Nezumi

MIUI 8.7.5

Recommended Posts

@marcinj6 przewiń do góry do mojego postu, może masz to samo. W takim razie już 3cia osoba, która to zgłasza. Wipe data rozwiązuje problem, ale jest uciążliwe bo mimo kopii lokalnej i Mi Clouda i tak traci się dane aplikacji (co jest dla mnie zrozumiałe). 

Super robić wipe data znowu ech.... Najgorsze to ze kopia twrp nie działa u mnie;/ robie kopie w twrp daje potam przywróć i przywraca a podczas bootowania łapie bootlopa:/

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

@marcinj6 no ale kopie to robisz przed instalacją nowego ROMu (backup boot i system jak się nie mylę), nie masz żadnej przed instalowaniem 8.7.5 żeby wrócić? Jak masz i nie potrzebujesz 8.7.5 to przywracaj z TWRP na poprzedni i siedź, może przy kolejnym wydaniu jakimś cudem nie będziesz miał crasha. Ja nie chciałem czekać na 8.7.12 więc się poświęciłem i robiłem wipe data i pomogło. 

A no i bootowanie po przywróceniu jest czasem dość długie ;d 

Edit: co do tej mojej teorii, że może na kolejnym wydaniu magicznie się naprawi bug to szczerze nie wiem, ingbrzy mi pisał tylko o wipe data, a tak to może by napisał, że mam 2 opcje albo czekać na nowy rom albo wipe data, nie wiem. 

Edited by srgn1

52 minuty temu, marcinj6 napisał:

Kurde nie wiem co u mnie jest nie tak:/ próbowałem 10x instalować 8.7.5 na redmi note 5 (whyred) i za kazdym razem mam błąd interfejsu:/ robiłem wipe dalvik i cache i nic..

Mialem to samo,okazalo się że suma kontrolna md5 się nie zgadzała.Najpierw pobrałem rom z pierwszego alternatywnego serwera i tam był błąd. Drugi pobrałem już z głównego i wszystko poszło ok.

1 godzinę temu, marcinj6 napisał:

Super robić wipe data znowu ech.... Najgorsze to ze kopia twrp nie działa u mnie;/ robie kopie w twrp daje potam przywróć i przywraca a podczas bootowania łapie bootlopa:/

Przywracanie pełnej kopii z TWRP po wipe data nie ma sensu (znaczy, zależy kiedy była ta kopia zrobiona). W ogóle przywracanie z kopii TWRP to nie taka prosta sprawa, często problematyczne efekty. Łatwo jest radzić "rób kopie TWRP", ale mądrych instrukcji prawidłowego przywracania (i w ogóle kiedy to ma sens) jakby brak...

@piter69pan że niby zainstalowałeś i URUCHOMIŁEŚ system z pliku z złą sumą kontrolną? Ciekawe. Ja tak kiedyś zrobiłem i nie chciał się do końca zainstalować, nie mówiąc o uruchomieniu. 

No chyba, że ten "błąd interfejsu" o którym Ty mówisz to jakiś komunikat podczas instalowania systemu w TWRP, ale marcinj6 czytał mojego posta, w którym mówię o błędzie podczas odblokowywania ekranu blokady. 

Obstawiam, że mówisz o innym przypadku niż mój.

Ja tylko informacyjnie:

APN u mnie wariowalo, znikało po połączeniu WiFi/reboocie i w ogóle jaja.

Edytowałem plik:

/system/etc/apns-conf.xml

I dodałem sobie APN z ustaawieniami jakie mi były potrzebne. Teraz wczytują się jako standardowe i działa elegancko

Zostały jeszcze dzwonki sms - używam alternatywnej aplikacji.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Fajnie to działa.

• Thanks 2

Nie usuwają mi się zrzuty ekranu z galerii. Po usunięciu zrzutu, zamknięciu galerii i po wejściu z powrotem usunięte zrzuty ekranu pojawiają się ponownie.  Może to ktoś potwierdzić? 

Mi6

A więc problem rozwiązany... Pobrałem rom z serwera głównego a nie z alternatywnego i wszystko działa. Na pokladzie 8.7.5 i bez crashow... Czyli jednak cos z ta suma kontrolna moze byc. Albo byla jakas poprawka romu i Acid tylko zaktualizowal na serwerze glownym a na alternatywnych sa zbugowane..

Godziny pogody przesunięte u mnie o 2h. aktu z 8.6.14 na 8.7.5. Wyczyszczenie danych aplikacji nie pomaga. Any ideas?

Mi5.

4 godziny temu, mrosi napisał:

Po co? Jeżeli nie jest dostępny, to znaczy, że został usunięty, bo coś z nim jest nie tak.

Masz takie parcie żeby uwalić telefon? To zrzuć go z wieżowca...

Ech ludzie...

Nie przesadzajmy siedzę na tej wersji (a właściwie na 2 wersjach) od początku jakoś działa. Jedyny większy błąd to brak certyfikacji Google a tak to ani lepiej ani gorzej od poprzedniej wersji. Powiem tak na razie rzeczywiście nie warto instalować na mi note3. Nie poczujemy nic poza zmianą numerów i andka. 

32 minutes ago, newyk22 said:

Godziny pogody przesunięte u mnie o 2h. aktu z 8.6.14 na 8.7.5. Wyczyszczenie danych aplikacji nie pomaga. Any ideas?

Mi5.

8.6.21 też miał to samo... Nie znalazłem również rozwiązania. Nie wiadomo jak pobiera strefę czasową.

Testował ktoś sztuczną inteligencję przyspieszająca start aplikacji? W Mi 6 brak zauważalnych efektów

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Testował ktoś sztuczną inteligencję przyspieszająca start aplikacji? W Mi 6 brak zauważalnych efektów

Mi 6 jest tak szybkie że nie liczyłbym na efekty

• Like 1

Jak na razie po całym dniu testów wszystko wydaje się OK, jedynie w aplikacji Internet napisy "Zamknij wszystkie" oraz "+" zachodzą na siebie oraz nie wiem dlaczego pomimo że dwie karty sim korzystają z usług jednego operatora, na jednej mam 3G a na drugiej LTE chociaż obie teoretycznie powinny pokazywać LTE.

Screenshot_2018-07-07-12-03-07-090_com.android.browser.thumb.png.5b89cc3f209cf6abb9fb84dd8f0e6db3.png

ktoś się orientuje czemu był reupload? Coś ważnego poprawione czy lepiej poczekać do przyszłego tygodnia?

10 godzin temu, latet napisał:

Przywracanie pełnej kopii z TWRP po wipe data nie ma sensu (znaczy, zależy kiedy była ta kopia zrobiona). W ogóle przywracanie z kopii TWRP to nie taka prosta sprawa, często problematyczne efekty. Łatwo jest radzić "rób kopie TWRP", ale mądrych instrukcji prawidłowego przywracania (i w ogóle kiedy to ma sens) jakby brak...

A co w tym niby takiego trudnego? Przygotowujesz kopie system / data / boot i to przywracasz jak Ci trzeba. Co w tym trudnego?

Kiedy ma sens? Wtedy gdy jest to potrzebne - wrzucasz nowy ROM i nie działa? Pach, szybki powrót i po sprawie.

Edited by Antyhaker

U mnie na Mi5 crashuje sklep play. Ktoś ma podobnie?
Wyczyść dane aplikacji sklep

====
Sent from MI 6 by Tapatalk

na jednej mam 3G a na drugiej LTE chociaż obie teoretycznie powinny pokazywać LTE.

To zależy od tego na której korzystasz z danych komórkowych. Masz LTE na tej, na której uruchamiasz dane, a drugą ustawia na 3G, 2G, bo traktuje ją tylko do rozmów.

====
Sent from MI 6 by Tapatalk

LDAC functionality for Bluetooth on Android 8.x. Get better sound quality on supported devices or turn this feature off to extend battery life. (07-04)

Gdzie jest opcja od tego?

Jak u Was PayPal? U mnie z bazą Avast, wciąż monit, że aplikacja jest nieoficjalna.

Edit: po zmianie regionu na Polska, jest już ok.

Edited by majstersztyk

9 godzin temu, Antyhaker napisał:

A co w tym niby takiego trudnego? Przygotowujesz kopie system / data / boot i to przywracasz jak Ci trzeba. Co w tym trudnego?

Ludzie robią różne głupie kombinacje, np. instalują system na czysto, a potem przywracają z kopii jakaś starszą partycję /data, bo im się nie chce instalować apek.

Pytanie - czy te funkcja na obrazku działają w Polsce?

Screenshot_2018-07-08-11-35-21-311_com.android.cellbroadcastreceiver.png

U mnie wszystko działa cacy, jedynie wczoraj jak próbowałem zapłacić IKO, wywalało mi apkę po przybliżeniu do terminala, a płatność Google Pay przeszła bez problemu. Nie wiem czy to nie problem aktualizacji IKO, może miał ktoś taki problem?

Czy komuś panel sterowania wywala adaway? Bez możliwości dodania do ignorowanych, aparat dość długo startuje (również gcam)

Po całym dniu użytkowania jest dość fajnie poprawił się aparat startuje błyskawicznie ale niestety adaway jest traktowany jak wirus i go wywala. Było wipe instalacja na czysto 2 razy i nic

jak z Baterią u was ? bo u mnie troche słabo to wygląda jak Android system zjada ponad 16% a potem Android ponad 9, no i sama bateria schodzi w mgnieniu oka. Przez noc schodzi nawet 15%, jak telefon leży i nic nie robi..  do tego Messenger wywala cały czas do wersji z j. Ang( to nie problem, ale wyskakuje błąd co chwile ..)  no i telefon jak by nie patrzeć, muli. Pewnie czas na nowy :(
Mi5 3/64..

Edited by TryForgive

U mnie [Mi5] z baterią na tym ROM-ie jest naprawdę bardzo, bardzo ładnie (wgrana blokada reklam). Ale mam na myśli wersję pierwszą (z piątku), re-upload (z soboty) wgram dopiero za chwilę.

Po tej aktualizacji GPS zaczął w końcu działać prawidłowo, ikony w powiadomieniach nie istnieją jako szare kwadraty, a pełnoprawne ikony.
Gdzie podziały sie opcje lokalizacji?

No wlasnie na redmi note 5 whyred ikony powiadomien sa szare a nie kolorowe:/

P.S czy u was też opcje dźwięku bluetooth resetują sie po wyjściu z ustawień? Ja zmieniam a za chwilę spowrotem są domyślne:/

d9d0b8b8f361f68628207cb3bc7e8921.jpg

Hangout miga diodą smsa a nie powiadomienia. Dźwięk dostarczenia wiadomości też jest dźwiękiem powiadomienia 

jak z Baterią u was ? bo u mnie troche słabo to wygląda jak Android system zjada ponad 16% a potem Android ponad 9, no i sama bateria schodzi w mgnieniu oka. Przez noc schodzi nawet 15%, jak telefon leży i nic nie robi..  do tego Messenger wywala cały czas do wersji z j. Ang( to nie problem, ale wyskakuje błąd co chwile ..)  no i telefon jak by nie patrzeć, muli. Pewnie czas na nowy
Mi5 3/64..

Bateria chyba faktycznie gorzej. Poprzednie wersje lepiej mi trzymały.
Messenger może nieć problem z językiem jak bloker reklam przesadza.
Nic mi nie muli, dla mnie jest OK.

@marcimj6
Które? Ja mam kolorowe ikonki powiadomień

2 godziny temu, latet napisał:

Ludzie robią różne głupie kombinacje, np. instalują system na czysto, a potem przywracają z kopii jakaś starszą partycję /data, bo im się nie chce instalować apek.

Pytanie - czy te funkcja na obrazku działają w Polsce?

https://niebezpiecznik.pl/post/ogolnopolski-i-powszechny-system-ostrzegania-przed-zagrozeniami/

No wlasnie na redmi note 5 whyred ikony powiadomien sa szare a nie kolorowe:/

Ale wiesz, że to zależy od aplikacji? U mnie są i takie i takie

No ale to ludzie są głupi, a nie proces skomplikowany :)

U mnie bardzo wolno uruchamiają sie aplikacje z asystenta miui niezależnie czy po raz pierwszy czy z ramu. Strasznie mnie to irytuje bo dużo z tego korzystam.
Macie jakiś pomysł.

Aplikacje z pulpitu uruchamiają się normalnie.https://cloud.tapatalk.com/s/5b420ae3522ed/Screenrecorder.mp4

Tapnięte z MI 6

1 godzinę temu, frrancuz napisał:

Które? Ja mam kolorowe ikonki powiadomień

Ikonki na pasku powiadomien. Np taptalk czy meseenger czy sms wszystkie sa szare:/ 

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

Guest
This topic is now closed to further replies.