Sign in to follow this  
dreq02

Mi band 2 = pod kątem roweru i innych zastosowań niekoniecznie związanych z krokami

Recommended Posts

Witam wszystkich :) zastanawiam się nad kupnem kolejnego produktu xiaomi jakim jest mi band 2. 

Czy ktoś z użytkowników może pomóc  w odpowiedzi na wydaje się banalne pytania. Szukam odpowiedzi 4 dzień i nie mogę tego znaleźć a przymierzam się do kupna mibanda2 pod względem roweru a później siłowni. Recenzji jest pełno a nikt nie powie o podstawowych konkretach. Będę wdzięczny za odpowiedzi:

1. Czy opaska działa na rowerze? Liczy puls i kalorie?

2. Na jakiej podstawie wyliczane są kalorie ? (chodząc i jeżdżąc na rowerze)

3. jeżeli ruszamy ręką w miejscu (np podnosimy sztangę itp - to kroki się liczą? czy jakoś samo to wyrkywa, że stoimy w miejscu (opini jest bardzo dużo).

4. Czy jadąc na rowerze trzeba uruchamiać w opasce specjalny tryb do tego zastosowany? (czy robi to się z poziomu telefonu czy opaski, czy tylko z jednego z tych urządzeń (tel mam z androidem 4.3 i 4.4  więc zależy mi aby opaska większość konfiguracji miała w sobie?)

5. czy opaska podstawowe dane (kroki, puls,, kalorie) wyświetli na swoim wyświetlaczu czy tylko część z nich?

6. Czy te kalorie na rowerze będą liczone nawet gdy opaska nie jest sparowana z telefonem? Bo część opasek ma tak, że kalorie liczy aplikacja na telefonie a opaska wyświetla. Coś takiego to mam i często nie są to jakieś dobre wynik. Dla mnie ważne aby to opaska liczyła swoimi czujnikami a nie program na podstawie dystansu i np wagi podanej. 

1. Tak, odpalasz w Mi Fit "jazda na rowerze" i jedziesz. Oczywiście opaska musi być na nadgarsku, a nie na rowerze. ;)

2. Nie mam pojęcia, pewnie tak jak wszędzie w każdym programie czyli na podstawie wzrostu, wagi i może jakoś za pomocą tętna. Nie liczy kalorii spalanych przez sam organizm, tylko liczy te które spaliły się dodatkowo w trakcie treningu. 

3. Czasami tak, czasami nie. Nigdy nie policzysz dokładnie kroków ile zrobiłeś, ale zawsze mniej więcej będziesz wiedział.

4. Tak, wszystko w telefonie. Nie wiem jednak jak to będzie z Twoją wersją Androida. Powinno działać, ale nie wiadomo czy będzie wszystko działać tak dobrze jak na nowszych wersjach. Nie oszukujmy się, ale 4.3/4.4 to już dość leciwe wersje. Chyba od 4.3 już była obsługa Bluetooth LE, więc może będzie dobrze. Samą opaską za dużo nie zrobisz, potrzebny jest Mi Fit.

5. Wyświetla wszystkie z nich. Obejrzyj filmiki pokazujące jej funkcjonalność. :)

6. Jak nie jest sparowana to liczy chyba sama wszystko. Nie wiem jak to działa, ale nigdy nie będziesz miał tego dokładnie z żadną opaską.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this