Nezumi

MIUI 8.7.5

Recommended Posts

MIUI 10 8.7.5

• Poprawki tłumaczenia
  • Włączona obsługa gestów dla telefonów z przyciskami fizycznymi (tylko Android 8.x xiaomi.eu)
  • Dodana opcja 3-way reboot w Opcje programisty > Rozszerzone menu zasilania (xiaomi.eu)
  • Pełna lista zmian
  • ROMy Xiaomi.eu dla Redmi S2, Redmi 6, Redmi 6A

DFG_2018-07-05-09-43-37-e1530779923119-7

Kiedy aktualizacja do MIUI 10 dla mojego telefonu?

MIUI 10 mają otrzymać poniższe modele gdzieś pod koniec lipca:
Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus,Mi 4, Mi 4c, Mi 4S, Mi Max 2, Mi Max, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi 4/Prime, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/Redmi 3X, Redmi Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4X, Redmi Note 4 MTK, Redmi Note 3 Qualcomm.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 2

9 minut temu, luki161 napisał:

Link do pelnej listy zmian nie dziala.

Bo pewnie jeszcze go nie ma tak jak systemów do pobrania, wystarczy poczekać

Romy mają być jutro @Acid przez pomyłkę się pospieszył z publikacją info na stronie głównej.

Edited by Adamcom

Ta strona internetowa znajduje się na liście witryn mających potencjalnie niebezpieczną zawartość.

Dostęp został zablokowany

Chodzi mi o dedyk. 

3 minuty temu, JacekBB napisał:

Ta strona internetowa znajduje się na liście witryn mających potencjalnie niebezpieczną zawartość.

Chodzi mi o dedyk. 

Potwierdzam, od kilku dni. ESET.

Właśnie zainstalowałem nowy update i pierwsze co sprawdziłem to jak sprawuje się nowy sterownik LDAC i powiem wam, że ... świetnie!

Przy swoich słuchawkach Bluetooth jakimi są JBL T110 musiałem używać zewnętrznego equalizera, aby polepszyć jakość dźwięku bo bez tego była lipa. Teraz śmiało odinstalowałem tę aplikację bo dźwięk jest super jak dla mnie :D Poza tym testy trwają!

Na Mi 5 wygląda że wszystko działa, gesty fajna sprawa, dobra robota. Brak ustawienia dźwięku sms.

Edited by Grzesiuso

U mnie dalej na Mi5 co aktualizację usuwa wszystkie notatki... Poza tym ok. 

53 minuty temu, Numb napisał:

U mnie dalej na Mi5 co aktualizację usuwa wszystkie notatki... Poza tym ok. 

U mnie w Mi6 tez zniknely.

Plus pojawila sie taka ikona, co ona oznacza?

Screenshot_2018-07-06-17-36-18-353_com.miui.home.png

7 minut temu, luki161 napisał:

U mnie w Mi6 tez zniknely.
Plus pojawila sie taka ikona, co ona oznacza?

Brak tej ikony u mnie. Notatki są

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

Na Mi5 wydaje sie, ze wszystko smiga.

@Acid To, ze messenger nie obsluguje na miui10 dzielonego ekranu to kwestia miui czy samej apki? wczesniej to smigalo na miui9. PS Nie orientujesz sie czy wroca kolorowe ikony w powiadomieniach? Te wszystkie biale sa do bani wedlug mnie.

10 minut temu, mates21 napisał:

Na Mi5 wydaje sie, ze wszystko smiga.

Ale nadal przyciski głośności regulują "media", a nie dzwonki/powiadomienia :( A ponoć to w zeszłym tygodniu było poprawione. Regresik?

27 minut temu, tommy136136 napisał:

Brak tej ikony u mnie. Notatki są

Byc moze masz synchronizacje notatek z MiCloud? Ja mam calkowicie wylaczona.

Sprawa ikony sie wyjasnila, system informuje o wylaczonym autoobracaniu ekranu, irytujace :)

Przy okazji, w 8.6.21 ikonką MiBand Tools w zminimalizowanym powiadomieniu był ładny zegarek (jakby systemowy, mały, jak przy innych powiadomieniach), obecnie jest jakby ikonka z pulpitu (ta zielona) i to jeszcze duża, przyciemniona. Wygląda to co najmniej źle. 

Chodzi mi o dedyk. 

Niestety ale domeny *.gq, *.ga, *.tk i inne z oferty freenom ostatnimi czasy trafiają na black listy. Należy ręcznie w esecie dodać do zaufanych stron.
Ewentualnie musze pomyśleć nad jakąś inną domeną.

To i ja. Jestem po wipe, wgraniu na czysto bez przywracania czegokolwiek.

1. APN nadal wariuje. Nie jestem w stanie zmieniać/dodawać.

2. Dzwonek SMS pomimo ustawienia w sugerowane tu sposoby gra nadal "powiadomienie ogólne" albo wcale.

Reszta wygląda na sprawną. Kilka "błędów" się naprawiło. Jak dla mnie jest OK, póki co pozostają te 2. Wykluczyłem błędy spowodowane flashowaniem na stare wersję. Jest na czysto.

Mi note 3 ogólnie nieźle ale są błędy

Brak certyfikatu Google czyli bez Google Pay bo nie dodamy karty kredytowej. 

Aktualizacja przebiegła prawie idealnie do 10 i 8.1 tzn wywaliło parę błędów. Niestety wipe data i dopiero po tym już bez błędów. 

Zdarzają się błędy ale to w poszczególnych aplikacjach. 

Na redmi note 5 pro whyred crashuje sie interfejs:/ moze ktoś sprawdzic czy tylko u mnie?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Na redmi note 5 pro whyred crashuje sie interfejs:/ moze ktoś sprawdzic czy tylko u mnie?

Ja nie mam takich problemów. Wgrane na poprzednią wersję 6.28 tylko z wipe cashe i jak na razie mam wrażenie że chodzi płynniej , nic nie crashuje.

To i ja. Jestem po wipe, wgraniu na czysto bez przywracania czegokolwiek.

1. APN nadal wariuje. Nie jestem w stanie zmieniać/dodawać.
2. Dzwonek SMS pomimo ustawienia w sugerowane tu sposoby gra nadal "powiadomienie ogólne" albo wcale.

Reszta wygląda na sprawną. Kilka "błędów" się naprawiło. Jak dla mnie jest OK, póki co pozostają te 2. Wykluczyłem błędy spowodowane flashowaniem na stare wersję. Jest na czysto.

Ja normalnie mogę dodać APN i je zapisać , lub pozmieniać to które jest .

• Sad 1

Zawsze kiedy słuchałem muzyki na miui muzyka to podczas blokady ekranu była przerwa w dzwieku,teraz już ok.

Crashe na FB już nie występują.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Na Mi5 na razie śmiga. Zainstalowany Magisk 1600 i adaway. Nie zauważyłem przyciec. Bez wipe cache i dalvik.

Jedynie to brak tłumaczenia na ekranie blokady. Piszę press swipe.....

Z Mi5

Jak macie ochotę robić restore z 8.7.5 do 8.6.21 v2 i później znów instalować 8.7.5 to nie róbcie. Na mojej Mi5 owy zabieg sprawił, że jedyne zalecenie jakie dostałem by naprawić telefon to wipe data (od ingrzby - wipe data pomógł). Dodam, że wracając na kopię 8.6.21 wszystko działało sprawnie, jednak ta ponowna instalacja 8.7.5 coś już nie chciała działać, a zależało mi na jednej poprawce więc nie chciałem siedzieć na 8.6.21. Nie wiem co sprawiło błąd, czy restore czy być może wipe cache i dalvik którego nie robiłem przy pierwszej instalacji 8.7.5 (bo wtedy działał, ale restorowałem bo klawisze mi się nie podświetlały - później się dowiedziałem, że to przez jakoś dziwnie ogarnięty Full Screen Gestures...). A czym się objawiał owy bug? Po włączeniu telefonu, telefon wariował na 2 sposoby:

• 1. Po wpisaniu pin/palec natychmiastowo wyskakiwał crash, a następnie ekran stawał się czarny i przechodził do lock screena i tak w kółko (odczytanie loga, screen praktycznie niemożliwy). 
  • 2. Jak dostałem akurat SMS (a że mam wake lock screen notifications) to budził mi telefon, wibrował i co najśmieszniejsze zapetlił się i wibrował co dwie sekundy mimo, że to był tylko jeden SMS... A on twierdził, że odbiera kolejny SMS... 

PS. Poweramp na lockscreenie działa. 

Swoją drogą, dlaczego zdecydowano się wyłączyć hw klawisze przy fsg włączonym? Wiem, że swipe od dołu w górę mógł nie działać poprawnie bo by się przypadkowo home dotykało, ale niektórzy chyba nie korzystają z tego gestu, a jedynie z dwóch gestów lewo prawo i wtedy hw keye mógłyby działać. Jest to możliwe, byście dodali taką opcje? Na wcześniejszych wersjach mogłem właśnie w ten sposób z tego korzystać edytując build.prop, włączając FSG, wirtualne guziki znikały i działało. 

Dla ciekawostki ss loga.

Spoiler

Screenshot_2018-07-07-00-41-44-332_lockscreen.thumb.png.642614b85eef3206266dec0f016434b9.png

@latet front cam ma opcję 1080p60, plik wychodzi z 40-60fps (skacze), jednak dziwne trójkąty są, może coś w końcu z naszym aparatem robią? :D 

Edited by srgn1

przeszedłem pierwszy raz na MIUI10 zauważalne są animacje systemowe w stosunku do poprzedniej wersji którą miałem, pomimo tego nawet że w Nova Launcher mam wszystkie animacje wyłączone - czy jest jeszcze gdzieś w systemie jakieś ustawienie aby pozbyć się animacji?

Na tę chwilę nie ma możliwości pobrania nowego romu do mi note 3. Mógłby ktoś, kto zdążył pobrać, udostępnić plik?

9 minut temu, Doriath napisał:

Na tę chwilę nie ma możliwości pobrania nowego romu do mi note 3. Mógłby ktoś, kto zdążył pobrać, udostępnić plik?

Po co? Jeżeli nie jest dostępny, to znaczy, że został usunięty, bo coś z nim jest nie tak.

Masz takie parcie żeby uwalić telefon? To zrzuć go z wieżowca...

Ech ludzie...

• Like 1
  • Thanks 1

Fajne te trzy rodzaje restartu

Wysłane z MI 6

U mnie na mi6 lagi przy zobaczeniu powiadomień (pociągnięcie paluchem z góry w dół ). 
U mnie chula normalnie wszystko póki co - żadnych spowolnień, lagów

Wysłane z MI 6

Czy komuś panel sterowania wywala adaway? Bez możliwości dodania do ignorowanych, aparat dość długo startuje (również gcam)

dziwna sprawa, telefon w trybie samolotowym a wyświetla się okno z przychodzącą rozmową, nie powinno tak być, że w trybie samolotowym telefon jest wylogowany z sieci?

Tapatalk - Xiaomi Mi6

Kurde nie wiem co u mnie jest nie tak:/ próbowałem 10x instalować 8.7.5 na redmi note 5 (whyred) i za kazdym razem mam błąd interfejsu:/ robiłem wipe dalvik i cache i nic..

Guest
This topic is now closed to further replies.