś czy pomiędzy powyższą folią a MK3 Matte jest duża różnica i czy czy warto dopłacić do tej drugiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem styczności z foliami ani szkłami na ekran bo ich po prostu nie używałem.

Moje pytanie miało dotyczyć bardziej czy odciski faktycznie są mniej widoczne i czy te odbicia świetlne są mniejsze.

Mam nadzieję, że tak jest bo zamówiłem 3mk Matte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Radek86 napisał:

Nigdy nie miałem styczności z foliami ani szkłami na ekran bo ich po prostu nie używałem.

Moje pytanie miało dotyczyć bardziej czy odciski faktycznie są mniej widoczne i czy te odbicia świetlne są mniejsze.

Mam nadzieję, że tak jest bo zamówiłem 3mk Matte.

Daj znać jak się sprawuje, jestem zainteresowany tą folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia Wed Dec 19 2018 o 09:38, skynet napisał:

Daj znać jak się sprawuje, jestem zainteresowany tą folią.

Folia 3mk matte zamontowana, prosty montaż, leży całkiem dobrze. Jak podaje producent - dobrze redukuje odciski i refleksy. Tyle z plusów.

Na minus - użytkowanie. Występuje tak zwana ziarnistość i bardzo słabo to wygląda z amoledem a białe tło już całkiem porażka. Wyświetlacz bardzo dużo przez to traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Radek86 napisał:

Na minus - użytkowanie. Występuje tak zwana ziarnistość i bardzo słabo to wygląda z amoledem a białe tło już całkiem porażka. Wyświetlacz bardzo dużo przez to traci.

Przecież napisałem, że to matowa folia. Czego zatem się spodziewałeś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Radek86 napisał:

Nigdy nie miałem styczności z foliami ani szkłami, nie wiedziałem że tak będzie to wyglądać.

Ty napisałeś, że masz tą shield i rozumiem, że u Ciebie jest bardzo dobrze z przejrzystością, tak?

Matowa. To mówi wszystko. :)

Co do Shield, to tak, jest idealnie przezroczysta. Jej wadą jest palcowanie, choć mniejsze niż samego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 19:47, mrosi napisał:

Co do szkła, to nie używam. Przy dzisiejszych ekranach z zaokrąglonymi krawędziami szkło hartowane dla mnie generuje męczarnie w trakcie obsługi telefonu. Używam folii MK3 Shield. Jak dla mnie - rewelacja. Z czystym sumieniem polecam.

dziś zamontowałem 3MK Shield na MI8 lite - potwierdzam 100% że rewelacja, miałem wcześniej szkło i jest dokładnie tak jak @mrosi pisze, że używa się tel. fatalnie, folia jest znacznie cieńsza, lepiej pokrywa ekran, jest niemal niewidoczna - jak ktoś chce mieć do ochrony przed zarysowaniami to polecam, na upadki pewnie szkło lepsze ale nie dla mnie.

Edytowane przez RASTY777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuszony ocenami kupiłem dziś case Spigen rugged armor i z czystym sumieniem polecam! Case jest kapitalny, trochę pogrubia ale ma chronić w razie upadków. Spasowanie jest idealne, jakość bardzo wysoka. Wszystko co jest napisane o produkcie w linku poniżej jest prawdą. Fajne są te paski u dołu i u góry które całkiem dobrze imitują kevlar. Sam materiał nie pozostawia żadnych śladów użytkowania, w ogóle się nie palcuje! Materiał trochę przypomina satynę.

Jeśli się komuś przyda ta informacja to case używam że szkłem hybrydowym 3mk flexible glass i muszę przyznać że to małżeństwo doskonałe. Między rantem etui a krawędzią szkła zostaje jeszcze cienka szparka więc szkło się absolutnie nie podważa.

https://pancernik.eu/xiaomi-mi-8/etui/spigen-rugged-armor-czarne

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja. dla odmiany, polecę coś takiego:

https://www.aliexpress.com/item/Plating-Clear-Soft-TPU-Phone-Cases-for-Xiaomi-Redmi-4-Note-4X-4-3-2-3S/32809937595.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dXnuEdq

Ma tylko jedną wadę - co pewien czas trzeba je zdjąć i przetrzeć telefon, bo przez otwory siateczki jego powierzchnia się kurzy.

Samo etui za rewelacyjne. Chropowate, a przez to ułatwia trzymanie telefonu, telefon się nie grzeje w nim, idealnie dopasowane. Przyznam szczerze, że gdybym ja je miał wycenić, to zażądałbym za nie przynajmniej 6-8 USD, a nie 1,5. Poziom wykonania to z pewnością Nillkin, IMAK lub wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skynet napisał:

Skuszony ocenami kupiłem dziś case Spigen rugged armor i z czystym sumieniem polecam! Case jest kapitalny, trochę pogrubia ale ma chronić w razie upadków. Spasowanie jest idealne, jakość bardzo wysoka. Wszystko co jest napisane o produkcie w linku poniżej jest prawdą. Fajne są te paski u dołu i u góry które całkiem dobrze imitują kevlar. Sam materiał nie pozostawia żadnych śladów użytkowania, w ogóle się nie palcuje! Materiał trochę przypomina satynę.

A jak jest z ochroną aparatu? Etui sporo wystaje ponad niego. Mam jeszcze oryginalne etui z zestawu z telefonem i powiem wam, że lepiej żeby go nie było bo nie daje wcale ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed zarysowaniami aparatu to nie chroni. Kładąc fona na stole w oryginalnym etui słychać jak aparat o niego puka i jest duża szansa na jego zarysowanie.

Nie rozumiem sensu dokładania tego etui do zestawu jeśli nie spełnia ono podstawowych funkcji. A wystarczyło by dołożyć z 0,5mm i pewnie bym nie narzekał :-)

Jedynie w kwestii chytu masz rację bo w etui się nie ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z ochroną aparatu? Etui sporo wystaje ponad niego. Mam jeszcze oryginalne etui z zestawu z telefonem i powiem wam, że lepiej żeby go nie było bo nie daje wcale ochrony.
Z ochroną jest bardzo dobrze, etui wystaje ok 2mm ponad aparat, wydaje się że może na nieregularnych a już na pewno na płaskich powierzchniach spełni swoją rolę. Użytkuję drugi dzień i poza tym w ogóle go nie czyszczę bo nie trzeba.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2018 o 19:55, rock'n'rolla napisał:

A to trochę dziwne bo u mnie wystaje i aparat się nie obija. Obecnie używam tego etui i jak dla mnie robi robotę. 

Mi w mi8se ori case jest na równi z aparatem, a kolegi ori case wystaje trochę ponad aparat. Widać jak się im uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie czekam na swojego nowego Mi8 i nie mogę podjąć decyzji odnośnie etui oraz szkła (o szkło będę pytał w osobnym wątku). Nie będę zamawiał z chin bo nie mam czasu może później się  w to pobawię. Na ten moment najbardziej przypadły mi do gustu dwa modele:

- spiegen rugged armour (około 50zł)

- nillkin frosted (około 35zł)

Spiegen to sprawdzona marka ale niestety ich etui maja tendencje do ... no cóż telefon czasami nie wygląda już tak atrakcyjnie (np mój obecny IP6 tak właśnie ma), z drugiej ten nillkin white na czarnym mi8 wygląda obłędnie ale to sztywne tworzywo (nie jak spiegen, miękkie i w moim odczuciu dużo lepiej pochłaniające wstrząsy). Reszta to widzę jakies noname głównie na eklepach i allegro, chyba, że źle szukam. Dodatkowo widziałem opinie, że ten nillkin frosted szybko się ściera i jest tak sztywny ze potrafi zarysować telefon. 

 

Pomożecie dokonać wyboru? Po prostu boje się ze ten nillkin to bardziej wygląd niż realna ochrona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie Spigen Rugged Armor i spisuje się znakomicie. Telefon na szczęście nie przetestowal go pod kątem upadku ale etui idealnie przylega i dobrze chroni że względu na elastyczność i rozwiązania (komory, poduszki powietrzne w rogach które mają pochlaniać energię uderzenia) Sam wygląd to kwestia gustu. Telefon pogrubia i trochę powiększa. Tył prezentuje się elegancko. Mi pasują te aka kewlarowe wstawki. Jakość wysoka. Czuję że jest bezpieczny. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie czytałem, że wadą tego etui jest że są problemy gdy tez chcesz uzyć szkło hartowane a na pewno po nie sięgnę. Ze zachodzi na krawiedzie i podnosi szkło, przynajmniej chyba to byl komentarz o nillkin 3D (nie wiem jak z 2,5D).

Miał ktoś tego Frosted Nillkin Case na swoim mi8?

 

To jest chyba jedyna wada jak sie przesiadasz z apple - wybór szkieł/case do iphonów jest kolosalny :/ tutaj raczej znikomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...