Jump to content

Przedłużenie Umowy Orange, abonament z wymianą telefonu

Recommended Posts

Witajcie,
Kilka tygodni temu Pomarańczowy Operator reklamacyjne umożliwił mi przedłużenie umowy na rok przed jej zakończeniem, także żal nie skorzystać z możliwości przedłużenia umowy. Obecnie od grudnia 2017 użytkuję Xiaomi Redmi 4A, który muli niemiłosiernie, chciałbym wrócić do nieco mocniejszego urządzenia (przed R4A używałem Alcatela Idola 4). Po kontakcie z Działem Utrzymania Klienta (nie z BOK. W DUK dają lepsze oferty) zaproponowana mi została przykladowa oferta abonamentu za 29.99 zł + rata za telefon. Nie potrzebuję flagowca, a urządzenia, które zapewni w miarę stabilną pracę przez najbliższe 2 lub 1.5 roku.
Zastanawiam się nad
Samsung Galaxy A6 - abonament z ratą 75.99 zł (nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne, SMSy i MMSy bez limitu i 10 GB internetu)
Moto G5S - abonament z ratą 61.99 zł (warunki jak wyżej)
Huawei P Smart - abonament z ratą 65.99 (nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne, SMSy i MMSy bez limitu i 25 GB internetu)

W grę wchodzi tylko i wyłącznie zakup u operatora (nie mam już możliwości zakupu w normalnym sklepie na raty). I to jest zakup urządzenia dla mnie.
Czy warto któregoś z nich wybrać? Pozdrawiam serdecznie 

Żaden nie będzie się idealnie nadawać na ponad 2lata no i nie uwierzę, że Redmi 4A się zacina, bo to jest po prostu niemożliwe na sprawnym urządzeniu. Chcesz fon na dłużej, to musisz celować w wyższą półkę. Telefony budżetowe, są budżetowe i zawsze będzie z nimi coś nie tak, a z 3 którą podałeś to na A6 nawet bym nie patrzył, totalnie nieopłacalny sprzęt.

• Like 2

Motka raczej odpada. Zmieniać telefon, który ma SD425 na telefon z SD430 to mało logiczne w mojej opinii. Motorola ma podobne osiągi  co Xiaomi to raz. A dwa Lenovo olewa temat aktualizacji. Raczej G5S pozostanie już na Nougacie. A z tego co ja wiem taka A6 czy P Smart mają szansę otrzymać Androida P

Edited by szamian1994

Z tym, że A6 jest totalnie nieopłacalnym telefonem (zauważ, że płacisz za niego najwyższą ratę i dostajesz najmniej), a Huawei raczej olewa budżetowe modele tak samo jak to robi prawie każdy inny producent, Xiaomi zazwyczaj daje tą 1 aktu bazy andka per model, a sam fon będzie dostawać aktu przez jeszcze jakiś dłuższy czas (nadal wspiera się przecież Mi3/4). Co więcej, żaden z w/w nie będzie się różnić od tego, co masz obecnie. R4A nie ma prawa się wieszac, jeżeli się wiesza, to znaczy, że coś go dobija, co? Trzeba by sprawdzić. Mam w użyciu jeszcze starego Redmi 2 z 1Gb RAM, który śmiga bez żadnej zadyszki, co prawda fon jest czysty i używany jako "służbowy", ale żadnych problemów z nim nie ma. Na Twoim miejscu brałbym umowę bez sprzętu (nie dość, że tańsze, to zazwyczaj sporo korzystniejsze), a fon kupił jakiś porządny po uzbieraniu danej kwoty (2lata temu wydałem 1300zł na Mi5, do dziś śmiga jak powinna i nie mam na razie zamiaru jej zmieniać), bo biorąc cokolwiek z budżetowych, za ok. rok będziesz mieć to samo, jak nie gorzej...

• Like 1

4 minuty temu, szamian1994 napisał:

Niestety nie mam innej możliwości niż zakup u operatora

Co nie zmienia faktu, że żaden z w/w telefonów nie jest wart płacenia za niego comiesięcznego haraczu, bo za kilka msc (o ile nie miesiac) będziesz mieć to samo, wydajnościowo wszystkie te modele to to samo...

• Like 1

15 minut temu, Nezumi napisał:

Co nie zmienia faktu, że żaden z w/w telefonów nie jest wart płacenia za niego comiesięcznego haraczu, bo za kilka msc (o ile nie miesiac) będziesz mieć to samo, wydajnościowo wszystkie te modele to to samo...

Nie mam kasy, żeby jednorazowo zapłacić za telefon w sklepie.

R4A w AnTuTu ledwo 40k

P Smart w AnTuTu 86k

Więc wnioskuję, że wydajnościowo jest bardzo duży skok względem 4A

3 minuty temu, dzidexx napisał:

Jeśli już musisz to bierz ten. Odliczając 30(abo) zostaje 36zł x 24 - trochę taniej niż kupiony w sklepie.

Odnośnie R4A - zrób reset do fabrycznych i skonfiguruj od 0 bez przywracania danych. Jeśli problemy będą nadal występować, opisz je dokładnie w dziale tego modelu. Może należy go reklamować.

Póki co czekam na kontakt z działu utrzymania Klienta. Może zaproponują coś taniej jeśli chodzi o abonament lub ratę, bo w czwartek jak dzwoniłem to babka powiedziała mi, że kiedyś była opcja obniżenia rat o 5 zł, wtedy mógłbym wziąć nawet Mate 10 Lite. Co do resetu to nic nie da, bo i tak po dwóch dniach będzie mulić znowu. A na gwarancje mi się nie opłaca, bo i tak R4A kupiłem jako tymczasowy telefon po tym jak rozbiłem Alcatela Idola 4 :D

2 minuty temu, szamian1994 napisał:

Nie mam kasy, żeby jednorazowo zapłacić za telefon w sklepie.

R4A w AnTuTu ledwo 40k

P Smart w AnTuTu 86k

Więc wnioskuję, że wydajnościowo jest bardzo duży skok względem 4A

AnTuTu nie jest wyznacznikiem wydajności... Ile razy producenci sztucznie podkręcali wyniki w AnTuTu to nawet tego nie zliczysz. "Nie mam kasy" dlatego mówiłem o zbieraniu i kupieniu czegoś porządnego, a nie pakowaniu się w raty...  Brałbym coś z wyższej półki i tyle. Mi A1, Redmi5/6, Honor 9 Lite/7X/8, ew. ten Mate 10 Lite.

Dlatego czekam kontakt z DUK i jeśli mi zaproponują coś sensownego cenowo to zdecyduję się na Matę 10 Lite. Może przesadzam, z muleniem R4A, ale przesiadłem się na niego z Alcatela Idola 4, który był wydajniejszym urządzeniem niż Xiaomi ;)

Szczerze Ci powiem że żadnego z tych telefonów za takie raty bym nie brał... Co do mulenia na R4A to serio masz coś nie tak z telefonem. Owszem, demon wydajności to to nie jest, ale używam go bez bólu. Btw. wiem że Antutu to żaden wyznacznik wydajności, ale mój ma prawie 45k.

Czy nie lepiej wziąć P20 Lite?

https://www.orange.pl/view/festiwale#FestiwaleGloriousSG

Trzeba zjechać w dół strony: 58,00 (x24) za aparat plus 49,99 abo, razem 107,99 miesięcznie...?

Albo... Hauawei Mate 10 Lite:
https://www.orange.pl/sklep/Huawei/Huawei-Mate-10-lite-Dual-SIM/Czarny?filterState=category%3DPhones and Devices%26producer%3DHuawei&offerType=VOICE&processType=ACTIVATION&loyalty=24&serviceplan=MOB_PO_5700_6061_7341&chosenDevice=MOB_CPO_DEV_HUA_MATE10LITE_DS_BLACK

Całość: 47,00 (x24) za aparat plus 39,99 abo, razem 86,99 (5GB limitu) miesięcznie...?

Co więcej, ta ostatnia oferta, jeśli masz już jakąś usługę Orange, po przesunięciu suwaka "Uwzględnij rabaty dla klientów Orange", ma już inne opcje:

47,00 (x24) za aparat plus 19,99 abo, razem 66,99 (5+5GB limitu) miesięcznie...

Uwolnij sie od zobowiazan... Przeczekaj do konca umowy jak cie cisnie to wez telefon na raty zero w sklepie przez allegro... Moze lg g6? slabo
sie sprzedawal więc tani stosunkowo będzie a smigac powinien zacnie pomimo iz to snap 821 chyba.

Potem popatrz w kierunku np. abonamentu redbull mobile 29 zl na czas nieokreslony bez telefonu i zapomnij o jakis orangach abonamentach na 3 lata z laskowa mozliwoscia przedluzenia niewolnictwa rok wczesniej... panie nie te czasy...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Niestety nie mam możliwości wzięcia telefonu na raty w sklepie. Już zamówiłem Huaweia Mate 10 Lite. Abonament z ratą 69 zł. Nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne, SMSy i MMSy bez limitu i 25 GB internetu dodatkowo 100 minut międzynarodowych. Umowa na 24 miesiące