Skocz do zawartości

MiBox 4K - Prędkośći Waszego polączenia Wi-Fi


PeterMac

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyslalem gdyby powstal taki temat odnosnie predkosci WiFi polaczenia Waszych MiBoxów z routerem.

Do tego polecam sprawdzanie w pogramie AIDA64 który pobierzecie ze sklepu.

Po uruchomieniu przechodzimy w dól do kategori "Sieć" i z prawej odczytujemy z jaką predkością WiFi sie lączymy.

 

Na początek ja sie wpiszę:

Sila sygnalu: -52dB (Doskonala)

Prędkosć Polączenia: 433Mbps

Czestotliwość: 5500MHz

-----------------------

Router: FunBox 3.0 (Orange)

 

 

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma cel podawanie prędkości zestawionego połączenia? Przecież ona nic realnego nie odzwierciedla. Na 90% wynik dla 2.4 GHz będzie 72 Mbps, a dla 5 GHz 433 Mbps.
Chyba żebyś chciał zmierzyć realną prędkość połączenia to wtedy kopiujemy na przykład duży plik po sieci lokalnej.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat 433Mbps przy 5GHz ? to jest max mozliwości MiBoxa ?

Komputer laczy mi sie na ~1.3Gb/s, transfer realny mam na poziomie ponad 85MB/s po LAN co daje realnie sieć ponad 700Mbps.

Dlatego jestem ciekawy na ile u Was laczy sie MiBox.

 

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

802.11ac w starszej wersji umożliwia połączenie z szybkością 433Mbps a w nowszej 1300Mbps. To tylko prędkość teoretyczna, max tego na ile pozwala protokół połączenia. Realne do osiągnięcia prędkości są dużo niższe (propagacja, przeszkody, zakłócenia, odległość od routera etc.)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 15.07.2018 o 20:42, souacz napisał:

802.11ac w starszej wersji umożliwia połączenie z szybkością 433Mbps a w nowszej 1300Mbps. To tylko prędkość teoretyczna, max tego na ile pozwala protokół połączenia. Realne do osiągnięcia prędkości są dużo niższe (propagacja, przeszkody, zakłócenia, odległość od routera etc.)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Kompletnie sie z tym nie zgodzę, na sieci ac od routera FunBox 3.0 od Orange w odległości kilku metrów osiągam predkość ponad 85MB/s do serwera NAS, takze nie gadaj o duzo nizszych predkościach bo to nie prawda.

Jesli osiagam ponad 85MB/s realnego stałego transferu to teraz sobie policz ile to Mbps. 

Jesli polączenie kablowe 100Mbps to transfer rzędu ~12MB/s, to teraz 85MB/s dzieląc na 12MB/s to daje ponad 700Mbps realnego połączenia/szybkosci.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej niz połowa, wiadomo ze nie bedzie sie osiągać predkości katalowych tyle ile wskazuje połaczenie, ale jak na połączenie bezprzewodowe to jest prawie predkości kablowego gigabita, takze nie jest zle :)

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hehe, niezłe tempo odpowiedzi :) Żle Ciebie zrozumiałem, myśląc że pisałeś o transferach z MiBoxem po wifi :) Sorry.

Wracając do tematu...AFAIK Mibox 4K zestawia łącze max 433 mbit/s. AC, jeden strumień.

U mnie (dość gruby strop na drodze do routera r7800) wychodzi link od 195 do 233. "Analiti - WiFi Tester & Analyzer" pokazuje ~130mbit/s download. Łącze na świat mam 180.

Udało się komuś zestawić większy link niż 433 na miboxie?

Edytowane przez Marceli7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...