Nezumi

MIUI 8.7.5

Recommended Posts

Tylu użytkowników i nikt nie potrafi odpowiedzieć ?

Cytat

Witam, Czy w MIUI 10 jest możliwość wyłączenia pokazywania rejestru blokowanych połączeń w dialerze. Pytam bo Mi5s dostanie jutro aktualizacje do 10, a jeżeli nie ma możliwości to sobie daruje aktualizacje do 10.

Screen pozwoliłem pożyczyć sobie od kogoś z forum, jeżeli to problem to usunę.

Edited by mrosi
A Ty nie potrafisz nawet edytować cytowanej zawartości......

Ja tak miałem z przełącznikami w pasku powiadomień. Nie mogłem ich sortować po przejściu z 9 na 10. Po ustawieniach fabrycznych wszystko wróciło do normy. 

• Like 1

26 minut temu, Zenon napisał:

Pytanie do osób korzystających z płatności NFC w ING poprzez kartę ,,mastercard w telefonie"...

U mnie działa wszystko jak należy, jedne co mnie irytuje to możliwość płatności już po wybudzeniu telefonu. Myślę, że bezpieczniej by było gdyby konieczne było odblokowanie telefonu. 

• Thanks 1

Pytanie do osób korzystających z płatności NFC w ING poprzez kartę ,,mastercard w telefonie":
czy po aktualizacji MIUI 10 8.7.5 działa wam płatność NFC na najnowszej aplikacji ,,Moje ING" wersja 2.8.2 ? 
U mnie przestała działać i bank ING nie wie dlaczego:-o
Mam komunikat z banku ING że:
mój mi mix2 nie spełnia wymagań i że potrzebuję telefonu z android w wersji 4.4 lub nowszym,a przed aktualizacją do MIUI 10 8.7.5 było wszystko OK,masakra

Na moim Mi5 dokładnie taka sama sytuacja, magisk jest, safety ok a płatności nie działają. Czy z tej wersji Miui można jeszcze bezpiecznie wrócic na którąkolwiek wcześniejsza, czy już nie koniecznie ? Pytam o tzw antirollback ?!

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, mateusz.polaczkiewicz napisał:

Witam, 

mam ogromny problem. Pobrałem MIUI 10 8.7.5 i podczas instalacji na Xiaomi Mi 5 mam error: Updater process ended with ERROR:7

Czy ktoś miał taki problem?

Było to już w tym wątku kilkanaście razy powtarzane, wgraj najnowsze TWRP !!!

https://eu.dl.twrp.me/gemini/twrp-3.2.2-0-gemini.img

Edited by SLiM
  • Like 2
  • Thanks 1

5 godzin temu, mayday79 napisał:

Na moim Mi5 dokładnie taka sama sytuacja, magisk jest, safety ok a płatności nie działają. Czy z tej wersji Miui można jeszcze bezpiecznie wrócic na którąkolwiek wcześniejsza, czy już nie koniecznie ? Pytam o tzw antirollback ?!

Przecież problem zaistniał na jednym modelu więc nie potrzebnie się tak zamartwiasz :P 

Na razie dodali tę opcję anti-rollback tylko dla Redmi Note 5 (whyred) http://en.miui.com/thread-3156438-1-1.html

Niestety problem może okazać się poważny. Dla przykładu macie 8.7.5 xiaomi.eu a chcecie sobie Globala 9.5. To popularna zmiana romu w Xiaomi. To też uwali ten telefon. Leci do mnie taki Note 5 i zobaczę co da się zrobić ale chyba cegłą pozostanie. Gorzej że nie powinno tak być. Google wymyśliło ten mechanizm dla producentów OEM. Nie powinien on działać przy odblokowanym bootloaderze, a jednak ktoś w Xiaomi (jak zwykle...) popełnił błąd i mechanizm działa. Jest to kwestia 8.1 więc nie wiadomo kiedy będzie to na inne modele.

Wysłane z MI 6

3 minuty temu, Acid napisał:

a jednak ktoś w Xiaomi (jak zwykle...) popełnił błąd i mechanizm działa

Mogli by czasami zatrudnić decydenta który ogarnia trochę więcej niż sprzedaż i marketing. Niestety oni (Chińczycy) mają problem z przyznawaniem się do błędów i tak to mogą zostawić. 

Czyli teraz jak mam odblokowany bootloader i zainstalowany xiaomi.eu 8.7.5 i cos mi się stanie z systemem i będę miał potrzebę powrócić do globala to będę miał cegłę? Ja wczesniej miałem zainstalowany global stable 9.5.14 więc nie wiem czy dotyczy się to z jakiej wersji global się przechodzi na xioami.eu?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

@Acid ja cofałem z 8.7.5 na 8.6.21 na MI5 restore backupem i działało. To sie liczy? Czy to nie o to chodzi lub nie dotyczy 8.0?

Edited by srgn1

Jest gdzieś jakiś spis jak używać gestów? W przyciskach nawigacyjnych jest przycisk "trzy kreski", który rozwija ustawienia lub przechodzi do nich.

Jak wywołać tą funkcję gestem? Np jak wejść w aparacie czy smsach w ustawienia z poziomu aplikacji?

[mention=1160]Acid[/mention] ale podobno właśnie na 8.7.5 nie ma problemu dopiero kolejny build się nie da cofnąć FW. https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/warning-update-to-recent-miui-builds-t3814895]

Być może. Wiem że cofka z 8.7.9 na nasz 8.6.28 się nie udała.

Wysłane z MI 6

[mention=1160]Acid[/mention] ja cofałem z 8.7.5 na 8.6.21 na MI5 restore backupem i działało. To sie liczy? Czy to nie o to chodzi lub nie dotyczy 8.0?
Nie dotyczy i nie będzie dotyczyć. Przeczytaj co napisałem wyżej.

Wysłane z MI 6

Jest gdzieś jakiś spis jak używać gestów? W przyciskach nawigacyjnych jest przycisk "trzy kreski", który rozwija ustawienia lub przechodzi do nich.
Jak wywołać tą funkcję gestem? Np jak wejść w aparacie czy smsach w ustawienia z poziomu aplikacji?
To działa tylko jeśli aplikacja ma boczne menu rozwijane z lewej np większość aplikacji Google.

Wysłane z MI 6

Czy jeżeli mam już odblokowany BL, TWRP i nie zamierzam cofać się w sofcie [jedynie wgrywać nowsze wersję] to mogę to robić?
Czy na jakiś czas lepiej się wstrzymać z aktualizacjami?

Gubię się, i nie wiem czy to taka trochę panika na wyrost czy w przyszłości będę tego żałował?

15 godzin temu, meccaryn napisał:

@mayday79

Jesteście pewni, że nie jest to związane z niedawną awarią mastercard? 

Kontaktowałem się z bankiem ING i nie o to chodzi w braku płatności NFC z karty mastercard w telefonie( na 8.7.12 też nie działa):-(

Ktoś pobierał MIUI 10 na MI5X ?

Mam info że jest do pobranie ale nie da rady wyskakuje komunikat, że aktualna wersja jest już zainstalowana(MIUI 9)

5 godzin temu, tommy136136 napisał:

Będzie nowy soft dla mi 6? Bo jakoś ten model został pominięty.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Przecież jest. 

Screenshot_2018-07-14-19-52-24-569_com.miui.enbbs.png

Nie mam możliwości aktualizacji systemu do wersji 8.7.12 za pomocą instalacji z pliku *.zip. Brak jest jakiejkolwiek reakcji po naciśnięciu przycisku "Tak". Anulować natomiast można bez problemu. W poprzedniej kompilacji też to było. Telefon to Mi Mix pierwszej generacji

Screenshot_2018-07-14-20-12-28-225_pl.zdunex25.updater.png

1 godzinę temu, saroo napisał:

Nie mam możliwości aktualizacji systemu do wersji 8.7.12 za pomocą instalacji z pliku *.zip. Brak jest jakiejkolwiek reakcji po naciśnięciu przycisku "Tak". Anulować natomiast można bez problemu.

To instaluj spod TWRP :-)

1 godzinę temu, latet napisał:

To instaluj spod TWRP :-)

I tak robię. Ale skoro jest w systemie inna opcja, to powinna działać. Tym bardziej że wcześniej nie było problemów.

3 godziny temu, saroo napisał:

I tak robię. Ale skoro jest w systemie inna opcja, to powinna działać. Tym bardziej że wcześniej nie było problemów.

Mi tam ona nigdy nie działa - ani razu nie wykryła mi nowej aktualizacji, wiecznie muszę się fatygować i ręcznie pobierać :P

Guest

Jak można sprawdzić co wybudza np. w nocy telefon? W 8.7.12 od momentu odłączenia od ładowarki, mniej więcej godzina 00:02 do 9:30 ubyło mi 10% baterii i telefon mim, że w nocy nie był używany, to był wybudzany, chciałabym wiedzieć przez co. 

Screenshot_2018-07-15-09-34-54-426_com.miui.securitycenter.png

9 godzin temu, Antyhaker napisał:

Mi tam ona nigdy nie działa - ani razu nie wykryła mi nowej aktualizacji, wiecznie muszę się fatygować i ręcznie pobierać :P

Mi czasem działała, ale to co ściągała nie chciało się instalować. Dawno temu wyłączyłem tę funkcję i spokojnie pobieram sobie ręcznie. Zero problemów.

8 minut temu, latet napisał:

Mi czasem działała, ale to co ściągała nie chciało się instalować. Dawno temu wyłączyłem tę funkcję i spokojnie pobieram sobie ręcznie. Zero problemów.

No to po co ona w ogóle jest, nie pojmuję :P

58 minut temu, Antyhaker napisał:

No to po co ona w ogóle jest, nie pojmuję :P

Dla specyficznej, bardzo nielicznej podgrupy użytkowników - osób skrajnie leniwych a jednocześnie bardzo cierpliwych, niemarudnych i wyrozumiałych :)

• Like 1
  • Haha 1

Guest
This topic is now closed to further replies.