Jump to content

Płatności zbliżeniowe ING a MIUI


woonski
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Nie tak dawno ING uruchomiło funkcjonalność dokonywania transakcji zbliżeniowo z wykorzystaniem NFC. 

Mam jednak problem z jej uruchomieniem u siebie. Za pomocą aplikacji Moje ING, w miejscu gdzie według instrukcji powinienem mieć możliwość włączenia tej usługi mam tylko informację:

"Płatności zbliżeniowe telefonem dla tej karty są nieaktywne"

i tyle. Po konsultacji z bankiem, zalecono mi skorzystanie z MasterCard, jednak tutaj, w momencie chęci zamówienia karty MC znowu mam inny komunikat (załącznik).

Czy ktoś miał może podobne problemy na swoim telefonie?

 

share_1346994768.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kwestia umów ING z Visą i MC. Z tego co widzę może być to tylko aktywna karta MasterCard, tutaj masz instrukcję jak zamówić kartę w aplikacji (musisz tak jakby zamówić nową kartę, która jest stara? Jakoś tak to dziwnie mają opisane. Wygląda tak jakby "zamów kartę" = "przypnij kartę"): https://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/platnosci-telefonem/mastercard-w-telefonie Upewnij się, że NFC masz aktywne. Jeżeli dalej nie działczy to cóż, problem ING.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam MasterCard w telefonie też z ING i do tej pory wszystko działo ok. Po twoim poście zalogowałem się do aplikacji i też jest informacja że telefon nie spełnia wymagań. 

Jutro sprawdzę czy działają płatności.

Link to comment
Share on other sites

Też ma xiaomi.eu.

Kartę mam dodaną już ponad pół roku temu i wszystko zawsze działało. Teraz mimo, że wyskoczył ten komunikat o niekompatybilności telefonu płatności normalnie przechodzą. Dodam że żadnej aktualizacji nie robiłem ostatnio.

Safetynet pokazuje filed a też nie dawno było wszystko na zielono.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź banku:

Telefon, który masz działa z kartą Mastercard w telefonie. Problem może wiązać się z wgraną nakładką na system na tym urządzeniu. Mogła ona zostać potraktowana przez moduł pozwalający na przypisanie karty do telefonu jako potencjalnie niebezpieczną i w trosce o bezpieczeństwo płatności na telefonie z takim oprogramowaniem są blokowane.

Link to comment
Share on other sites

U mnie nie przechodziła weryfikacja saftynet, pewnie dlatego. Też nie miałem zrootowanego i to im napisałem, więc stwierdzili, że ich aplikacja widocznie stwierdza, że oprogramowanie muiu jest modyfikowane w taki sposób, że uważa je za zagrożenie. 

Link to comment
Share on other sites

Próbowałem, ale nie udawała mi się instalacja magisk-capricorn-safetynet-props, więc ten pomysł porzuciłem. Całe szczęście wyszlo nowe miui i to raczej rozwiązało moje problemy (piszę może, bo cały czas nie miałem okazji spróbować płatności przez NFC).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 14.07.2018 o 17:50, woonski napisał:

Po aktualizacji do Miui 10 udało mi się aktywować usługę. Czy płatności zbliżeniowe działają, tego jeszcze nie wiem, ale przynajmniej udało się pójść o krok dalej.

Jak Ci się udało dodać ta kartę ? Zmieniłem telefon na mi8 nie mogę jej dodać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...