Nezumi

MIUI 8.7.5

Recommended Posts

Dzień dobry

Czy ktoś zaobserwował podwyższone temperatury na Mi6 oraz fakt ,że procesor nie schodzi na najniższe taktowanie 300mhz. Na miui 9 temperaturę baterii miałem między 20-25stopni. Na miui10 jest między 25 aż do 35stopni. Parę razy już widziałem monit, o przegrzanej baterii w Panelu sterowania.  Wgrywałem soft na czysto i nie ma zmian.

Screenshot_2018-07-10-07-48-07-465_com.cpuid.cpu_z.png

jak Wy to robicie na tej Mi6, że wam przez noc prawie nic baterii nie schodzi ? :P
Na mi5 bateria przez noc, to około 12-15% znika, telefon sobie leży obok i nic nie robi... 

3 minuty temu, TryForgive napisał:

Na mi5 bateria przez noc, to około 12-15% znika, telefon sobie leży obok i nic nie robi... 

Ja mam na czysto postawione MIUI10 na Mi5 i mi przez noc schodzi po max 2% o ile w ogóle :o.

wipe /sys raczej nie ma sensu i się tego nie robi. Ta partycja i tak jest formatowana przy każdej (pełnej) aktualizacji. Czy nie?

2 godziny temu, Xylometazolin napisał:

Dzień dobry
Czy ktoś zaobserwował podwyższone temperatury na Mi6 oraz fakt ,że procesor nie schodzi na najniższe taktowanie 300mhz. Na miui 9 temperaturę baterii miałem między 20-25stopni. Na miui10 jest między 25 aż do 35stopni. Parę razy już widziałem monit, o przegrzanej baterii w Panelu sterowania.  Wgrywałem soft na czysto i nie ma zmian.

Nie monitoruje na co dzień temperatury, ale dziś widzę od rana cały czas okolice 36°

Wysłane z MI 6

Edited by mrosi
Tak trudno edytować cytowany post? Czy przekracza możliwości intelektu?
  • Like 1

Czy ktoś zaobserwował podwyższone temperatury na Mi6 oraz fakt ,że procesor nie schodzi na najniższe taktowanie 300mhz....

Potwierdzam be92ec008232ddd07fb7e5aa0e105179.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Nie monitoruje na co dzień temperatury, ale dziś widzę od rana cały czas okolice 36°

Wysłane z MI 6

Też mogę potwierdzić że telefon trochę cieplejszy mimo że śpi jak dziecko jak nie używam.

• Sad 1

Korzysta ktoś z signala? Na mi5 brak powiadomień na ekranie blokady oraz pasku statusu. Przychodzi wiadomość, słychać dźwięk i nic więcej. Na ikonie signala pokazuje się 1.  Aplikacja instalowana od nowa,  powiadomienia w ustawieniach aplikacji włączone.. 

Też mogę potwierdzić że telefon trochę cieplejszy mimo że śpi jak dziecko jak nie używam.

U mnie to samo.

W ogóle dziś jakieś żarty sobie rn5p robi.

Ostatnie kilka dni spoko, ładnie trzymał, sot w normie [dla mnie]. I już miałem pisać że jestem zadowolony a dziś jaja.

Warunki takie same, nic nie robione.

A telefon w 12h [1.30 sot] prawie że leżenia zużył 60%, ciepły..

Myślę, coś się zwiesilo. Nie ma co panikować - to tylko zabawka.

Reboot.

I ciągle ciepławy a bateria po prostu ucieka. Dziwne, że tak z niczego bo nic nie instalowalem i nie zmieniałem.

Cóż, czekam na kolejną wersję.

• Like 1

nie działa u mnie (Mi6) automatyczne włączenie telefonu, telefon nie włącza się sam przed budzikiem, zauważyłem też, że mimo włączonego trybu samolotowego nie rozłącza się z siecią komórkową

Tapatalk - Xiaomi Mi6

Akurat Fixa moja Mi5 łapie dosyć szybko :) ile użytkowników tyle opini jak widać i jeszcze wiecej problemów :( 

Wyłaczacie GPS/BT/WIFI/dane czy coś na noc ? ma to jakieś tam znaczenie wieksze/mniejsze dla poboru baterii w spoczynku ? 

Edited by TryForgive

Jak wam działała gps na mi 5 w mapie Google? Mi dramat chyba że to wina złego update googli? 

10 godzin temu, Viara napisał:

Jestem w trasie i gps w mi 5 w mapie Google to dramat fixa po 5 minutach łapie.... 

Działa idealnie, często jeżdżę na mapa Google i ani razu problemu nie było, wsiadam ustawiam trasę i jadę bez czekania na łapanie fixów etc.

41 minut temu, Viara napisał:

Jak wam działała gps na mi 5 w mapie Google? Mi dramat chyba że to wina złego update googli? 

U mnie OK.

9 godzin temu, TryForgive napisał:

Wyłaczacie GPS/BT/WIFI/dane czy coś na noc ? ma to jakieś tam znaczenie wieksze/mniejsze dla poboru baterii w spoczynku ? 

Nie, nigdy nie wyłączam, od lat. Wcześniej to testowałem, porównywałem i  mam pewność,  że nie ma to znaczącego wpływu na baterię. Ale - teoretycznie może mieć, jeśli się trafi jakaś apka z takim problemem. Przy czym błąd (takiej apki) może być odwrotny - może ssać baterię, gdy nie dostanie dostępu do GPS/BT/netu... Teoretycznie.

to co mogło by być przyczyną że widzę tylko kropkę na mapie zamiast strzałki? może reflasha walne ? :D 

Edited by Viara

W Mi MIX 2s, pomimo aktualizacji do 8.7.6, w dalszym ciągu rzęzi głośnik przy generowaniu dzwonka połączenia.

Mam wrażenie, że w 8.7.5 już zostało to poprawione...

36 minut temu, Viara napisał:

to co mogło by być przyczyną że widzę tylko kropkę na mapie zamiast strzałki? może reflasha walne ? :D 

Ale... w Google Maps zawsze jest tylko kropka, przynajmniej od kilku aktu apki. Strzałki to ja z dobre 3-4 msc już nie widziałem. Jest kropka, a jak się zbliży mocniej mapę pojawia się biała strzałeczka z kierunkiem jazdy. Przynajmniej u mnie tka jest, ale ja jestem w beta-testach Google.

Działa wam na MI6 z 8.7.5 pilot MI? Nie jestem w stanie zapisać urządzenia po ustawieniu przycisków. Próbuję zapisać klimatyzator.

4 godziny temu, latet napisał:

U mnie OK.

Nie, nigdy nie wyłączam, od lat. Wcześniej to testowałem, porównywałem i  mam pewność,  że nie ma to znaczącego wpływu na baterię. Ale - teoretycznie może mieć, jeśli się trafi jakaś apka z takim problemem. Przy czym błąd (takiej apki) może być odwrotny - może ssać baterię, gdy nie dostanie dostępu do GPS/BT/netu... Teoretycznie.

Potwierdzam, ja również mam cały czas włączone, bez większego wpływu na baterie. Testowane na redmi2, redmi3, teraz mi6

Działa wam na MI6 z 8.7.5 pilot MI? Nie jestem w stanie zapisać urządzenia po ustawieniu przycisków. Próbuję zapisać klimatyzator.

U mnie też nie pamięta

U mnie wykrzacza interfejs tylko podczas używania Endomondo podczas jazdy rowerem, po odblokowaniu zostaje ekran blokowania ale kliknięcie w ekran działa lecz wszystko odpala się "pod" ekranem blokowania. Co do pilota mi, działa wszystko tylko każda akt usuwa wszystkie zapisane i sparowane urządzenia. BT za to odwala, podczas udostępniania muzyki potrafi nagle zatrzymać YT, raz nawet próbowało się połączyć z roidmi które leżało w szufladzie i ciągle losowo rozłącza mibanda będąc od niego 30 cm. Reszta działa bez zarzutu.

Mi5

Edited by DeLikatnY

Co do mi6 to moj tylko na 9.2.2.0 miał niskie temperatury i schodził na 300mhz a na 9.5.6.0 i 9.5.8.0 nie schodzi więc to nie jest wina miui 10 bo skopali to już wcześniej 

Ja też mam problem z endomondo. Podczas jego działania telefon strasznie laguje, np. wywołanie aparatu skrótem odbywa się z 2-3 sekundowym opóźnieniem.

Potwierdzam problem z endomondo, po odpaleniu telefon dostaje "muła" jakby procesor skręcił się do 100Mhz :D  

Edited by AdamKli
  • Like 1

Również potwierdzam zmulenie Endomondo plus czasem nie łapie GPS. Wtedy tylko restart. 

Z innej beczki. Opcja uruchomienie ponowne telefonu nie działa (wyłącza się bez restartu). Długie przytrzymanie power pomaga.

• Like 1

3 godziny temu, grzes20u napisał:

Ja też mam problem z endomondo. Podczas jego działania telefon strasznie laguje, np. wywołanie aparatu skrótem odbywa się z 2-3 sekundowym opóźnieniem.

54 minuty temu, weah napisał:

Również potwierdzam zmulenie Endomondo plus czasem nie łapie GPS. Wtedy tylko restart. 

2 godziny temu, AdamKli napisał:

Potwierdzam problem z endomondo, po odpaleniu telefon dostaje "muła" jakby procesor skręcił się do 100Mhz :D  

To nie kwestia stricte Endomondo - na MiFit, podczas odpalenia aktywności, jest to samo. Prawdopodobnie coś z GPS - nie wiem :P Co ciekawe, grając w gry terenowe, wykorzystujące GPS, wszystko działa normalnie.

Guest
This topic is now closed to further replies.