Skocz do zawartości

Płatności zbliżeniowe ING a MIUI


woonski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie tak dawno ING uruchomiło funkcjonalność dokonywania transakcji zbliżeniowo z wykorzystaniem NFC. 

Mam jednak problem z jej uruchomieniem u siebie. Za pomocą aplikacji Moje ING, w miejscu gdzie według instrukcji powinienem mieć możliwość włączenia tej usługi mam tylko informację:

"Płatności zbliżeniowe telefonem dla tej karty są nieaktywne"

i tyle. Po konsultacji z bankiem, zalecono mi skorzystanie z MasterCard, jednak tutaj, w momencie chęci zamówienia karty MC znowu mam inny komunikat (załącznik).

Czy ktoś miał może podobne problemy na swoim telefonie?

 

share_1346994768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia umów ING z Visą i MC. Z tego co widzę może być to tylko aktywna karta MasterCard, tutaj masz instrukcję jak zamówić kartę w aplikacji (musisz tak jakby zamówić nową kartę, która jest stara? Jakoś tak to dziwnie mają opisane. Wygląda tak jakby "zamów kartę" = "przypnij kartę"): https://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/platnosci-telefonem/mastercard-w-telefonie Upewnij się, że NFC masz aktywne. Jeżeli dalej nie działczy to cóż, problem ING.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ma xiaomi.eu.

Kartę mam dodaną już ponad pół roku temu i wszystko zawsze działało. Teraz mimo, że wyskoczył ten komunikat o niekompatybilności telefonu płatności normalnie przechodzą. Dodam że żadnej aktualizacji nie robiłem ostatnio.

Safetynet pokazuje filed a też nie dawno było wszystko na zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź banku:

Telefon, który masz działa z kartą Mastercard w telefonie. Problem może wiązać się z wgraną nakładką na system na tym urządzeniu. Mogła ona zostać potraktowana przez moduł pozwalający na przypisanie karty do telefonu jako potencjalnie niebezpieczną i w trosce o bezpieczeństwo płatności na telefonie z takim oprogramowaniem są blokowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie przechodziła weryfikacja saftynet, pewnie dlatego. Też nie miałem zrootowanego i to im napisałem, więc stwierdzili, że ich aplikacja widocznie stwierdza, że oprogramowanie muiu jest modyfikowane w taki sposób, że uważa je za zagrożenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale nie udawała mi się instalacja magisk-capricorn-safetynet-props, więc ten pomysł porzuciłem. Całe szczęście wyszlo nowe miui i to raczej rozwiązało moje problemy (piszę może, bo cały czas nie miałem okazji spróbować płatności przez NFC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 14.07.2018 o 17:50, woonski napisał:

Po aktualizacji do Miui 10 udało mi się aktywować usługę. Czy płatności zbliżeniowe działają, tego jeszcze nie wiem, ale przynajmniej udało się pójść o krok dalej.

Jak Ci się udało dodać ta kartę ? Zmieniłem telefon na mi8 nie mogę jej dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...