Skocz do zawartości

Odcisk palca przestał działać


Awos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż od wczoraj wieczora czytnik linii papilarnych przestał "czytać" mój palce i nie odblokowywał telefonu, a jedynie go wybudzał. W aparacie też spełniał swoją funkcję i robił zdjęcia po przyłożeniu palca do czytnika. Niestety od dzisiaj rana czytnik ani nie wybudza telefonu, ani też nie robi już zdjęć. 

System widzi jako tako czytnik. W ustawieniach mam możliwość dodania odcisków palców(brak interakcji, nie skanuje mojego palca) i zarządzania nimi. 

Co zrobiłem: 
- zrestartowałem telefon
- wyłączyłem i włączyłem
- wyczyściłem skaner
- wykonałem ponownie aktualizację systemu
- rzuciłem telefonem o poduszkę(tak wiem - niezbyt mądrę) 
- wszedłem na diagnostykę i przeszedł niepozytywnie test:

Cytat

"sensor model: searchf
fail"

- wyciągnąłem kartę SD licząc że może ona spowodowała jakiś błąd

Info, które może się przydać: 
- android 7.0
- miui global 9.5|stabilna   9.5.11.0(NCFMIFA)
- kupiony został niecały rok temu w sieciowym i znanym sklepie RTV
- przy włączniku jakiś czas temu pojawiło się wygięcie blachy, a sama obudowa dzisiaj jak próbowałem po dociskać zaczęła jakimś cudem odchodzić(?), że byłbym jestem w stanie otworzyć obudowę(powstała luka między którą mogę wsadzić paznokieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod hasłem zrestartowałem telefon miałem na myśli sam restart(nie wiem czy w telefonie jest różnica pomiędzy włączeniem i wyłączeniem systemu, a jego zrestartowaniem) 
Ale tak przywróciłem ustawienia fabryczne i dostałem aktualizację do miui 9.6, ale nadal nic czytnik nie reaguje. Chyba zostawię to serwisowi, żeby mi to zrobili, a w razie czego mam aliexpress i możliwość kupiena nowego skanera xd

Edit: Niekatulane, zalałem go. Można zamknąć...

Edytowane przez Awos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...