Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro wymiana baterii


mrdzadzuk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Hej

Czy system zapamiętuje jakos pojemność baterii? poniewaz wymieniłem na nową oryginalną baterie i o dziwo ma pojemnosc 2500mAh (wg miernika USB). Czy moze to być problem systemu czy poprostu ta bateria moze byc wadliwa

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie to coś może być z tym zapamiętywaniem. Zmieniłem już dwukrotnie baterie i na wszystkich pracuje tak samo. Aż się wkurzyłem, że na dwóch różnych bateriach (niby nowych) działa w zasadzie tak samo jak na oryginalnej baterii, która według mnie była już kaput. Pierwszym zamontowanym zamiennikiem była bateria firmy bluestar, kupowana w pobliskim sklepie stacjonarnym. Progresu nie było w stosunku do starej baterii. Po jakimś czasie i przetestowaniu włożonego zamiennika, stwierdziłem że może jakiś badziew kupiłem o zaniżonej pojemności, więc zamówiłem drugą, tym razem na aliexpress, która wyglądem przypomina taką, jaka była zamontowana fabrycznie. Dalej bez zmian. Także albo dziwny zbieg okoliczności, że na starej i dwóch nowych bateriach telefon pracuje tyle samo czasu, albo jednak te parametry są jednak gdzieś zapisywane i telefon jedzie na zapamiętanych danych starej, oryginalnej baterii i nie wykorzystuje przez to pełnych możliwości zamienników. Rom od tego czasu również był zmieniany. Także nawet gdyby parametry miałyby być gdzieś zapisywane, to raczej gdzieś "głębiej". Na tyle głęboko, że nie są one kasowane przy flashowaniu nowego romu.
A taka ciekawostka na koniec. W prawdzie miernika USB nie posiadam, ale zainstalowałem accubattery, która podobno oblicza i  podaje pojemność baterii z d*py, a mimo to także otrzymałem wartość w granicach 2500-2600 mAh.
W każdym razie fakt jest taki, że czy to na starej, czy na dwóch nowych zamiennikach, telefon działa można by rzec tyle samo czasu, co wiąże się z SOT na poziomie 2,5-3h, czaasem można wykręcić pod 4h (ale nie ponad). Bateria starczy do około godziny 20-21 normalnego używania. Ładowana oczywiście codziennie w nocy i odłączana rano. Mogę jakieś screeny powrzucać, jeśli zechcecie.

Edytowane przez kamilq05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał już jakieś wyniki i spostrzeżenia odnośnie Nohon to napisz ile trzyma. Dzisiaj mój zamiennik przeszedł samego siebie. Jakiś proces trzymał się w pamięci i mi baterię wpier****ło aż miło (już nawet nie zjadło). Ostatnio aktualizowałem na miui 10 global 8.8.2. Ale nawet na nie-miui jest słabo, bo też próbowałem. Także jak potestujesz to napisz co i jak z Nohon, bo może wymienię trzeci raz baterię. 

Dodatkowo pisząc tą wiadomość bateria dość szybko zeszła do 6% i się telefon wyłączył, nie schodząc nawet do 0. Wipe dalvik cache oraz cache robiłem wczoraj i nic nie dało. Coś jest na rzeczy i nie do końca mam przekonanie że to bateria, a raczej może coś z software (mimo testów na różnych romach miui i nie-miui oraz po wipe).

Screenshot_2018-08-05-16-46-16-639_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-08-05-16-46-09-054_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

chciałbym odświeżyć kotlet bo widzę że zapomniany a prąd w bateriach kończy się :-)

sam muszę na cito kupić coś a nie lubię wywalać kasy w błoto, wolę dziecku resoraka kupić...

to jak z tymi bateriami? Mi Center ? Czy ten Nohon? Ktoś testował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...