Skocz do zawartości

Wgranie roota i odyskanie utraconych zdjęć i filmów


Dejvid1189

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam olbrzymi problem z telefonem. Miałem softa Global MIUI 9 8.4.19 Beta. Od 2 lat odkąd go kupiłem miałem Global Betę ponieważ na innych softach restartowały mi się aplikacje. Na tym sofcie działało wszystko ok. Wgrał mi go sklep w którym go kupiłem, czyli TECHNOS. Postanowiłem spróbować przesiąść się na najnowszy soft xiaomi.eu, dostępny do pobrania ze strony MIUI Polska - MIUI 10: 8.7.5. Niestety nie przewidziałem, że usunie mi to wszystkie zdjęcia, screeny i filmy z telefonu. Od kilku dni próbuję odzyskać to za pomocą różnych programów jednak bezskutecznie. Większą szansę miałbym to gdyby urządzenie było zrootowane. Tutaj pojawia się kolejny problem. Od dwóch dni nie mogę zrobić roota. Żaden program ani KingoRoot ani iRoot ani Dr Fone-Root, ani Root Genius nie jest w stanie go zainstalować. Próbowałem nawet wgrać za pomocą TWRP SU, instalacja przebiegła bez problemu jednak po odpaleniu programu SU na telefonie nadal widnieje napis "ROOT Undetected", a w programie ROOT Checker pojawia się informacja "Niestety! Dostęp do roota nie jest prwidłowo zainstalowany na tym urządzenia. Ktoś spotkał się z czymś takim i wie jak odzyskać zdjęcia i filmy ze sformatowanej partycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

Obawiam się, że będzie to niemożliwe...

Root? Ściągasz i instalujesz Magiska przez TWRP. Nie ma prostszej drogi.

Mam nadzieję, że odzyskam zdjęcia, screeny i filmiki bo miałem ich ok 1000 z dwóch lat, a nie zrobiłem przez ten czas żadnej kopii.

Ten program będzie odpowiedni ? https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dzidexx napisał:

Zapewne baaardzo dawno temu. Od Androida 4.4+ nie podłączysz jako pamięć masowa.

Nie tak dawno temu , ale całkiem możliwe że te telefony miały zainstalowane stockowe fw właśnie 4.4 :D Nie zwróciłem uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Nezumi napisał:

A sprawdziłeś Chmurkę Xiaomi? Jeżeli miałeś synchro z chmurką, to teoretycznie wszystkie dane z galerii powinny być na Twoim koncie Mi.

Zsynchronizowałem tylko notatki w niej.

 

36 minut temu, SLiM napisał:

@Dejvid1189 już to robiłem kilku klientom, zwykły darmowy programik do odzyskiwania danych na PC , telefon podłączony jako pamięć masowa i bez problemu odzyskasz. Źle się do tego zabierasz, bo pewnie chcesz to zrobić na telefonie, nie tędy droga.

Też brałem to pod uwagę, sprawdzałem kilkoma programami ale nie wyszukują telefonu jako pamięci masowej. Czytałem, że to działało tylko do Andka 4.3.2 albo 4.4.2

 

PS. Dr Fone nie wyszukał mi żadnych zdjęć. Disk Digger w wersji Basic pokazuje mi tylko te zdjęcia które już mam na fonie, a wersja pro jest płatna.

Edytowane przez Dejvid1189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie da, na telefonie z 20 aplikacji zainstalowałem tak samo na kompie i lipa wyszukuje to co jest na obecnym sofcie albo nic. Roota mam. Ostatnia szansa ktoś ma działający program na Mi5 żeby komputer widział telefon jako pamięć masową ? Może wtedy normalnie wyszuka jak przy odzyskiwaniu zdjęć z dysku twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko bo to co widzisz z poziomu komputera to jest pamięć emulowana, więc nie zobaczysz tego tak jak pendriva. Może dało by się jakoś przez ADB dostać bezpośrednio do pamięci ale żeby jeszcze z tego poziomu wywołać program do odzysku zdjęć to już eksperta potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2018 o 18:17, Dejvid1189 napisał:

niestety nie przewidziałem, że usunie mi to wszystkie zdjęcia, screeny i filmy z telefonu.

Jesteś pewny, że usunął Ci je a nie czasem uwalił partycję internal storage? Ja miałem taki przypadek kilka dni temu, że wgrałem 8.7.12, nie spodobał mi się więc chciałem wrócić do 8.1.18 i po odtworzeniu backupu okazało się, że internal storage ma 0MB. Gdy ponownie wgrałem 8.7.12 to nagle wszystkie dane się pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...