Skocz do zawartości

Gubienie zasięgu


stolarz717

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Redmi Note 5 (4/64) z polskiej dystrybucji z Proline. Pudełko opisane oczywiście, że global version itp., ale mam pewne wrażenie, że jednak nie do końca, bo telefon lubi czasem zerwać w ogóle połączenie z siecią, gdzie posiadając Redmi 5 Plus (4/64) nie było nigdy takich problemów (sprawdzane w tych samych miejscach), ponadto oba telefony obok siebie Redmi 5 Plus 4 kreski zasięgu, a Redmi Note 5 tylko 1... Zastanawiam się czy to jest jakaś wada, lub mój telefon nie posiada LTE B20, albo coś nie tak z oprogramowaniem?

Pozdrawiam

Edytowane przez stolarz717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji na Tabletowo informowano o takich samych objawach. Moze być coś źle podłączone w tym egzemplarzu lub jakiejś partii, albo problem karty SIM, bo ogólnie ludzie zadowoleni. Ja bym oddał/wymienił jak nie minęło 14 dni jeśli to nie SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stolarz717 zainstaluj na obu telefonach netmonster i zobacz czy oba telefony są zalogowane do tego samego pasma.
Może być tak że w note 5 zasięg jest lepszy i przełączył się na wyższą częstotliwość, a ten drugi jest zalogowany do niższej. Kreski nic nie mówią. Tym bardziej w LTE gdzie operatorzy korzystają już z 5roznych pasm

Wysłane z Honor 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy nie widziałem napisu LTE, teraz ściągnąłem netmonster'a i pokazuje połączenie z 3G  - HSPA+ 2100. Telefon w pudełku global version, zakupiony u Foster technologies w Warszawie. Preferowane sieci mam ustawione na 4G, wersja MIUI 9.5.6.0

Czy może to być wina starej karty sim ? z 8-10 lat będzie już miała. Nie pamiętam nawet czy miałem LTE w poprzednim Redmi 4 pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie wina karty SIM, bo tą samą miałem w Redmi 5 Plus i tam nie było żadnych problemów. Sama karta ma może 1,5 roku. Co w przypadku szyby naklejonej na wyświetlacz; zdejmować do zwrotu czy nie? Trochę szkoda mi go odsyłać, bo pod wieloma względami dla mnie ważnymi ten tel jest lepszy od Redmi 5 Plus, ale tak spaprać sprawę z tym zasięgiem... 

 

Edit: Może to wina oprogramowania? Na Redmi 5 Plus mam Nougata jeszcze, tu jest już Oreo od początku 

Edytowane przez stolarz717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra teraz dopiero miałem chwilę czasu, przepraszam za taki wolny odzew...

Screeny z netmonster (REDMI 5 PLUS): KLIK

Screey z netmonster (REDMI NOTE 5): KLIK

Na chłopski rozum jest bardzo podobnie z tym, że karta z t-mobile ma zablokowane LTE, dlatego nigdy się na nią nie przełączyło. Ciekawi nie też, że karta z T-mobile łączy się z DC HSPA+ natomiast jest możliwe, że z kolei to pasmo jest u mnie zablokowane, bo kiedyś nigdy nie miałem 3G, a od jakiegoś czasu mam lepszy abonament z LTE na tej karcie z Orange. Karty przekładane do obu telefonów i co się okazuje? W obojętnie jakim telefonie, ale z kartą z T-mobile strony ładują się szybciej (oba telefony w paśmie HSPA+ 900). Urządzenie z Orange wygrywa dopiero wtedy, gdy wskoczy jakimś cudem na LTE800, aczkolwiek mieszkam w takim miejscu, że nawet tej częstotliwości jest baardzo mało. Jakie wnioski? Po prostu zasięg podobny, ale jakość łącza z T-mobile jest lepsza. Oba telefony z Proline, oba to wersje global z b20, oba to wersje 4/64 i oba są czarne. :-D Prawdopodobnie nic z tym nie zrobię, ale już wiem, że oba telefony są w pełni sprawne (no chyba, że w screenach wyczytacie coś innego), mogę ustawić APN, ale to nic niestety nie dało pozytywnego w działaniu internetu. Jedyne czym telefony się różnią to firmware: na Note 5 jest miuipolska Oreo, ale nie odczułem pozytywnej zmiany w zasięgu; na redmi 5 Plus stock global prosto ze sklepu na Nougacie. Przepraszam za chaotyczność, jeśli ktoś czegoś nie rozumie chętnie wytłumaczę.

Pozdrawiam

Edytowane przez stolarz717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z Redmi Note 5. Wystarczy że na chwilę stracę zasięg LTE: winda, gdzieś pod ziemią, za miastem, podczas jazdy pociągiem itp to potem już ten zasięg nie wraca(np. po wyjściu z windy mam już tylko roaming cały czas). Pomaga dopiero wielokrotne zresetowanie telefonu i wtedy za którymś razem załapie. Czasem za drugim, czasem za siódmym...Jest to niestety mega uciążliwe.

 Ktoś jakiś pomysł ma? Miał taki problem? Wie jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Redmi Note 5. Wystarczy że na chwilę stracę zasięg LTE: winda, gdzieś pod ziemią, za miastem, podczas jazdy pociągiem itp to potem już ten zasięg nie wraca(np. po wyjściu z windy mam już tylko roaming cały czas). Pomaga dopiero wielokrotne zresetowanie telefonu i wtedy za którymś razem załapie. Czasem za drugim, czasem za siódmym...Jest to niestety mega uciążliwe.
 Ktoś jakiś pomysł ma? Miał taki problem? Wie jak to naprawić?
Masz sim w Play? Ustaw na sztywno sieć na której masz LTE. W mieście przy dużym zagęszczeniu nadajników telefony nie zawsze sobie radzą z wyborem nadajnika. To że w danej chwili masz LTE nie oznacza że po utracie i odzyskaniu sygnału zalogujesz się do tego samego bts'a.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...