Skocz do zawartości

Dobijająco słaby internet


czaszkaaniolka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W lutym skusiłem się na Xiaomi redmi note 4x z chińskiej dystrybucji na Allegro, bo.. podobał mi się kolor no. Byłem uprzedzony przez sprzedającego, że "telefon nie obsługuje pasma LTE 800, ale mimo to nie powinno być problemów ze złapaniem LTE na innych częstotliwościach" (jakoś tak, nie znam się). Internet działa tragicznie. Rozumiem, że może nie łapać tego cholernego LTE, no ale nie znaczy to chyba, że nie powinien działać NORMALNIE, bez zrywania na innych pasmach (3G itd). Mieszkam w Inowrocławiu (więc nie w jakiejś wsi) i w mieszkaniu u siebie nie mam praktycznie netu (fakt, że to peryferie miasta), w dwóch innych lokalizacjach u znajomych jest tak samo. W pracy jest ok. Więc moje PYTANIE: czy za (aż) taki stan rzeczy może odpowiadać telefon? A może wina jest po stronie operatora (Plus)? Byłbym wdzięczny za propozycje. Pozdrawiam!!

Edytowane przez czaszkaaniolka
Błąd gramatyczny ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę Plusa, znajdź informacje na temat używanych APN u nich, a następnie przepisz je do ustawień APN telefonu. Plus jako jedyna sieć w PL ma problemy z telefonami Xiaomi, trzeba za każdym razem przy nowym fonie/systemie wpisywać APN, problem ten nie istnieje u innych operatorów.

 

W sumie, masz APN:

Internet:

Cytat

Nazwa: Plus
APN: plus
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: default lub internet

MMS:

Cytat

Nazwa: mms
APN: mms
MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
Proxy MMS: 212.2.96.16
Port MMS: 8080
MCC: 260
MNC: 01
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: mms

Przepisujesz dane pola i zapisujesz APN, następnie restart telefonu i ciesz się z działającego LTE i netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...