Nezumi

MIUI 8.7.5

Recommended Posts

54 minuty temu, k.mlynarczyk87 napisał:

Jakie poprawki zawiera reupload ?
Ktoś zauważył jakieś zmiany?

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Reup był z powodu braku języka hiszpańskiego, więc raczej brak innych zmian.

• Like 2

U mnie na Mi6 bateria bardzo fajnie się spisuje.

b2946d31406167eaceae3bb75fb1a751.jpg045584b10494ba6cb047bac2c4da4c66.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

23 godziny temu, marcinj6 napisał:
No wlasnie na redmi note 5 whyred ikony powiadomien sa szare a nie kolorowe:/

P.S czy u was też opcje dźwięku bluetooth resetują sie po wyjściu z ustawień? Ja zmieniam a za chwilę spowrotem są domyślne:/

Z tym kodekiem dźwięku mam identyczne

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...

Na 8.7.5, na Mi6, bateria cud miód
Pęknie ponad 8h SoT :-) a telefon ma już rok więc bateria nie jest pierwszej świeżości.

998ccbf1060b45b19095d269341fb97e.jpga6b8f7acc822386cc9f19b2c47b9bec9.jpg

• Like 1

Czy ktoś mógłby sprawdzić zaplanowane zadania - wyłączenie BT?

Ja mam ustawianie wyłączanie BT w nocy, i o ile samo działanie "zaskakuje" to BT nie włącza się. W ogóle. Muszę zrebotować telefon aby BT ponownie dało się włączyć.

[Po minucie OK, po 10 też, teraz na 3h ustawiłem. Normalnie mam 9h. Możliwe że czas ma znaczsnie].

Jeśli ktoś łaskaw, mógłby spraedzić przez noc.

PO włączeniu gestów na mi note2 przestają działać przyciski funkcyjne :P

Czyli wracam do zewnętrznej apki.

Edited by MST

1 godzinę temu, frrancuz napisał:

Czy ktoś mógłby sprawdzić zaplanowane zadania - wyłączenie BT?

Na Mi 5 działa bez problemów, za wyjątkiem tego, że przy automatycznym włączeniu oraz wyłączeniu zaplanowanego zadania dźwięk powiadomień jest odtwarzany dwukrotnie. Testowałem z odstępem czasowym 15 min, na dłużej mogę ustawić na noc.

18 minut temu, MST napisał:

O ile się nie mylę, to własnie tak ma działać 8-), choć w sumie użytkownik mógłby sam decydować, czy je wyłączyć. Na Mi 5 prawy i lewy przycisk zostają wyłączone, natomiast środkowym można po fizycznym wciśnięciu uruchomić Wyszukiwarkę Google oraz tryb PIP np. w Mapach Google. 

Wczoraj przeszedłem na gesty i uważam, że całkiem nieźle to działa. Myślę, że po tygodniu używania ciężko będzie wrócić do obsługi za pomocą przycisków pod ekranem.

• Like 1

Ktoś wie jak ustawić, żeby była wyświetlana nazwa operatora? Jak włączę tę funkcję w telefonie to pokazuje mi się moja nadana nazwa kart sim, którą mogę sam zmienić, a nie nazwa operatora tak jak to było w miui 9. 

Mi6

Witam na Mi 5 u mnie wszystko jak na razie dobrze chodzi tylko kolor czcionki w powiadomieniach powinien być ciemniejszy bo nic nie idzie odczytać. 

57 minut temu, Tartary napisał:

Ktoś wie jak ustawić, żeby była wyświetlana nazwa operatora? Jak włączę tę funkcję w telefonie to pokazuje mi się moja nadana nazwa kart sim, którą mogę sam zmienić, a nie nazwa operatora tak jak to było w miui 9. 

W MIUI 10 nie ma takiej możliwości. Można tylko włączyć lub wyłączyć pokazywanie nazwy operatora na zablokowanym ekranie

Ustawienia -> Powiadomienia i pasek stanu -> Pokaż nazwę operatora gdy zablokowany.

2 godziny temu, MST napisał:

A to nie taki był zamysł projektantów? Żeby przyciski fizyczne nie zajmowały części ekranu...?

7 minut temu, mrosi napisał:

W MIUI 10 nie ma takiej możliwości. Można tylko włączyć lub wyłączyć pokazywanie nazwy operatora na zablokowanym ekranie

Ustawienia -> Powiadomienia i pasek stanu -> Pokaż nazwę operatora gdy zablokowany.

A to nie taki był zamysł projektantów? Żeby przyciski fizyczne nie zajmowały części ekranu...?

Fizyczne =/= ekranowe

11 minut temu, bluepinkpanther napisał:

Fizyczne =/= ekranowe

Programowe. To miałem na myśli... ;) 

3 godziny temu, wolf napisał:

O ile się nie mylę, to własnie tak ma działać 8-), choć w sumie użytkownik mógłby sam decydować, czy je wyłączyć. Na Mi 5 prawy i lewy przycisk zostają wyłączone, natomiast środkowym można po fizycznym wciśnięciu uruchomić Wyszukiwarkę Google oraz tryb PIP np. w Mapach Google. 

Wczoraj przeszedłem na gesty i uważam, że całkiem nieźle to działa. Myślę, że po tygodniu używania ciężko będzie wrócić do obsługi za pomocą przycisków pod ekranem.

Ja bym wolał mieć oba tryby aktywne. W etui na rowerze geste się sprawdzają bo mam zakryty panel niestety.

A skoro już mam fizyczne to nie chcę z nich całkowicie rezygnować.

Edited by MST

1 godzinę temu, mrosi napisał:

No właśnie pokazuje mi to o czym napisałem, czyli nazwę karty sim, którą można zmieniać, a nie nazwę operatora po włączeniu tej opcji. Da się to jakoś zmienić? 

Usuń własną nazwę kart SIM to będą wyświetlane nazwy operatów. Inaczej będą nadpisywane przez twoje własne nazwy

Wysłane z MI 6

20 minut temu, Immortel napisał:

Usuń własną nazwę kart SIM to będą wyświetlane nazwy operatów. Inaczej będą nadpisywane przez twoje własne nazwy

Na Mi 5 nie da się usunąć nazwy karty sim po wykasowaniu gaśnie przycisk ok

Czy ktokolwiek ma tak jak ja, tj. nie można odrzucić połączenia? Po kliknięciu czerwonej słuchawki powiadomienie i dźwięk znikają na chwilę, po czym pojawiają się ponownie. Już od 3 wersji tak mam i nie wiem, czy to błąd czy jak się bawiłem ustawieniami to coś przestawiłem. Jestem po czystej instalacji, jakby ktoś pytał.

Generalnie nie można więc odrzucić połączenia, trzeba czekać aż samo się skończy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

12 minut temu, Antyhaker napisał:

Czy ktokolwiek ma taką jak ja

Na Mi5 problemu nie ma.

Rozumiem że powiadomień dwoma palcami nie można rozwijać? :(

@Immortel Pewnie nazwa została z miui 9, bo w opcjach jest informacja, że nazwy brak i teraz nie da się tego usunąć. Może coś gdzieś głębiej wystarczy wyczyścić, ale nie wiem co

Edited by Tartary

3 godziny temu, fuxmen napisał:

Rozumiem że powiadomień dwoma palcami nie można rozwijać? :(

Po co dwoma, jak można jednym? :P

W ogóle czy to normalne, że w widoku horyzontalnym nie ma skrótu do ustawień w centrum powiadomień?

• Like 1

Dnia Sat Jul 07 2018 o 16:03, srgn1 napisał:

@piter69pan że niby zainstalowałeś i URUCHOMIŁEŚ system z pliku z złą sumą kontrolną? Ciekawe. Ja tak kiedyś zrobiłem i nie chciał się do końca zainstalować, nie mówiąc o uruchomieniu. 

No chyba, że ten "błąd interfejsu" o którym Ty mówisz to jakiś komunikat podczas instalowania systemu w TWRP, ale marcinj6 czytał mojego posta, w którym mówię o błędzie podczas odblokowywania ekranu blokady. 

Obstawiam, że mówisz o innym przypadku niż mój.

Mówię dokładnie o tym samym. Po zainstalowamiu aktualizacji system się uruchomił, ale wyświetlał się komunikat, że aplikacja interfejs przestala działać. Klikałem pomiń i telefon przechodził do ekranu blokady,potem znów komunikat o aplikacji interfejs i tak kółko. Sumy kontrolne czasem powodują przerwanie instalacji, a czasem coś nie działa po instalacji. Miałem tak nie raz.

@piter69pan yhym no to dziwne, bo u mnie najpierw zainstalował się bez problemu i wszystko działało sprawnie, dopiero ponowna instalacja z tego samego pliku sprawiła, że pojawił się problem. Wipe data rozwiązało problem, nie ściągałem pliku na nowo. Ciekawe czy gdybym pobrał plik ponownie to mógłbym uniknąć wipe data, czy po prostu akurat w moim przypadku nie było innego wyjścia (bo np. error był podobny do waszego ale inny).

Odnośnie volume controls cytuję Igor Eisberg:

Cytat

We heard your concerns regarding the changed volume control in MIUI 10 forced to Media, and reverted it back to the way it was in MIUI 9.
Will be applied in the next public release.

Edited by srgn1

Hmmm....
ROM 8.7.6 dla Mi 8 i dla Mi MIX 2s...
[mention=1160]Acid[/mention], what happened się stało...?
No właśnie dziś mi wyskoczyła ota 8.7.6 co ona nowego wnosi ?

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.